• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dedektörler + Alan Taramalar + Gprlar (Mal'dan tut alayı) < " ÇUBUKTAN "

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kiymetli Kardasim,
Bu memlekette kravatin ne kadar onemli oldugunu, takim elbise giyenin ne kadar buyuk adam muamelesi gordugunu en bilenlerden birisi de benim. :))

Evet kimseye birseyi ispat yukumlulugu yoktur. Lakin;
Altinda kirmizi renk ferrari varken eline 2 tane cubuk alip fotografin olsa alemin krali diye boy boy fotolarin yayinlanir.
Lakin sorun su:
Arazide sarikiz cok cok azalmis. Bulmak hakikaten cok zorlasti.
Rahmetsiz Demirelin dedigini demek lazim simdi: Memlekette sarikiz vardi da biz mi bulamadik?
Cihazi, cubugu eline alip gezenler heryerde altin sinyali aliyorlar. Bu nedenle her yer kostebek yuvasi gibi olmus. Bir bizler tespit yapmayi beceremiyoruz. Biz bakiyoruz mineral mineral. Beceriksiz goruntu vermek de cok kotu :))) Bize anlamiyorlar diyorlardir.
Derler mi? Derler...
Desinler...
Azim olan Allah cc herseyin hayirlisini nasip etsin. Amin.
Kırmızı olsun dediğimde genç işi diyordun bulunca buradan galeriden vereceğim parasını Konya'dan galeriden teslim alırsın aracı kırmızı olmaz binmem dersen oğlan biner ben karışmam.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
geçenlerdede bu zat-ı efendi şöyle birşeyler yazıyordu "efendim minerallerin içinde belli bir oranda gümüş ve altın kalıntısı olurmuş

Hangi GERİZEKALI demiş onu bul çıkar bakayım?

yazdığını bulamazsan o sen olursun..
Gerek yok ustam girme polemiğe . Gelen arkadaş tanıdık sıkıntı yok az dolansın tekrar göndeririz.

Senden ricam fazla detaya girmeden ... Biliyorsun tek tek yapan arkadaşımız çok. Tektek için derine düşmeden çubuk ile yüzeysel arama yapabiliyor muyuz ? Yani misal 30 cm e kadar derinlik belirleyip bu standart ile arama yapmanın bir yolu var mı ?

Birde şahsi bir sorum olacak . Ben altın yahut gümüşün standart çubuk hareketi olduğunu düşünmüyorum. Yani sağ kapatır sol kapatır değilde , sanki çubuk arazideki duruma göre her defasında toprak içeriğine göre hareket ataması yapıyor sanki. Anlatamadım detay vereyim.. minerali gördü sağ kapattı sol açtı başka bir minerali gördü farklı içerikli sol kapattı sağ açtı başka bir tane çarpı yaptı başka birine sağ açtı sol açtı 180 derece yaptı... Gibi gibi.

Velevki altın var çubuk bütün mineral ve değersiz metalleri işaret ile kodladıktan sonra baskın olan altını yani olayın merkezini en basit hareket ile kodluyor olabilir mi misal sağ ve sol çubuk 2 şer cm içe kapattı ...gibi. olabilir mi . Bu soruyu tam anlatamadım ama beni anladığını biliyorum sorumun cevabını da sende bulacağımdan eminim :)

uçanhollandalı

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
ve ben geldim diyorum ki "KRAL ÇIPLAK"
Neee...Kral çıplakmıymış yıllardır? Allahım,Yareppim...Bu günleri de mi görecektik? Artık bu siteye zerre itimadım kalmadı.Yıllarca safsatalarla uyutmuşlar bizi.
İyi ki gelip uyardın bizi.Gözümüzdeki perdeyi kaldırarak gerçekleri görmemizi sağladın yüce insan.
Sana ne kadar teşekkür etsek az.

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Kırmızı olsun dediğimde genç işi diyordun bulunca buradan galeriden vereceğim parasını Konya'dan galeriden teslim alırsın aracı kırmızı olmaz binmem dersen oğlan biner ben karışmam.
Usta ben ona tarif ettiydim gecen sene
Ya kamuflajli haaki renk olacak yada beyaz heryerine natgeo trt belgesel yazilari yaapistiiracak one halatli motir tepeye 3 far ust bagaja tripot ayak bitpazarindan ucuzyollu kamera
Son olarakda tarim il mud.av korumadan
Amator dogaci kus bortubocuk arastirmaci karti tamamdir yol alcak gitcek...
Sūr bubaaa selge antik e

sefer-İ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
geçenlerdede bu zat-ı efendi şöyle birşeyler yazıyordu "efendim minerallerin içinde belli bir oranda gümüş ve altın kalıntısı olurmuş

Hangi GERİZEKALI demiş onu bul çıkar bakayım?

