Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO girissiz ev olmayacagi gibi girissiz odada olmaz illaki kapisii koridoru vardir..ufakta olsa..akla mantiga yatan yerde calsmak gerek hatalari gormek gerek..senin miknatislar gelince sistemi yaparsin..daha kararli net ölçumler alacaksin emin ol bundan..altina gelince biraz rahat birakin şu garibi o kendi gelir elimize merak etme

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
GERMO ustam daha evvel tekli çubukla sarı tecrübeniz oldu mu? Mesela yüzeysel tek tek vs...
Benim kanaatim, sarıyı bulma hususunda tekli çubuk, ikili çubuklara nazaran kat be kat önde. Bu sitede ikili çubuklar hakkında inanılmaz ayrıntılı yüzlerce konu var ama tekli çubuk konuları az ve kısır kalmış hep.
Sn. Ustam,
Teklinin, ikiliye göre sizce hangi avantajları var?

GERMO

Engellendi
Nasip34 kardeşim ikili cubuklardanda tercih edilen var onlar şimdi sessiz sedasız test aşamasında, inanki tecrübe hiç olmadı 3 yıldır, ha tek tek desen 1 gümüş yüzük, 6 tane nal civisi, 3 tane ok ucu buldum, yani benimde leşim var anlayacağın, öyle boş degilik demekki, :200:
GGümüş yüzüğü yanimdaki kardeşime verdim, DDiğerleri bende, BBakın ustaları iyi takip edin, ÖZellikle cubukta BulursamKader25 ustamin ttüm konularını okumadan para verip çubuk almayın, boşuna masraf etmeyin, sakulde ise kabakburgiba ve Mhmt82 ustamin iyi takip edin, yoksa benim kadar sabırlı degilseniz çok kürek sallarsınız, bu iişin eğitimcileri bu ustalar, eğitim almadan bir yere boşuna gitmeyin,
@GERMO ustam daha evvel tekli çubukla sarı tecrübeniz oldu mu? Mesela yüzeysel tek tek vs...
Benim kanaatim, sarıyı bulma hususunda tekli çubuk, ikili çubuklara nazaran kat be kat önde. Bu sitede ikili çubuklar hakkında inanılmaz ayrıntılı yüzlerce konu var ama tekli çubuk konuları az ve kısır kalmış hep.

Nasip34

Bilgili Üye
Sn. Ustam,
Teklinin, ikiliye göre sizce hangi avantajları var?
Ustam bu sadece bende mi böyle bilmiyorum ama 4-5 yıl ikili çubuk tecrübesinden sonra, bir müddet tekli çubuk denedim ve farkettiğim şu oldu. Çiftli çubuklar boşluk ve metalin cinsini ayırt etne konusunda daha iyi yani net anlaşılır. Ancak tekliler (üstünde haznesi olanlar, kabzada değil) numune ile beraber daha stabil, daha kararlı, daha az minerale düşüyor. Çiftli ile sağ avuçta numune ile bakarken bazı yerlerde mineralli kayaya metal işareti verirken, tek çubukta ( üstündeki haznede aynı numune ile) bakınca orada birşey yok diye minerali hiç görmediği oluyor. Bunlar birkaç tecrübe yani ilk izlenimle sınıfında olsa da, kesin demek için bu sene sonuna kadar etcrübe etmeye devam etmem lazım.
Ve yine kendimce emin olduğum şey, numune altında, işlenmiş gram altındansa, hiç ısıl işlem görmemiş doğal nagıt altın daha stabil. Daha uzaktan daha net sinyali hissettiriyor.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ve @Mhmt82 ve diğer ustalarim, yukarıdaki testin devamı olarak öğrendiğim, bana dediler boşluğun alanını belirle baktım dış duvardan içeriye doğru 1x1 mt2 bir genişlik var, üst kapak taşını bulmak için işlem yapacaz dediler, 60 cm işlem sonucu kaya çıkınca hayaller suya düştü, bende şaştım, hani kapak taşı vardı, derinlik tekrar aldım 120 cm, alanı tek çubukla tekrar çizmeye başladım tam duvarı gösterdi sınır olarak, duvar yüksek biraz, nasıl çubuğu duvarın üstüne tuttum çubuk dışarı açıldı,

