Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Nasip34

Bilgili Üye
Yana kaymiyormu belkide yapistici ile yapistirmislardir :)
Yana kaydırarak açtım ama birini mengeneye sıkıştıramayınca yine çok zor oldu. Birini demire yapıştırıp araya ucu sivri çekici ittire ittire açtım. Arada parmağın kalmasın diye dikkatli olmak gerekiyormuş. 10 cm den birbirine öyle sıçrıyor ki arada parmağın kalsa, parmağına çekiç vurmuş gibi kan topluyor... Sonunda bitti ama cumartesiden evvel arazi testi imkanım yok... Acaba çubuğun tepkilerini paylaşacak (ar-ge ile uğraşmayı seven) yok mudur? Konu açılalı, tavsiye edileli çok zaman geçti ama (teoriden pratiğe geçerek) katılım sağlayan ve ayrıntılı rapor sunan pek olmadı sanırımEkli dosyayı görüntüle 251583
Benim ki biraz farklı oldu, şekil açısından çünkü aynaların aralarındakiler yuvarlak değil, dikdörtgen. Elimde 100 tane kadar vardı, yeniden almayayım yuvarlaklık için dedim. Zaten kuzey/güney kutup yönleri aynı yani üst/alt şeklinde.

Son düzenleme:

Memolii

Aktif Üye
Bayağı güzel olmuş ama çok miknatis olması biri manyetik alanı itip diğeri çekerse boza bilir her miknatisi 2 şer adet üst üste koysan sanki daha iyi olurdu bence

Metalicvoice

Operatör
Bayağı güzel olmuş ama çok miknatis olması biri manyetik alanı itip diğeri çekerse boza bilir her miknatisi 2 şer adet üst üste koysan sanki daha iyi olurdu bence
Sıkıntı olmaz reis, mıknatıslar çeker vaziyette birleştiğinde tek mıknatıs gibi kutuplaşırlar.

GERMO

Engellendi
Mhmt82 usta gördünmu Nasip34 kardeşim triplex dublex tarzı yapmış, helal kardeşime, ben daha mıknatıs yolunu bekliyorum ki bir gecekondu yapayım, harddisk cd si elimde 8 adet var, mıknatıs siparişi verdim 15 güne ancak gelir, bende sizlere argeci selim ustanın bu plastik alan tarama cubugunuda tavsiye ediyorum uç kısmına aparat yaparak istediğiniz metal çubuğu önüne monte ederek çubuk zevkine varın derim, birde kabzeye karbonat kaya tuzu pil kömürü birakip deneyerek keyif yapın derim. Çubuğun üstüne cep telefonuna frekans programını yükleyin, kulaklığı takarak anten yapın ve antenin kablosunu çubuğa monte edin, deneyin kardeşlerim akıl akıldan üstündür derler, belki siz daha farklı birşey yaparsınız.
Yana kaydırarak açtım ama birini mengeneye sıkıştıramayınca yine çok zor oldu. Birini demire yapıştırıp araya ucu sivri çekici ittire ittire açtım. Arada parmağın kalmasın diye dikkatli olmak gerekiyormuş. 10 cm den birbirine öyle sıçrıyor ki arada parmağın kalsa, parmağına çekiç vurmuş gibi kan topluyor... Sonunda bitti ama cumartesiden evvel arazi testi imkanım yok... Acaba çubuğun tepkilerini paylaşacak (ar-ge ile uğraşmayı seven) yok mudur? Konu açılalı, tavsiye edileli çok zaman geçti ama (teoriden pratiğe geçerek) katılım sağlayan ve ayrıntılı rapor sunan pek olmadı sanırımEkli dosyayı görüntüle 251583
Benim ki biraz farklı oldu, şekil açısından çünkü aynaların aralarındakiler yuvarlak değil, dikdörtgen. Elimde 100 tane kadar vardı, yeniden almayayım yuvarlaklık için dedim. Zaten kuzey/güney kutup yönleri aynı yani üst/alt şeklinde.

GERMO

Engellendi
Birde 8-10 mt yeraltini goruntuleyen star trek 3d programi var. Ne yazikki parali olmus. Birde auracle gold programi var bunuda denemek test etmek lazim. Oyle cubuk eline almakla buldum olmuyor.