yazdığını bulamazsan o sen olursun..
acele etme bayramdan sonra yazdıklarını çıkaracağım sana
kibir, aklını başından almış ayakların yere basmıyor eline almışsın iki çubuk uçuyorsun yazdıkların baştan sona farazi hiçbir ispatlanmış deneyin yok, olsa idi zaten videoya çeker yüklerdin olmayınca masa başında yazmak kolay tabi...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
kibir, aklını başından almış ayakların yere basmıyor eline almışsın iki çubuk uçuyorsun yazdıkların baştan sona farazi hiçbir ispatlanmış deneyin yok, olsa idi zaten videoya çeker yüklerdin olmayınca masa başında yazmak kolay tabi...
Ibrahim sen olmalisin bunlari yazan arkadasim.sende cubuk kullanan birisin.ve buldugunu iddaa eden birisin.sen buluyorsan baskasi neden bulmasin.tartişmaya gerek yok kin tutmaya gerek yok.kalp kirmaya gerek yok..

sefer-İ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ibrahim sen olmalisin bunlari yazan arkadasim.sende cubuk kullanan birisin.ve buldugunu iddaa eden birisin.sen buluyorsan baskasi neden bulmasin.tartişmaya gerek yok kin tutmaya gerek yok.kalp kirmaya gerek yok..
yanlış cevap
ben dışarıdan biriyim benim yüzümden başka birinin günahını alma
sırf buraya şu arkadaşın uçuk kaçık düşünceleri yüzünden üye oldum bu kibirli ve havalı arkadaşa birkaç kelam edip gidecem o kadar

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
yanlış cevap
ben dışarıdan biriyim benim yüzümden başka birinin günahını alma
sırf buraya şu arkadaşın uçuk kaçık düşünceleri yüzünden üye oldum bu kibirli ve havalı arkadaşa birkaç kelam edip gidecem o kadar
Sana bisey diyimmi senin derdin o arkadasin yazdiklari degil.egerki derdin hak dağitmak olsaydi ona gelene kadar daha neler var neler..sen bir kinle saldiriyorsun..neyse sadece sunh bilmeni isterim burda kimsenin huzurunun bozulmasini istemeyiz.YAPACAĞIN ELESTIRILER DOZUNDA KALSIN..

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Gerek yok ustam girme polemiğe . Gelen arkadaş tanıdık sıkıntı yok az dolansın tekrar göndeririz.

Senden ricam fazla detaya girmeden ... Biliyorsun tek tek yapan arkadaşımız çok. Tektek için derine düşmeden çubuk ile yüzeysel arama yapabiliyor muyuz ? Yani misal 30 cm e kadar derinlik belirleyip bu standart ile arama yapmanın bir yolu var mı ?

Çubuk ile metraji sınırlandırıp arama yapamazsın.
Bu mümkün değil fizik buna müsade etmez.
Ama çok güzel tek tek yapılabiliyor.
Biliyorsun ki yalın çubukla bu iş olmuyor.
Ama sistem + çubukla tek tek yaparkende milimetrik noktalarsın. Gerisi pointer ile sana kalmış.
Altın/gümüşü baz alıp tek tek arayacaksan zaten aslında işin çok kolay.
Sinyal bulmakta çok zorlanirsin. Dağ,taş insanların düşündüğü gibi hiç değil.

Birde şahsi bir sorum olacak . Ben altın yahut gümüşün standart çubuk hareketi olduğunu düşünmüyorum. Yani sağ kapatır sol kapatır değilde , sanki çubuk arazideki duruma göre her defasında toprak içeriğine göre hareket ataması yapıyor sanki. Anlatamadım detay vereyim.. minerali gördü sağ kapattı sol açtı başka bir minerali gördü farklı içerikli sol kapattı sağ açtı başka bir tane çarpı yaptı başka birine sağ açtı sol açtı 180 derece yaptı... Gibi gibi.

Velevki altın var çubuk bütün mineral ve değersiz metalleri işaret ile kodladıktan sonra baskın olan altını yani olayın merkezini en basit hareket ile kodluyor olabilir mi misal sağ ve sol çubuk 2 şer cm içe kapattı ...gibi. olabilir mi . Bu soruyu tam anlatamadım ama beni anladığını biliyorum sorumun cevabını da sende bulacağımdan eminim :)

Arazide gerçekten sarıkız veya gümüş varsa işareti bıçak gibi keskin ama kuğu gibi süzülerektir.
Özellikle sarıkizda hacim arttıkça sinsilik ve süzülme de artar. Hicbir zaman elinden çubukları alacak gibi hircinlasmaz. Sis tabakası gibi usulca bedenini sarar,işaretini verir ve akabinde ayarını verir gider. Yüklem "gider" dikkatini çekerim.
Mineralin, altın/gümüş işaretini verdirtmesi %90 aslına uygun değildir. Kapanma sıralarını değiştirtebilir,açı farklılığı yaratabilir,baştan fazla kapanip sonradan toparlatabilir,hız farklı olabilir, olabilir de olabilir..
Gerçekten mineral olupta, sarıkızın neredeyse tipkisi olan hareketi de sana yaptırabilir. Bunun bir garantisi yok.
Yani sadece çubuk hareketlerine veya açılarına bakarak %100 sonuç çıkaramazsın. Fikir edinebilirsin ve bir yere kadar da anlayabilirsin.
Ama bu mineral olan yerlerde "kısmî " işine yarar.
Gerçek bir aslanın olduğu arazide hakimiyet alanına giremeden daha çubukların en güzel altın işaretini verir. Değerlik elektronunu geçemezsin ki daha. Burada ne açı kalır ne kapanış şekli. Velev ki bunu da geçtin diyelim ve artık hakimiyet alanındasın.
Savunmasızsın.. İpler onun elinde. Nasıl istiyorsa seni öyle oynatır. Buradaki çubuk işaretleri en kaliteli en kusursuzlaridir. Ama yine kendisi değildir.
Hangisini çözeceksin?
Çözmüşsen zaten hiçbirine takilmaz ve sür direk hedefe gider tepesine binersin.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Bayrama çok var daha. Ramazan geçer ben kurban demek istemiştim dersin.
Tek tek gelmeyin toplanın da gelin ki hepinizi aradan tek seferde çıkarayım...

Ha bir de yazdıklarımı doğru okuyun , doğru alıntı yapın ki ona göre tez hazırlamaya çalışın kafa kafaya verip..

Önce o yazdigin cümleyi bul çıkar getir sonra konuşalım, münazara edelim.

Ben her zaman buradayım.
Maçası yiyen, bilgi donanımına güvenen büyürsün gelsin..

Efendi51

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@Mhmt82 @Mal bulanındır ustalarım size katılıyorum, benim 2 adet çubuğum var, 3 mm çapında sadece gümüş çubuk neodyum mıknatısla kullanıyorum, onlara güvenim tam ve sonsuz, cihaz almadım ve almayacağım inşallah herkese başarılar dilerim, bir resim ekleyeceğim, bir dere yaamacı alana bakın siz karar verin

Ekli dosyalar

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
@Mhmt82 @Mal bulanındır ustalarım size katılıyorum, benim 2 adet çubuğum var, 3 mm çapında sadece gümüş çubuk neodyum mıknatısla kullanıyorum, onlara güvenim tam ve sonsuz, cihaz almadım ve almayacağım inşallah herkese başarılar dilerim, bir resim ekleyeceğim, bir dere yaamacı alana bakın siz karar verin
Bisey yok ustam bence orda

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ufak tepeciklerden bahsediyosun galiba arkadasim.butarz birseyle karsilasmadim ama genellikle koylerin civarinda butarz yerler harfiyat dökum yeri olarak gorebilirsin..

Phoenix00

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mizah gibi ya
şimdi neresinden gülelim bilemedim
ikinci eli bile yüzbinden aşağı satılmayan mala gpr şu yazılanları okusa kendisini vadiden aşağı atar
şimdi şu yazdıklarını ispatla desen şöyle orta sınıf dedektörle ve şu meşhur çubuklarınla uygulamalı bir video çekipte yayınlasaydın daha inandırıcı olurdu ama ne gerek var nasıl olsa sallamakla kimsenin başına bir şey gelmiyor
geçenlerdede bu zat-ı efendi şöyle birşeyler yazıyordu "efendim minerallerin içinde belli bir oranda gümüş ve altın kalıntısı olurmuş ve bu siteden hiç kimse bu zata şu soruyu soramadı
-kardeş şu topraktan çıkardığın mineralleri gümüşçüye yada kuyumcuya götür bakalım sana ne diyecekler diye"
şu define sohbeti sitesinde "kral ÇIPLAK" DİYEBİLECEK cesarette bir tek insan yok ve ben geldim diyorum ki "KRAL ÇIPLAK"
sallayarak yazmaya devam edin nasıl olsa beğen butonu sağ altta herkeste birbirine güzelleme çekiyor...
birbirinize güzelleme çekmeye devam edin ama bir gün biri gelirde gerçekleri yüzünüze haykırdığı zaman far tutulmuş tavşan gibi ortalıkta kalmayın...
Bunları yazmak için mi üye oldunuz yani direk olarak saldırı modunda bi giriş yaptınız anlaşılan baya bi dolmuşsunuz bu kadar stres kin hayra alamet değildir ustamızıda yakından takıp edıyorsunuz anlasılan hayranlıgınız var ama sonradan nefrete dönüşmüş genede sizde cubuklarınızı alın arazide biraz temiz hava alıp üstünüzdeki negatıf enerjıyi atın pamuk gıbı olursunuz

Üst Alt