(Dikkatle okuyunuz!) Sümer Tabletleri, Anunnakiler ve Nibiru.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
ben okudum yazdiini canooo.dedigin gibi okumayi sevmiik hemmen olsunbitsin aninda olsun zihniyeti cook yaygindir..heee soordaki dasin altini kaldir.aha gomu orda.demeni bekleyen coktur...yanliz sende tuzaga dusmussun.bahsettiklerinin hepsi youtber ayaklari abone izleyicive tiklanmayi hedef etmisler...anca timbirtii onlarinkii macalari yiyosaa. roytchild rokkefeller ailelerinin..hukumdarliklarini yazip video yapsalaryaa..aninda banlanirlar.donlarina kadar telif ve dava paralariyla ugrasirlar..hee bide reptilianlar varmis renkli gozlu guzel bakimli yakisikli.plaza cocuklari..onlarda uzaylilarin erketesiymiss..birine mesaj attim.bu yogurtluturplarin.kardes elektrik faturasi sana kac geldi.ekmek kac oldu gss prim borcun varmi patlattigin kredikartlarini dondurebiliyinmu.diyye...adam bana biz sanal alem gezginleriyiz hayattan soyutladik kendimizi demisss cevaptaa.....bende eyi ozaman hadi kotan dolmasin kapatta yat dedim
sıkıntı burda başlıyor işte cancağzım. İnsanlar videoyu izlerken salt doğru ve gerçekmiş gibi kabulleniyor.
Yarın öbürgün sokakta değil de YouTube’da büyüyen nesil bu kafayla bizi yönetecek ve idare edecek. Şahsen ürküyorum.
çocukları odasında anunnakilere Yunan mitlerine ya da şeytana taparken bulursak gemiyi kaçırırız maalesef :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
heee bide dunya duzdur aslinda..tepsi gibi dusun yaaa hani su cigkofte kisir yaptigimiz tepsidenn....su evlendirme proramindan artik kalan biride derneeni bilekurmustuu.duz dunya dernegi.icerde kumar icki kırala gidii amma

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kutsal kitaplardada bu yazıya benzer yazıyor.enok kitabından sonraki kutsal kitaplarda bu açıkca dile getirilmesede üstü kapalı anlatılmıştır.(bizim kitabımız kuranı kerimde dahil)
yeryüzünün halifesi insandır(ademoğlu)ama yer üstünden pek bahsedilmez.Peygamber efendimizdende kainatın efendisi olarak bahsedilir.buda demek oluyor ki enok kitbından önceki tanrı denilenlerinde peygamberi ve efendisi bizim peygamber efendimiz Hz.Muhammed sav.oluyor.

dersu

Bilgili Üye
Merhaba Canlar.
nicedir youtube'da dönen videolara fırsat bulup epey inceledim.

özet olarak;

yapılan arkeolojik kazılarda, sümer tabletleri çevirilerinde, anunnakiler (gökten gelen elliler) olarak bir grubun geldiği, bunların gezegenindeki çarpışmadan dolayı ozon tabakalarının yırtıldığı o yüzden dünyaya inip yeryüzündeki altınları çıkararak nano zerrecik haline getirip atmosfer tabakalarına püskürtüp gezegenlerini tamir ettirdikleri falan da filan diye tarihe kayıtlar düşmekte. bu tabletleri çeviren yahudi asıllı bir azeridir ve diğer arkeologlarda kısmi olarak desteklemektedir.

benim dikkat çekmek istediğim nokta ise, youtube'da dönen videolarda, anunnakilerin altınları çıkarırken, bir işçi sınıfını genetik olarak yaratma ve köle olarak kullanma mitini vurgulayıp sonra imanı zayıf insanları din ve yaratılış hususunda 12'den vurma çabalarıdır.

yine özet geçersek,

anunnakiler; amiyane bir tabir ile, bakmışlar olacağı yok en iyisi maymunlar üzerinden genetik kodlamaya girelim demişler. maymun insan arası homosaphiens denilen ırk o ara peydah olmuş. sonra bakmışlar ki zeka düzeyleri istenilen kıvamda değil,
bunların kralı, karısı ile sarhoşken çiftleşip mükemmel insanı peydah etmişler ve adına da "adamu" demişler. sonra da dişi olarak havva isminde bir de kadın kodlaması yapmışlar. artık onu da sarhoşken yapıp yapmadıkları meçhul :)))
sonra tabletler devam etmekte ama ben gülerek kahkahalar eşliğinde araştırmaya devam ediyordum ki sonra bu hal endişe ve korkuya sebep oldu.
çünkü sonrasında Nuh tufanından ve İbrahim a.s. dan bahsetmeye başlıyorlar.

