Çubuklarla gömünün ölçümü yapılır mı

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Soyle anlatayim kardesim bu sekilde zor hani kg vermek bisey icinde demek cok zor..sadece su olabilir cubuktan aldigin tepkime ile asagidaki malzemenin yogunlugu ve alanda kapladigi yer bunlardan yola cikarak biseyler soylenebilir ama bu kadar net ve kesin konusmak bence yanlis..

mhmt65

Aktif Üye
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim kardeşlerim

Shekiller

Aktif Üye
mhmt65 öncelikle hoşgeldiniz.gelelim sorunuza EVET gerçek bir çubuk ustası alttaki malzemenin cinsini miktarını derinliğini neyin içinde ve boyutunun ne olduğuunu bilir lakin üstünü çizerek söylüyorum gerçek çubuk ustası..bu olaya gerçeklerini bilen tanıyan ya da görenler inanır görmeyen bilmeyenlerde haklı olarak inanmazlar çünkü çubuğun kendinde çalıştığını gören herkes 5 tl ye 2 tane pirinç çubuk alıp ÇUBUK USTA sı olarak etrafta dolaşmaktadır var dediği yerden yüzde 99 birşey çıkmaz %1 payda Rabbim nasip etmişse acemide bulur :) Çubuk olayı aslen radyestezi ilminden gelmektedir teknolojinin ilerlemediği yer altı görüntüleme olmadığı dönemlerde insanlar su bulmak için dut zeytin vs dallar kullanmışlardır ve derinliğinden ne kadar yoğun olduğuna kadar bilip suyu çıkarmışlardır hala bu yöntem ile su bulanları duymuşunuzdur..Çubuk olayı gerçektir ama ilimdir bilimdir ustalık işidir..Rabbiim işi ehli olan İçinde Allah korkusu olan kişi ve kişilerle karşılaştırsın cümlemizi unutmayalım ki rızkımızda ne var ise onun ile rızıklandırılacağız ne eksik ne fazla..

mhmt65

Aktif Üye
mhmt65 öncelikle hoşgeldiniz.gelelim sorunuza EVET gerçek bir çubuk ustası alttaki malzemenin cinsini miktarını derinliğini neyin içinde ve boyutunun ne olduğuunu bilir lakin üstünü çizerek söylüyorum gerçek çubuk ustası..bu olaya gerçeklerini bilen tanıyan ya da görenler inanır görmeyen bilmeyenlerde haklı olarak inanmazlar çünkü çubuğun kendinde çalıştığını gören herkes 5 tl ye 2 tane pirinç çubuk alıp ÇUBUK USTA sı olarak etrafta dolaşmaktadır var dediği yerden yüzde 99 birşey çıkmaz %1 payda Rabbim nasip etmişse acemide bulur :) Çubuk olayı aslen radyestezi ilminden gelmektedir teknolojinin ilerlemediği yer altı görüntüleme olmadığı dönemlerde insanlar su bulmak için dut zeytin vs dallar kullanmışlardır ve derinliğinden ne kadar yoğun olduğuna kadar bilip suyu çıkarmışlardır hala bu yöntem ile su bulanları duymuşunuzdur..Çubuk olayı gerçektir ama ilimdir bilimdir ustalık işidir..Rabbiim işi ehli olan İçinde Allah korkusu olan kişi ve kişilerle karşılaştırsın cümlemizi unutmayalım ki rızkımızda ne var ise onun ile rızıklandırılacağız ne eksik ne fazla..
Güzel yorumun için çok teşekkür ederim ustam çok güzel anlatmışsın saol sizden bi ricam daha var ben kendime bi çubuk yapmayı düşünüyorum hiç deneyimim yok hangi çubuğu önerirsiniz...

Shekiller

Aktif Üye
mhmt65 sizde ilk pirinc ile bir deneyin sizde caliscak mi evde altin vs koyun bakin tepki vercek mi BulursamKader25 ustamizin ve diger ustalarimizin formda yazilari var okuyun hatta ezberleyin pirinc ile bagda bahcede biri gomsun hemen siz bulun cok pratik yapin cok hemde hareketlerini ezberleyin uzun bir sure sonra cubuk cesitlerini kendiniz yapin en cok tercih edilenler bosluk icin aleminyum degerli icin gumus aman dikkat yok benim cubugum minerale gitmiyor yok altin buluyor iste 2000 lira yok 500 lira sakın almayin hepsi uckagitci bu is ticaret isi degil gonul isidir saygilarimla

mhmt65

Aktif Üye
Yok ustam onlara bende kanmam kendim malzemesini alıp yapmayı düşünüyorum.