Defineciligin Kâr ve Zararları...!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabakburgiba

Operatör
Ustam çiftliği kurmuşsun çift sarılı yumurtalar hazır diyorsun :)
Söze hacet kalmadı wala

Tavuk mangalını herkez seviğii diğim sana :)
arkeolog bi arkadaşım,devamlı arıyor,abi bi gönül dostu hocam var şu kaplumbağanın içinde birşeyler var,bakıversin demiş.sırtındakini çakallar yıllar önce almış.bize kalmış karnı.hilti işlemez,karot delmez,bi kamyon lastik yaktık banamısın demedi,bi çatlak yok.kızdım csb le attım çukura,inatmı inat.ordanda alacam atacam karadenize yunuslara nasip olsun.sahibide altında bağırıp duruyor bana,kıskısta gülüyordur bide.tavukta boyna fındıkları eşeleyip duruyor.kartlamıştır ustam yenmez o.nasiplerini bekliyorlar zannederesem kaynak ustam.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
arkeolog bi arkadaşım,devamlı arıyor,abi bi gönül dostu hocam var şu kaplumbağanın içinde birşeyler var,bakıversin demiş.sırtındakini çakallar yıllar önce almış.bize kalmış karnı.hilti işlemez,karot delmez,bi kamyon lastik yaktık banamısın demedi,bi çatlak yok.kızdım csb le attım çukura,inatmı inat.ordanda alacam atacam karadenize yunuslara nasip olsun.sahibide altında bağırıp duruyor bana,kıskısta gülüyordur bide.tavukta boyna fındıkları eşeleyip duruyor.kartlamıştır ustam yenmez o.nasiplerini bekliyorlar zannederesem @kaynak ustam.
vala şaşkınım usta anlaşılan kaplumbağının üzerine plaza diksen banamısın demicek :)
Resimleri varmı merak ettim

kaynak

@_Mithra_ cevap yazdım fakat gittiğini görülmüyor :) kutuya haritamı sıkıştı nedir? :)

Son düzenleme:

kaynak

Germo ustam...orta yaşlı demişsin bende orta yaşlı ismim genç lakin kendimiz genç degiliz muhtemelen aynı yaşlardayız...Ben sana uzun zamandır bir cevap yazacamda nereden başlayacağımı bilmiyorum...kocaman oldukca kalın bir kitabın neresini aktarayım...
1 metreye kadar iyi cihazın ederi..4 metreye kadar iyi cihazin ederi...he vallah he billah fiyatları hiç bilmem...ilgilenmem...benim için onemli olan yaptığı iş ve kapasitesi...
Seni anlıyorum daha somut paylaşımlar bilgiler olsun istiyorsun...hakkında var..Lakin...mithra ustamda bilir ki ve sakınır...Biraz daha ileri gideyim dürüst olan herkez sakınır..ben bir cihaz ismi veririm sen yada bir başkası alır...ve kullanamaz vebali biz öderiz...Yaşayarak öğrendiğimiz şeyler...
Cihaz almadan önce cihazın kapasitesini adam akıllı kendini ve etrafinı kandırmadan sadece gerçekleri özümsemek gerekir...Ama cihazı alanlar tüm gömüleri toplayacağını sanır...beklentisi o kadar üst seviyededir ki üç beş yere gider bulamayınca cihazı atar...Cihaz hiçbir işe yaramaz diyenleride pek akılsız bulurum...Denemesi bedava tektekcilerin bulduğu o kadar toplamda on binlerce sikkeyi gözleriyle mi bulmuşlar..demem o ki sap ile samanı karıştırmamak evla olanıdır.. ve zeka kriterleri arasında sap ve saman vardır..
500 yer tespit ettim demişsin..Akranın olarak 500 yerden ya 3 ünde yada 4 ünde birşeyler vardır bunu bilesin...öyle heryerde boldan boldan birşey yok...Eski insanlar eski medeniyetler bizlerden yüzlerce kat daha fakirdi bilesin...define palavralarına pek kulak asma...bu milletin yalanı pisliği palavrası sahtekarlığı bitmez...
Kafamı toplar sana özelden yazarım ustam...Selametle..
Balık baharatı hazırladım fakat bir iki şey fazla sanırım tadı acımsı gibi geldi, hafif olmalı ve tadın önüne geçmemeli velhasıl olmadı :)
Döküp yeniden hazırlıcaz taki formülü tutturana denk :)

