Dedektörle araştirma yapmak suç olmaktan çikarildi

Cennetvari

Member
Şikayet olursa iki ayaklılar gelir seni yakalarlar. Sit alanı değilse dedektörü elinizden Alıp sizi bi kaç gün nezarette tutup bırakırlar. Burda önemli olan sizin onlar geldiğinde söyleyeceğiniz sihirli sözcüklerde....

pro-TR

Yeni Üye
Şikayet olursa iki ayaklılar gelir seni yakalarlar. Sit alanı değilse dedektörü elinizden Alıp sizi bi kaç gün nezarette tutup bırakırlar. Burda önemli olan sizin onlar geldiğinde söyleyeceğiniz sihirli sözcüklerde....

arkadaşım sihirli sözcük nedir acaba? şikayet konusuna bişey diyemem, o kısım aranan yere göre değişir.

mustafa108

Yeni Üye
Sa oncelikle sit alanin icinde arama yapmak icin ne kadar para odemem gerekir

Cennetvari

Member
Define aramak isteyen öncelikle müze müdürlüğüne başvursun. Oradan sizi zaten yönlendireceklerdir. Şüphelendiğiniz bi yer varsa sit alanı olmamalı. Tümülüs ve Mezarlık alanlarıda olmamalı. Bence gidin jandarmaya ben resmi kazı yapmak istiyorum. Dedektör Alıp ön araştırma yapacağım deyin. Araştırma yapacağınız yeri söyleyin. Şikayet olursa Komutanın zaten haberi olur ve sorun olmaz...

atakanim

Yeni Üye
bahçeyi kazarken M harfinde para bulunsa cezası var mıdır yine yakalanırsa

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
atakanim dostum yakın tarih altın osmanlı dönemi ni abdulhamit zamanı örneğin kuyumcuda bozdurabilirsin.ama diğerleri tarihi durumuna girip cezayı yersin... dahada bir başka konuya yazma lütfen..

dogan1971

Yeni Üye
defineyi aramak suç değil kazı ruhsatı almadan kazı çalışması yapmak suç bizim burada birilerini yakaladılar hakime tesbit çalışması yapdıklarını şayet buluntuya rastlarlarsa ruhsat alacaklarını söylemişler berat ettiler

dogan1971

Yeni Üye
arkadaşım onu biliyorum devletin mantığı bu zaten, türkiyede yakalanmadığın sürece her suçu işlemek serbest. benim sormak istediğim yasal olarak boyutunu merak ettim. zira internette bolca dedektör vs satanlar var satış serbest iken aramanın yasak olması biraz kafamı karıştırıyor da acaba bilmediğimiz kanuni bir boyutu varmı?
kardeş aramak suç değil kazı yapmak suç şayet arama yapdığın bölge sit alanına girmiyorsa yakalansan bile tespit çalışması yapıyordum bulguya rastlarsam ruhsat alacakdım dedinmi berat ediyorsun birazda hakimin vicdanına kalmışın.