Değirmen bölgesi v işareti ne benzettim

Göktürk54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalar eskiden iki değirmen varmış bölgede şimdi sadece temel delikleri duruyor sel götürmüş bu işaret alttaki değirmenin 20 metre üst tarafında düz eski meyvelik arazide zemine sıfır üstünde hafif toprak vardı v nin sivri uç kısmında beş metre önünde 1×1 metre bir taş açık kısmında 20 metre civarı şimdi tarım arazisinde yığma taş öbeği mevcut nedir çözümü yardımızı bekliyorum

Ekli dosyalar

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Pusula değerlerini verebilirmisin veya resim üzerinde bir tane ana yön belirt

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim bu Yön veren bir işaretitir. Yanıltıcı olabilir . Bu kayayı biraz daha geniş temizlesen çok iyi olacak. Dikkat eder isen bu bu işaretin sivri ucu değişkendir o yönde bir arge yap. Ve bunun açık ağzı tarafına bir bak bakalım ne görüyorsun. Keşke çevre resimleride olsa çok iyi olurdu . Şunuda unutma buraya yakın dere çatağı varmı.

Göktürk54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim bu Yön veren bir işaretitir. Yanıltıcı olabilir . Bu kayayı biraz daha geniş temizlesen çok iyi olacak. Dikkat eder isen bu bu işaretin sivri ucu değişkendir o yönde bir arge yap. Ve bunun açık ağzı tarafına bir bak bakalım ne görüyorsun. Keşke çevre resimleride olsa çok iyi olurdu . Şunuda unutma buraya yakın dere çatağı varmı.
Son iki resim v nin açık tarafındaki yığınların orası 200 metre kadar sonra dere ırmakla buluşuyor

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sivri uç kuzey doğu ya bakıyor
Buradaki sinyal babında ne tür çalışmalarınız oldu bilgim yok fakat k.doğu değirmen bölgelerinde zayıf bir yöndür diğer kalan yönler batı ve güney oluyor.Bu üç yön arasında güney daha kuvvetlidir.Sivri ucun iç kısmıda g.batıya bakmaktadır bunuda göz ardı etmemek lazım. L oluşturmakla rakamsal olarak otuz diyor.Bu ikinci bir işarete yönlendirmemidir yoksa hedefe doğrumudur bir ilerlememedir araştırmalarınız neticesinden anlaşılmış olucak inş.Kolay gelsin.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sen o dere ile ırmagın birleştiği yeride bir kontrol et bakalım. Size bir şey daha söylemek isterim bir işaretteki en küçük detay büyük şeyler anlatabilir. Aklınızda olsun bir işaret bulduğunuzda onu çok iyi temizleyin küçük bir iz bizleri farklı yönlendirebilir.
O derelerin bir leştiği yeri iyi kontrol et gözüne takılan yerleri es geçme işaretler olabilir................
undefined

Aykurt Bozkurt

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çevredeki ağaçların çevrelerindeki köklerin etrafına dikkatli bakın, kesilme izi olan kaya parçası arayın. değirmen, ufak yerleşke veyahut göçebe definelerinde korunma amacıyla fidan dikimi yapıldığı görülmüştür.

Göktürk54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Buradaki sinyal babında ne tür çalışmalarınız oldu bilgim yok fakat k.doğu değirmen bölgelerinde zayıf bir yöndür diğer kalan yönler batı ve güney oluyor.Bu üç yön arasında güney daha kuvvetlidir.Sivri ucun iç kısmıda g.batıya bakmaktadır bunuda göz ardı etmemek lazım. L oluşturmakla rakamsal olarak otuz diyor.Bu ikinci bir işarete yönlendirmemidir yoksa hedefe doğrumudur bir ilerlememedir araştırmalarınız neticesinden anlaşılmış olucak inş.Kolay gelsin.
Değerli hocam ilk başta yazdığım gibi işaretin açık ucunda 20 30 metre de taş yığını var ama tarimsal amaçlamı toplandı emin değilim hafif çöküntü var taş yığının alt tarafında çubukla baktım boşluk veriyor birde v nin uç kısmında 5 6 metre önünde bir taş var demiştim önünde bir değerli işareti verdi çubuğun doğruluğundan emin olamadım tabi

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli hocam ilk başta yazdığım gibi işaretin açık ucunda 20 30 metre de taş yığını var ama tarimsal amaçlamı toplandı emin değilim hafif çöküntü var taş yığının alt tarafında çubukla baktım boşluk veriyor birde v nin uç kısmında 5 6 metre önünde bir taş var demiştim önünde bir değerli işareti verdi çubuğun doğruluğundan emin olamadım tabi
Peki bu kayanın olduğu bölümde çubuk tuttunuz ? yine aynı istikametemi gitti ?

Göktürk54

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hep kayaya gitti birde işaretin yanı başında mezar ebatında boşluk verdi bi kaç kez tekrarladım çubuğa ne kadar güven olur tecrubem olmadığı için güvenemedim

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hep kayaya gitti birde işaretin yanı başında mezar ebatında boşluk verdi bi kaç kez tekrarladım çubuğa ne kadar güven olur tecrubem olmadığı için güvenemedim
Hafızamı biraz zorladım giresunda bir değirmen bölgesinde doğu bölümde mezar imalarına rastlamıştım.