tövbe tövbe bu ne, duvarın üstüne çıktım başladı duvarın dışında 2x1,5 boşluk çizmeye, durun dedim durun, siz çok bilmislere uydum şaşırdım bende, arkadaşlar, kardeslerim, birçok yerde gördüğüm ve yarım biraktiklarimizda dahil, hiçbir gömüye üstten varilmiyor, adamlar evin dışında küçük tüneller kazarak evin altına küçük hazne bizde taka denilen kumbara tarzı gizli bölmeler yapmışlar, bizde üstten gidiyoruz 20-30-50 cm sonra kaya çıkıyor, aha burda mineral var deyip bırakıp gidiyoruz, giriş üstten değil demekki altta tünel tarzı gizli bölme girişi var, tekrar çubuğu tuttum bu defa 10 mt batıda bitişik evin duvarının önüne çekti beni üzerine gittim değerli işareti, (ustalarim kızacak cubuk altin bulmaz diye ama tek çubuk ne bulursa üzerine gittiğimde mesela, altın sola 22 tur, boşluk sağa 62 tur, bakir küp kursun, saga veya sola tur atıyor ben nidem) 220 derinlik,

@kabakburgiba ustam, hacı abim sen ne dersin, aynı şekilde duvarın dışından giriş, peki bu Adanalı Çubukçu burayı görmedimi dedim, yok dediler, bu çubukları kafalarinda kırmak lazım, ama belkide Adanalı Çubukçu bilerek göstermedi, gümüş sizin altın bana misali, bilmediğiniz tanımadığınız insanları getirip yerlerinizi belli etmeyin, onlar gelip para alıp gittiler, bende ateşte bir demlik çaya zayi oldum,

oldu gecenin 23,30 u bırakın dedim gecenin şerrinden uzaklaşıp, yarınki sabah hayr ve berekete kavusalim, yok sabaha kadar çalışacaz dediler, hade bana eyvallah deyince düştüler peşime, guven kolay kazanilmaz, en deli cesaretli benim ya, mecbur dustuler yola, ortalik en tehlikeli kara yilan dolu, hastaneye yetistirmez cinsten, 5-10 saniyelik omur bicer o yilanlar, gün ola harman ola dedik,

Aylardir cihaz cihaz dememin nedeni bu işte, burda kralina eyvallah etmem, ama siz ustalarima ne olur hayran kurban, 1-2 aylikta olsa bir cihaz gonderin dedim kimse duymadi, he taam diyenlerde ya dolandirici taklaci cikti, yada yalanci cikti, burdaki derinlikler 2 bilemedin 3 mt, cihaziniz sizin olsun bana değerli kıymetli sozune sadik yigit ustalarim yeter. Sizlerden, kalhiyu ustadan, argeci selim ustadan, klavye delikanlisi olmayanlardan, Allah cc hepinizden razı olsun.
Kurbanim,
Dun gece bu yaziniza uzun bir cevap yazip uyumaya gitmistim. Simdi baktim yazdiklarimi goremedim. Demek ki islem tamamlanmadan siteden cikmisim.

1-TEKLİ CUBUK KULLANİMİ:
Bu zamana kadar tekli Çubuklu alakalı hiçbir yazı yazmadım mevcut Çubuk konularında da bahsetmedim diye hatırlıyorum Sebebine gelince tekli Çubuk çubuk işinde ustalarin deneyeceği ve yapacağı bir üst versiyon işidir.

ikili Çubuk'ta başarılı olamayan veya %100 başarılı olamayan bir çubukçu'nun tek Çubuk'ta başarılı olma oranı çok düşük kalır işinde uzman olmayan Çubukçunun, sadece Kaya içlerine oyulan oda ve yerlerin tespitinde başarılı olma yüzdesi biraz artar.

Tek çubuk derken aslında yine iki Çubuk kullanılır sol eldeki Çubuk kol uzatılarak boşluk içinde tutulur sağ eldeki Çubuk ile odanın içinden duvarın kenarından ilerlenerek odanın şekli çıkartılır.

Bu işte asıl sıkıntı Kaya içine oyulan odanın üstünde bulunan toprakta kafa büyüklüğünde taşların olmasıdır tek çubuk böyle bir taşa denk geldiğinde yön değiştirir Dolayısıyla çizilen alan O da olmaktan çıkar şayet bu Kaya içine yapılan odanın üzerinde bulunan toprak kısımda kafa büyüklüğünde taş yok ise Çubuk işinde Acemi olan birisi de başarıya ulaşabilir çift Çubuk ta bu Kayalar rahatlıkla tespit edilir.