tableti çevirenler ve videoyu hazırlayanlar sona doğru sanki "Allah" inancı, Kur'an ve islamiyet başlı başına bir yalanmış asıl mesele Nibiru uzay gemisi ya da gezegeninden gelen uzayılarmış gibi bir hava estiriliyor ve video başlarında hassas dini yapıya sahip olanlar izlemesin diye notlar düşmekteler.

bu yazıyı yazma sebebim de tam olarak burda başlıyor çünkü youtube kanalları birleşmiş ve anlaşmış gibi hepsi aynı temel ve kurgu üzerinde duruyor.

kimsede çıkıp demiyor arkadaş, elektroliz yöntemini kullanıp altını nanozerrecik haline getiren bu anunnakiler, bu denli üstün bir bilimsel köke sahipken, bu yaratılış üzerine uydurulan tabletlerdeki şarlatanlık ve komedi bütününe mi ihtiyaç duyar?

modern bir bilimsel eleştiri zihniyetinden uzak bir çok insanı, Ümmeti, İslam ve Kuran'da anlatılanlarla kısmi olarak uyuştuğu için imanını tehlikeye atıp hatta belki de komple söküp atma gayretinin idrakına vurgu yapmak istiyorum.

Bakın Canlar;

yazılı kaynaklar ve öğretiler, sosyoloji ve antropoloji ele alınmadan yorumlanmaz yorumlanması sağlıklı olmaz.

Günümüz Modern batı insanı bile, şu an H.z İsa (a.s.)'a Tanrının oğludur inanışını savunup Allah (c.c.) a iftira etmektedirler.
öyle çok uzağa sümerlere gitmeye gerek yok. günümüz modern insanının din anlayışından bahsediyorum.
ve bu inanış tüm yazılı kaynaklarında ve sosyal yaşayış- öğretilerinde tarihe işlenmekte.
işte sümer tableti de buna benzer bir durumdur.

insanlar tahrif edilmiş, kendi çıkarlarına uydurumuş din öğretilerini yazılı olarak kendinden sonraki genetiğine soyuna bırakır.

çok gariptir ki, sümerlerin yok oluşu tarih sahnesinden silinişine hala hiç bir tablette rast gelememişlerdir.
helak olan topluluklar yazılı sonlarını tarihe not olarak düşemezler.

uzaylıların yeryüzüne gidip geldiklerinin kanıtları mevcut ama biz biliyoruz ki Rabbimiz "Alemlerin sahibidir." buradaki Alemler kelimesi önemli! ama tutup uzaylıları Rab imiş gibi anlatıp mitolojiyi yaratılış kaynağı olarak göstermek müthiş bir safsatadır.

Bizim dikkat etmemiz ve anlatmamız gereken ise; İmanını sağlam temel oturtamamış çocuklarımız yakınlarımız ve ümmetimizi bu konuda uyarmaktır.

bir kaç yıl önce, bi üniversiteli, bir sohbet ortamında inanmadığını, İslamın sümer mitolojisinden faydalanarak bazı şeyleri yaydığını dile getirmiş idi fakat ben bu cümleleri geri planda tutup, kendisi için Allah dua edip hidayet istemiş idim.

şimdi bu konuya yoğunlaşınca idrak ettim. İmanı zayıf olanı avlamak için müthiş bir çaba ve gayret mevcut.

uyarınız, anlatınız, öğretiniz..
you tube un yanısıra bir tv kanalinda tamamen bu argüman üzerinden kurgulanmış bir belgesel serisi var ancient aliens diye, kelli felli zevzekler neler anlatıyor neler.

Kumpas

Engellendi
Sümerce alfabetik Tablolar internette gani. isteyen kendide tercüme yapar.
Ben Masal dinlemek istedigim zaman, youtube´da 7 cüceleri izliyorum:)

Tabletlerle ilgili merakınız varsa İskender PALA nın ABUM RABUM adlı romanını okuyun derim.roman ama birçok gerçekler de ortaya konmuştur.Nemruttan tabletlere kadar birçok şey var.

Mushap

Editör
Bilgiler için teşekkürler Keskingöz ustam beğeni butonu kayboldu son yarım saattir geçicidir umarım