Cihaz bundan binlerce kat daha zor kabakburgiba ustam
BaY ufalıklığa hiç yoksa beş sene gitmiştir

GERMO

Engellendi
@kaynak ustam öyle deme bak yerini tesbit ettirme bana, o zaman bak bakalim mangal yapabilirmisin dolusuruz başına, hacı abim hiç desteklemi gardaşini, iki çubuk şiş kebapa değişti beni, ustalarim insan vücudunun sınırı yok, yeterki kullanmayı bilelim, birde bugün bir yere yine gittik ustalarim, 100 mt gerisinde yine bir yeri test etmiştik, 1,5 mt derinlik aldık, 40 cm lupledik toprağı kaya çıktı, daha sonra yaptığım kontrolde meğer giriş üstten değilmiş, duvarın üstüne çıktığımda beni dışarı attı, meğer bu gömülü olanı saklayanlar, başlarına geleni bildiginden alttan tünel tarzı bir kasa yapmışlar, bizden üstten girmeye çalışıyoruz, kaya çıkınca aha kaya çıktı kesin mineraldir deyip çekip gidiyorduk, iyi bir tecrübe oldu, bugünkü yerde boşluk baktım var 2 mt, kemik 4 mezardan birinde vardı, dedim etrafı gezeyim, birde baktım 4 mt tünel, demiri olmayan numune cakmagi tuttum, ortada 1 mt gaz dolu, demekki yılan yumurtasını doldurup gizli gaz odası yapmışlar, metal tesbiti yapayım dedim arada 30 cm mesafede altın ve gümüş, birde küp parçasını tuttum tövbe tövbe o ne, 3 tane küp şekli, yanımda 2 ihtiyar abim ağzı açıkta beni izliyorlar, dedim size birde iskeleti cizeyimmi, de hade görelim dediler, dedim kafa burası kollar sağ sol, birde ayaklar, sanki sırt üstü yatmış gibi, dediler yeter gardaş korkutma bizi, ben nidem ustalarim sevinsin, bir hazine yaratmislar, @kaan5557 ustam bizdeki keyfi görsen iki senedir iki tane lesimiz var biri gümüş yüzük birde nal civisi birkaç bakır para, yerleri topladık çünkü 4-5 yerde yanlış işlem sonucu boş olunca bu genç ihtiyarlari goturemiyorum sağa sola, cihaz dememin nedenide, şaka bitti artık bu işi ciddi ciddi yapmanın zamanı geldi, onun için ustam, attığım resimleri gormussundur, şaka bitti. Ciddi iddi bu ise odaklanmak lazim,Allah cc hepinizden razı olsun inşallah.
,
@kabakburgiba @GERMO kardeş tribünleri dolu oynuyor bide tesbih golü atarsa sen olaya bak dergah fulll çeker :)

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
desa2221 ustam daha 10 gün önce bir yere gittim, dedim bir çeyrek numunede getirin, gittim 6 yer tesbit ettim, dedim numune nerde, dediler abi onuda sen Bul, 4 mm pirinç çubuğu tuttum, bir sağ sol donusten sonra gittim üzerine, seritmetreyi serdim derinlik aldım, 40 cm, dedim bu, çünkü diğer gördüklerim 1 veya 1,5 mt derinlikteydi, anlayacağın saklanani bul deme, ben gitmeden önce saklamislar, yaklaşık 3 saat önce.
slm arkadaş ben de uzun zamadır ilğileniyorum plastik cbk ve şakül le hareketlerin yüzde 80 ni senin bildigin cevaplar .başka biri senin bilmedin bir yere bişy saklasın bulabilecenmi bi bk

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Defineciliğin karından fazla zararı vardır, Tabiri caizse definecilik zengin işidir. Tamamıyla maddiyata dayanır.
Ben hiçte öyle düşünmüyorum:)
Samimi ciddi bütün defineleri
Bilek gücü ve ne aradığını bilmeyen maddi durumu olmayan köylü çoban vs. Vb kardeşlerimiz tarafından bulunmuştur

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Güncel diyelim
Bu aralar başlangıç olarak
Hep ön hazırlık paylaşımlara ağırlık verdik
Yavaş yavaş ilerlicez inşallah:)
Açtık bir kere kesenin ağzını:)

JamesAbimi

Yeni Üye
reklâm yasak..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...