Tek çubukla tespit işi hassas bir mesele olduğu için bu zamana kadar bahsetmeye gerek duymamıştım tek çubukla çalışmak isteyen yukarıda anlattığım şekilde arazide antremanlar yapıp kendisini test edebilir tekrar hatırlatmak istiyorum tek çubuk ikili çubuğum bir üst versiyonudur ikili Çubuk'ta başarıyı %100 yakalayamayana tavsiye edeceğimiz bir yöntem değildir. Cok tecrube ister.

2- CİHAZ MESELESİ:
Cihaz talebinde haklısın kurbanım keşke hepimizin elinde boşluk ve değerli tespitinde güzel neticeler verebilen cihazlarımız olabilse.

Allah Celle Celalühü şahit bende cihaz yok Olsaydı Size gönderirdim veyahut gelir müsait bir zamanda tespitleri yapar giderdim.

şu an dahil olmak üzere benim için en kıymetli cihaz hala %100 netice Alamazsan da Çubuklardir. Araziye çıktığımda bu çubuklar hem boşluk tespiti hem de Metal tespitinde Şu an için bana yeterli gelmektedir Ben herkes gibi arazi çalışmamda maalesef altın sinyali alamıyorum şayet bir yerde hakiki altın sinyalini alırsam biiznillah o sinyalin tepesine bineceğimi düşünüyorum bununla alakalı önümüzdeki günlerde bir çalışmam olursa bazı yerleri sansürlemek üzere görsel bir sunum yapmak niyetindeyim inşallah Bu sunumu yapmayı Allahu Teala bana nasip eder.

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
@GERMO

Aylardir cihaz cihaz dememin nedeni bu işte, burda kralina eyvallah etmem, ama siz ustalarima ne olur hayran kurban, 1-2 aylikta olsa bir cihaz gonderin dedim kimse duymadi, he taam diyenlerde ya dolandirici taklaci cikti, yada yalanci cikti, burdaki derinlikler 2 bilemedin 3 mt, cihaziniz sizin olsun bana değerli kıymetli sozune sadik yigit ustalarim yeter. Sizlerden, kalhiyu ustadan, argeci selim ustadan, klavye delikanlisi olmayanlardan, Allah cc hepinizden razı olsun.

Ustaa, bu sözler, bu sitede söylenecek sözler değil .
hele delikanlı isen dolandırıcı, taklacı, yalancı kimmiş hele bir de bakalım
bas parayı kralına eyvallah etme, kimseye yalvarma
kendini daha küçük düşürme
burası köy kahvesi değil

her ne olursa olsun, karşındaki kişiye saygın olacak.
senin buraya yazdığın her kelimeyi, site üyesi olan ve olmayan herkes okuyor
bu sözlerin ile siteyi zan altında bırakıyorsun.
buna ne senin nede bir başka kişinin hakkı olamaz
hepsini geç, hiç kimse sana cihaz vermek zorunda değil
bu sözlerin site kurallarına aykırıdır
sözlerinde daha dikkatli olmalısın

selametle

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
[COLOR=#1d5b80 [USER=21784]GERMO[/USER]

[/COLOR]

Ustaa, bu sözler, bu sitede söylenecek sözler değil .
hele delikanlı isen dolandırıcı, taklacı, yalancı kimmiş hele bir de bakalım
bas parayı kralına eyvallah etme, kimseye yalvarma
kendini daha küçük düşürme
burası köy kahvesi değil

her ne olursa olsun, karşındaki kişiye saygın olacak.
senin buraya yazdığın her kelimeyi, site üyesi olan ve olmayan herkes okuyor
bu sözlerin ile siteyi zan altında bırakıyorsun.
buna ne senin nede bir başka kişinin hakkı olamaz
hepsini geç, hiç kimse sana cihaz vermek zorunda değil
bu sözlerin site kurallarına aykırıdır
sözlerinde daha dikkatli olmalısın

selametle
ragıp ustam GERMO. Ustamızın abimizin yaptığı paylaşıma cevap yazacaktım lakin benden önce davrandınız. Eğer bu sitede yalancı dolancı hileci sahtekar yiğit olmayan sözündü durmayan her kim varsa ismini cismini açık yüreklilikle yazmalıydı. Kaldiki bu paylaşımı okuyan her bir çubuk kullancısı çubuk ustası üzerine alınacaktır.
Ayrıca yılardır millete işe yaramayan çubuk satıp ahını alanlar çokmu dürüst insanlar. Argeci dediği şahsın star trek diye ne olduğu beli olmayan programı millete nasıl sattığını çok iyi biliyorum.

