Dertten Ve Sikintidan Kurtulmak

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Su ana kadar konuya hiç dahlim olmadigi halde gozunu niye bana diktin kiymetli ustam..? :))

Evet duz mantikla gidip felsefi duzlemde ve dahi aklin kabul edecegi ve makul bulacagi bu sorularinizin elbette cevaplari var. Ve bu cevaplar yine bu dinin icinde mevcut, islam tarihi surecinde de milyonlarca yasanmisliklar basit usulde delil teskil etmektedir.

Cevaba once EKSİKLİKLERİMİZ ve YANİLGİLARİMİZİ ortaya dokerek baslamayi daha uygun gormekteyim.

Buna yakin bir soruyu gecenlerde Turancilik pesinde kosan birisinden daha aldim. Elbette bu kisinin gayesi muslumanlarin basina gelenlerden uzuntu duymak degildi. Bunun derdi Gok tanrisinin reklamina gecmekti...

Buna yakin bir " isyani " 2 ay once 2 ve 6 yasindaki bebelerini gozu onunde Yem Karma Makinasinda parcalanisi izleyip de birsey yapamayan annenin haykirisinda da duymustum. Cigeri yanarken kalbini de oldurmeye calisiyordu, lakin farkinda degildi. Akli basindan gitmisti sanki. Akli basina gelince Ya Rabbi diye diye agliyordu. İmtihani kazandi mi bilmem amma imanini kurtardigina şahidim.

Sizin sorunuz bunlarin tamamen disinda. Bunun farkindayim. Amma isin ozunde, oze indigimizde incecik bir cizgide de hepsinin bulusacagi da bir gercek.

İnsallah ben bunu anladigim kadariyla aktarmaya calisacagim. Ne kadar ozet gecsemde uzun bir cevap olacak gibi.
Zira bazi yerde akil yetersiz kalacak, teslimiyet devreye girmeye calisacak. Bazan idrar cikinca namaz abdesti, meni cikinca gusul abdesti alinmasi gerektiginin akla ve mantiga ters olusu gibi, bazi seyler soylemem gerekecek. (Merak edenler olur simdi, bunu niye boyle soyledin diye..! Sebep sudur: Dininizce idrar pistir meni ise temizdir. Temiz olan vuku buldugunda daha fazla emek ve zamam isteyen gusul abdesti farz oluyor. Akil ve mantik bir duzlemde buna bakarsa, tersinin olmasini gerektigini soyler. Zira idrar pistir bu nedenle gusul daha uygun duser. Hani bize de hep basmakalip bilgiler ogrettiler ya? İslam akil ve mantik dinidir diye.... Halbuki dinin aynasinda akil ve mantik denilen seye bakmak gerekir, bize akli olcu kilmak istiyorlar hep, olcu ne akildir nede mantikdir, olcu Kuran ve Sunnettir. Dinin emir ve olculerinde akil ve mantik kabul gorur. Bu nedenle Rabbimiz cc. Kuran da "akletmez misiniz" diye cok ayette bize sormaktadir.)

Nasip olursa ben konu hakkinda yazacaklarimin tamamini yazayim. Sonra bastan sona kontrol edeyim. Degistirecegim cumle ve kelimeleri gozden gecireyim en sonunda da VESSELAM yazayim. Sonra siz ve kardaslarimizin sorusu olursa o sorularin uzerinden gidelim insallah. Maddeler halinde bircok sey yazacagim, sonra bunlari yarim sayfalik bir sonuc bolumu ile kapatip sorunuzun cevabi bildigim kadariyla verecegim insallah. Teferruatli yazmazsam anlatamamaktan cekiniyorum.

Bismillah.
1-
Yarin devam edelim insallah. Buraya kayd ede ede ilerleriz.

hades40
Kiymetli Kardaşim,
Mirkut ustamiz konuya hadisi serif ilave edip konuyu guncele dusunce konuyu actim ve maalesef "yarin devam ederiz insallah" cumlemden sonra devam etmedigimi gordum.
Allah cc sahit unutmusum ben.
Hakkinizi helal ediniz.
1 Temmuz itibariyle is hayatimi bitirecegimden isyerinde yogunlugum cok fazla. İnsallah en kisa zamanda soyleyeceklerimi yazarim.

Sunu soylemek istiyorum simdilik:
1-Coca Colaya verilen her lira Filistine atilan bir mermi degildir. Zira Filistinde su an calisan 4 tane coca colanin fabrikasi vardir ve bu fabrikalarda filistinliler calisir.
Amma gazli iceceklerin tamami zehir oldugundan hicbirisi icmemek saglik acisindan onemlidir. Benim hatun da eve kesinlikle kola sokmaz, benim evde maden suyu icilir.
2- Filistinliler meselesi tamamen ideolojik bir mesele olup, Filistin Meselesi ile cok fazla bir alakasi yoktur.
3- Filistinin bu hale gelme sebebi; ekseriyetin paraya olan tamahidir. 1 liralik yerleri 100 liraya yahudiye satmalari maalesef bir vakiadir.
4- Yazimin en sonu soyle bitecektir insallah:
Filistin Meselesi Turkiyenin meselesidir., zira Mescidi Aksa yahudiye teslim edilmeyecek kadar, devletlerin İMAN meselesidir. Darbe donemlerinde dahi Turkiye bu hassasiyete sahip olmustur.
5- Maalesef Filistin deki bu zulum Peygamber Efendimizin sav.beyanina gore kiyamet oncesine kadar devam edecektir.

İsraille mucadele edenler de uzulerek soyluyorum, bir avuc Filistinlidir. Cogunlugu 15 Temmuz da bizdeki bankamatik kuyrugundaki şerefsizlerden bir farki yoktur.

Allah cc bize merhamet etsin.
Her acidan bu zamanda işimiz cok zor...

GERMO

Engellendi
Kardeşlerim kusura bakmayın bir büyüğüm anlatmıştı bana yıllar önce, ayrıca Yaser Arafat ölmeden önce dediği "ARAP MILLETININ BASINA GELEN BELALAR ICIN, OSMANLIYA YAPTGIMIZ HAINLIGIN CEZASINI CEKIYORUZ" ne güzel bir laf anlayana, birde büyüğüm dediğim zatin dediği, Yahudiler namuslari ile kazandılar İsrail topraklarını, abi nasıl namuslari ile kazandılar diye sorduğumda ise, 1900 lerin başında 40 civarı yahudi planlı bir şekilde o zaman ki Filistin İsrail toprakları arasında ilk pavyon içkili eğlence yerini artık çadır türü veya ona benzer şekilde aciyorlar, araplarmi onlar her zaman ki pis işlerle haşır neşir okurken buraya para kalmaz akitiyorlar, gün gün güçlenen Yahudiler içki fuhuş ve her türlü pis işlere bulaştırdiklari araplardan hem paralarını hem topraklarını alıyorlar, yani Yahudiler namus vererek, araplarda şeref ve para toprak vere vere bu hale geldi dedi, bana nefissiz olan bazi Yahudilerin Allah cc nun azabina uğrayarak nasıl maymun ve domuza dönüştürüldugunude araştır dedi bana, herşeyin iyisini bilen rabbimizdir, yani Velhasıl demekki şu Yahudiler olmasa dünya bizim cennetimizdi dememek eldemi, şunu da bilinki azda olsa Yahudilerin içinde bizlerden imanli yaratan kulları var, tüm canlıları seviyorum yaratandan yana, yeterki zararlı sinsi hain olmasın, yoksa yaratılana kinimiz yok, nasılsa malikulmulk olan hak hukuk sahibi Rahîm ve Rahman olan Allah cc var,