Son düzenleme:

Burak5553

Bilgili Üye
Sa degerli ustalar GERMO kardes telefon programini arazide arge yapma sansin oldumu ordaki plastik alan tarama tele mi monta oluyor yoksa ayrimi ayrica nasil yapiliyor icerik olarak semasini cizebilirmisin saygilar

GERMO

Engellendi
Burak5553 kardeşim youtubda argeci selimin son videolarını izle çok güzel tarif ediyor, ben yanlış tarif ederim, arazide birçok cubugun var dediği yeri görmedi, dün bir yere gittim, dediler adanadan Çubukçu getirdik buraya baktı, birde sen bak, telefonu plastik cubugun üstüne lastikle tutturdum programı açtım başladı radar sağa sola gitmeye taramaya, sonra yıkık evin kuzeybatı köşede sinyale götürdü beni, tekli çubuk kullandigimda aynen sakul gibi tur sayisinada bakıyorum, dedim burda gümüş bakır bronz tarzı bir metal var, şerit mt yi yere serdim derinlik 180 cm dedim, dediler adanadan getirdiklerimizde aynısını dedi yalnız derinlik 2 mt dediler.
Sa degerli ustalar @GERMO kardes telefon programini arazide arge yapma sansin oldumu ordaki plastik alan tarama tele mi monta oluyor yoksa ayrimi ayrica nasil yapiliyor icerik olarak semasini cizebilirmisin saygilar

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 ve @Mhmt82 ve diğer ustalarim, yukarıdaki testin devamı olarak öğrendiğim, bana dediler boşluğun alanını belirle baktım dış duvardan içeriye doğru 1x1 mt2 bir genişlik var, üst kapak taşını bulmak için işlem yapacaz dediler, 60 cm işlem sonucu kaya çıkınca hayaller suya düştü, bende şaştım, hani kapak taşı vardı, derinlik tekrar aldım 120 cm, alanı tek çubukla tekrar çizmeye başladım tam duvarı gösterdi sınır olarak, duvar yüksek biraz, nasıl çubuğu duvarın üstüne tuttum çubuk dışarı açıldı,

tövbe tövbe bu ne, duvarın üstüne çıktım başladı duvarın dışında 2x1,5 boşluk çizmeye, durun dedim durun, siz çok bilmislere uydum şaşırdım bende, arkadaşlar, kardeslerim, birçok yerde gördüğüm ve yarım biraktiklarimizda dahil, hiçbir gömüye üstten varilmiyor, adamlar evin dışında küçük tüneller kazarak evin altına küçük hazne bizde taka denilen kumbara tarzı gizli bölmeler yapmışlar, bizde üstten gidiyoruz 20-30-50 cm sonra kaya çıkıyor, aha burda mineral var deyip bırakıp gidiyoruz, giriş üstten değil demekki altta tünel tarzı gizli bölme girişi var, tekrar çubuğu tuttum bu defa 10 mt batıda bitişik evin duvarının önüne çekti beni üzerine gittim değerli işareti, (ustalarim kızacak cubuk altin bulmaz diye ama tek çubuk ne bulursa üzerine gittiğimde mesela, altın sola 22 tur, boşluk sağa 62 tur, bakir küp kursun, saga veya sola tur atıyor ben nidem) 220 derinlik,

@kabakburgiba ustam, hacı abim sen ne dersin, aynı şekilde duvarın dışından giriş, peki bu Adanalı Çubukçu burayı görmedimi dedim, yok dediler, bu çubukları kafalarinda kırmak lazım, ama belkide Adanalı Çubukçu bilerek göstermedi, gümüş sizin altın bana misali, bilmediğiniz tanımadığınız insanları getirip yerlerinizi belli etmeyin, onlar gelip para alıp gittiler, bende ateşte bir demlik çaya zayi oldum,

oldu gecenin 23,30 u bırakın dedim gecenin şerrinden uzaklaşıp, yarınki sabah hayr ve berekete kavusalim, yok sabaha kadar çalışacaz dediler, hade bana eyvallah deyince düştüler peşime, guven kolay kazanilmaz, en deli cesaretli benim ya, mecbur dustuler yola, ortalik en tehlikeli kara yilan dolu, hastaneye yetistirmez cinsten, 5-10 saniyelik omur bicer o yilanlar, gün ola harman ola dedik,

Aylardir cihaz cihaz dememin nedeni bu işte, burda kralina eyvallah etmem, ama siz ustalarima ne olur hayran kurban, 1-2 aylikta olsa bir cihaz gonderin dedim kimse duymadi, he taam diyenlerde ya dolandirici taklaci cikti, yada yalanci cikti, burdaki derinlikler 2 bilemedin 3 mt, cihaziniz sizin olsun bana değerli kıymetli sozune sadik yigit ustalarim yeter. Sizlerden, kalhiyu ustadan, argeci selim ustadan, klavye delikanlisi olmayanlardan, Allah cc hepinizden razı olsun.

Son düzenleme:

Nasip34

Bilgili Üye
GERMO ustam daha evvel tekli çubukla sarı tecrübeniz oldu mu? Mesela yüzeysel tek tek vs...
Benim kanaatim, sarıyı bulma hususunda tekli çubuk, ikili çubuklara nazaran kat be kat önde. Bu sitede ikili çubuklar hakkında inanılmaz ayrıntılı yüzlerce konu var ama tekli çubuk konuları az ve kısır kalmış hep.