Son düzenleme:

akhenaton

Member
Sadece bu işte değil her işte üçkağıtçı var. Öncelikle bizlerin dikkatli olması gerekir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Taklacılar kimmiş 1 adım öne çıksın hele. GERMO usta taklacılar,hile,hurdacılar kim? ragıp ustaya katılıyorum.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aylardir cihaz cihaz dememin nedeni bu işte, burda kralina eyvallah etmem, ama siz ustalarima ne olur hayran kurban, 1-2 aylikta olsa bir cihaz gonderin dedim kimse duymadi, he taam diyenlerde ya dolandirici taklaci cikti, yada yalanci cikti, burdaki derinlikler 2 bilemedin 3 mt, cihaziniz sizin olsun bana değerli kıymetli sozune sadik yigit ustalarim yeter. Sizlerden, kalhiyu ustadan, argeci selim ustadan, klavye delikanlisi olmayanlardan, Allah cc hepinizden razı olsun.[/QUOTE]
GERMO ustam senin konularına yorum yapmıyorum biliyosun senin isteğinde dolayı ... şimdi bize sana cihaz sözü verip
Dolandırıcı yalancı taklacı üyeler kim ? Yönetmdeki ustalardan kim ... ?
Bu sitede yalancı taklacı sahtekar lar kimler ... madem yazdın söylemek zorundasın... özelden biz alalım biz açalım yardım edelim yeriniz de tespitlerde bulunalım gibi yazılanları genelde yazarsa yönetim gerekli cezayı hemen verir .. ama özelde iş ve dümen çevirirse ler yönetime bildirin dikkate almayın diye uyarı yapılıyor .. ve sen öyle şeyler söylüyosunki hem kural çiğnediğini hem siteyi hem yönetimi hemde üyeleri zan altında bırakıyosun ..
Bize şu sahtekar yalancı taklacı kişilerin isimlerini yaz ...
2 cisi .. madem okadar sana yardım ettiler kalhiyu ustandan .argeci selim ustandan olmadı kılavye delikanlısı olmayan lardan isteseydin cihazı onlar vereydi ...
Kaldıki ben bile buradan çok tanıdığım bildiğim kişilerden bile makinasını isterken utanıyorum vermez se haklı buluyor ve oba darılıp kızmıyorum ki sen kalkmış klavyeden netten istiyosun ..
Uslübün kimseyi rencide etmeden zan altında bırakmadan olsun ...
Ve isimleri ver bizde bilelim takibe alalım başkalarunıda taklaya geyirmesin .

GERMO

Engellendi
Güzel kardeşlerim güzel ustalarim, ben sizlere veya yönetime suclamada bulunmadimki bu kadar üzerinize alindiniz, en açık örnek bizi 7 ay peşinde koşturan zikrullah ı gördünüz hepiniz, yine bir kardeşim geçen ay dedi abi sana elimdeki cihazı gonderecem sonra sözünden döndü, yine geçen paylaştığım konuda @mayhem Ustam yazdı @GERMO sana cihaz şart oldu diye, bende kendisine gerekli açıklamayı yazdım, bir Ustam var sağolsun temmuz ayı için söz verdi, güncelleme yapilacakmis diye yazdım ve hepinizden Allah cc razı olsun da dedimde siz neden üzerinize alindiniz, sitemizde her türlü insan var kardeşlerim, hemben cihaz cihaz diye aaylardır haykirdiysam siz usta ve kardeşlerim dediğim sizlerden istedim, buda doğal hakkım, kardeşim degilseniz o na birşey diyemem, kalhiyu ve selim usta da bilgi veriyor insanlarımıza kardeşlerim bizlere destek oluyorlar bunda ne reklam var nede site kurallarını ihlal var, sağolsun birkaç tanede güzel yürekli Ustam burda nasıl sabırla bilgi destek veriyorsa onlarda destek oluyor, uücret isteyen yok, hak kaybı yok, Günahımi almayın, sizden sadece anlayarak degerlendirmenizi istiyorum, artık kimseden birseyde istemiyorum, hemen deve altında pire aramaya çalışılıyor, yapmayın kardeşlerim, her yerde iyilerde var, yanlış insanlarda var, neyse tekrar ediyorum, Allah cc hepinizden razı olsun, bundan böyle bir yazım paylaşımım olmaz,
uçmuş kardeşim burda Kralına eyvallah lafım, burda sozu bulunduğum yer için söyledim bilin yeter.

Son düzenleme: