Define Köpeği

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Anton

Yeni Üye
Köpeklerin koku alma duyusunun ne kadar hassas olduğunu anlatmama gerek yok.Cihaz yanılır köpekler yanılmaz.Asker Polis,Arama kurtarma köpeklerini nasıl eğittiklerini,ve etkin bir şekilde yeteneklerinden yararlanıldığını biliyoruz.Özellikle belli bir şeyi bulmak için eğitilmiş köpekler de var.Trüf mantarı gibi.Trüf mantarı çok kıymetli ve pahalı bir mantar olduğundan,ve zor bulunduğundan bazı yerlerde özel eğitimli köpeklerle aranıyor.
Peki köpekler define bulmak için de eğitilebilirler mi? Toprak altındaki altının veya altının bulunduğu atmosferin,odanın,mahzenin kokusunu alabilirler mi?
Bir tanıdıgım vardı kem de amirdi.Define işlerine de çok meraklıydı.Hiç ondan böyle bir şey duymadım.Altının kokusu var mı onu da bilmiyorum,madenci veya jeolog arkadaşlar bilebilir belki ama bahsettiğim amir ,eğer mümkün olsaydı kesin denerdi diye düşünüyorum.

ayrıca kangal vs gibi köpekler arama köpekleri değildir.alan koruma köpekleridir.Golden,alman kurdu,belçika manilası gibi köpekler kullanılır bu işlerde..

deli firat

DOĞACI
Fırat ustam .. sağda solda köylerde tarla peşindeyim hâlâ.. eğer tarla edinirsen .. bunlardan bana 2 tane yavru lazım olacak kangal .. ayarlarsın değilmi
Gardaşlık sizden iyi olmasın Sivaslı bir banka memur arkdşım var o getirmişti bana söylerim inşallah varsa daha doğrusu olacaksa haber veririm sana

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Gardaşlık sizden iyi olmasın Sivaslı bir banka memur arkdşım var o getirmişti bana söylerim inşallah varsa daha doğrusu olacaksa haber veririm sana
..yakın zamanda lazım değil .. balıkesir tarafında 1 tarla bakıyorum cebime uygun .. önümüzdeki ay birazdaha hızlandıracam ... altyapıyı oturttummu lazım olacak bana bu yiğitlerden 2 tane ..haber ederim sana .. tabi kısmet rabbim nasib ederse inşaallah ..