Dedektör Bilgileri Kime Güveneceğiz

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Niye ustam? İşe yaramaz olduklarını düşündüğün için mi?
Sırasında şu bilgileri paylaştım.

Bor
Sülfür
Fosfor
Çinko
gümüş
bakır
vs vs vs

Altın manyetiğine sahipler
Bunları yardırıp geçicek dijital bir kombinasyon varlığa ben inanmıyorum.

tunay_5454

Bilgili Üye
mrblar benim fikrim derin arama dedektörleri biraz sıkıntılı cihazlar gerci derin arayan üç beş marka dışında diğerlerinin başarılı olduğunada inanmıyorum tero vido, lorenz . minelab sdc 2300 bu markalardan sadece lorenz biliyorum kulanımı zor kafa karıştırıcı zamanla çözdükce başarı artar düşüncesindeyim şimdi ben garret gti2500 kullanıcısıyım küçük başlıkla çok çok başarılı döküntü toplamak için ideal bir cihaz iş biraz derine geldi mi büyük başlık devreye giriyor fakat bu seferde hassasiyet sorun oluyor hasaslığı artırdığınızda srekli parazitlenme oluyor düşürdüğünüzdeyse cihaz görmüyor şimdi bu cihaz 30..40 cm de bunu yapıyorsa derin arama dedektörleri nasıl güvenilir diyebiliriz benim inancım şu nasibin varsa karunun hazinesini bulursun :) bilenler bilir bilmeyenlerde araştırsın karunun hazinesini bulanlar bir muhtar ve tv tamircisitv tamircisi vatandaş bir dedektör yapıyor deneme turunda hazineyi buluyorlar bu işte nasibin yoksa cebinde radarla gezsen derdine derman olmaz sevgi saygılar .

Lee

Aktif Üye
youtube de bir cihaz gördüm 5 ay önce amerikan,israil ortak yapımı diye tanıtılıyordu ingilizce dilinde. ismini yazmayayım reklam olmasın ücreti 3400$ dı , geniş çaplı bir araştırma yaptım cihazı alan , araplar , ruslar , latini amerika'da bir kaç ülke ve cihazın çakmasınıda çinliker yapmışlar 1000 lira gibi ucuz fiyata aliexpress te alibabada satıyorlardı.Herneyse meseleye geliyim ürünü almak isteyene 4 kıtada şu ülkede şu ofisimizden alabilirsiniz felan yazıyordu
fakat Türkiye de zaten satışı yok amerika, israil , güney afrika , abudabi ve tayland ta ki ofislerimizden %100 orjinal ürünlerimizi temin edebilirsiniz diyordu.Ürünü elimle tutup gözümle görüp incelemeden almam zaten. Geçen yıl aralık ayında 2 ay önxe tayland a tatile gittim , hazır dedim gitmişkaen şu cihazı gözümle göreyim bi bakayım , cihazın satıldığı yerde caf caflıı bizim ülkedeki perakende satış dükkanları gibi herşey mevcut inşaat , ev dekorasyon , elektronik , vs.. girdim içeri mağaza çalışanlarına cihazın resmini gösterip başladım dolaşmaya ingilizce bilen birini buldum sonunda muhabbet bu şekilde
-Bu cihazı görmek istiyorum
:Malesef stoklarımızda yok.
-Nasıl yani bittimi ? ne zaman gelir ?
:Hayır efendim ürünü parayı ödediğiniz zaman bize biz talep açıp ürün amerkiadan geliyor
-Ben görmediğim ürüne niye para ödeyeyim ki ? 3400$
:Evet sizde haklısınız fakat bu firma böyle çalışıyor
-Ödesem ne zaman gelir ?
:1 ay ı bulur bize gelmesi
-ben o zamana kadar Türkiye ' ye dönmül olurum
: Sıkıntı olmaz cihaz buraya gelince biz Türkiye'ye adresinize kargolarız dedi.
-Ticaret dediğin al parayı , ver malımı , parayı vericem ama 2 ay a anca gelicek cihaz.Ayrıca üründe yok elinizde dokunup görelim . Test edelim.
Zaten bu sohbete başlayınca ürün yok , ödemeyi yaptıktan sonra amerikadan kargolanıp bize geliyor deyince Tokat işi , yada dandik mal olduğunu anlamayan kerizdir zaten.Başımdan böyle bi olay geçti anlatmak istedim .

tunay_5454

Bilgili Üye
mrblar benim fikrim derin arama dedektörleri biraz sıkıntılı cihazlar gerci derin arayan üç beş marka dışında diğerlerinin başarılı olduğunada inanmıyorum tero vido, lorenz . minelab sdc 2300 bu markalardan sadece lorenz biliyorum kulanımı zor kafa karıştırıcı zamanla çözdükce başarı artar düşüncesindeyim şimdi ben garret gti2500 kullanıcısıyım küçük başlıkla çok çok başarılı döküntü toplamak için ideal bir cihaz iş biraz derine geldi mi büyük başlık devreye giriyor fakat bu seferde hassasiyet sorun oluyor hasaslığı artırdığınızda srekli parazitlenme oluyor düşürdüğünüzdeyse cihaz görmüyor şimdi bu cihaz 30..40 cm de bunu yapıyorsa derin arama dedektörleri nasıl güvenilir diyebiliriz benim inancım şu nasibin varsa karunun hazinesini bulursun :) bilenler bilir bilmeyenlerde araştırsın elmalılı hazinesini bulanlar bir muhtar ve tv tamircisitv tamircisi vatandaş bir dedektör yapıyor deneme turunda hazineyi buluyorlar bu işte nasibin yoksa cebinde radarla gezsen derdine derman olmaz sevgi saygılar .

not....yazımda karunun hazinesini bulanlar diye yazmışım

düzeltiyorum elmalılı sikkeliridir örnek verdiğim