Dikkatli olmak gerek!

The Thing

C*
Süper Moderatör
4 kişinin define ararken kaybolduğu mağara girişi görüntülendi

Antalya'da, dün gece define ararken kaybolan ve sağlık ekipleri tarafından kurtarılan 4 kişinin mahsur kaldığı mağaranın girişi görüntülendi. Mağara girişinin sık ağaçlar ve çalılarla kaplı olduğu dikkati çekerken, ilçe halkı ise sık sık benzer olaylarla karşılaştıklarını söyledi.

4 kişinin define ararken kaybolduğu mağara girişi görüntülendi

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde Ercan B., İsmail C., Mehmet Cüneyt T. ve Mehmet Ç. ormanlık alanın içindeki mağarada define olduğunu düşünerek, el dedektörüyle dün gece saatlerinde mağaraya geldi. Kayalıklardan inerek mağaraya inen 4 kişi gözcülük yapması için Mehmet Cüneyt T.'yi mağara girişinde bıraktı. Mağara içinde 60 metre ilerleyen 4 arkadaş, bir süre sonra yolu kaybedince içeride mahsur kaldı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verilmesi üzerine mağaranın girişine gelen 50 kişilik ekip, mağarada mahsur kalan Ercan B., İsmail C., ve Mehmet Ç.'yi bulundukları yerden halat yardımıyla çıkardı.

4-kisinin-define-ararken-kayboldugu-magara-girisi-goruntulendi_7763_dhaphoto2

DEFİNE AVCILARI İLK DEĞİLMİŞ
4 arkadaş önce hastaneye ardından da polis merkezine götürülürken ilk ifadelerinde define aradıklarını ve kaybolduklarını söyledi. Bu sabah, define avcılarının girip kaybolduğu mağaranın girişi görüntülendi. Anayol üzerinden yaklaşık 300 metre içeride bulunan mağaranın girişi sık ağaçlar ve çalılarla kapalı olduğu gözlendi. Mağara girişinde büyük bir kaya bulunurken mağaranın ağzına gelebilmek için 10 metrelik iki kayadan aşağı inmek gerekiyor. Mağaranın yaklaşık 200 metrelik derinliğinin olduğu ve bir ucunun Güver Kanyonu'na çıktığı öğrenildi.

4-kisinin-define-ararken-kayboldugu-magara-girisi-goruntulendi_7763_dhaphoto3

Döşemealtı ilçesinde yaşayanlar ise define avcılarının daha önceden de aynı bölgede kazı yapıp altın ya da değerli eşyaları aradıklarını söyledi. Ali Rıza Doğru (50), ilçenin yerlilerinden olduğunu ve sürekli define avcılarının kazılarıyla ilgili haberler duyduğunu söyledi. Döşemealtı ilçesinin tarihi bir ilçe olduğunu anlatan Doğru, “Tarihi eski bir kent burası. Mağarada ormanda arayanlar oluyor. Kimi zaman bulanlar da oldu" dedi.
İlçede esnaf olan Harun Aykuş ise hafta sonu yürüyüşe çıktıklarını ve mağara ve tarihi alanların oyulduğunu, kazıldığını söyledi. Bulanlara hiç şahit olmadığını anlatan Aykuş, “Altın falan sanmıyorum. İnsanlar bir şey bulabilmek için her şeyi delik deşik ediyorlar" diye konuştu.

4-kisinin-define-ararken-kayboldugu-magara-girisi-goruntulendi_7763_dhaphoto5

Münir Demirtaş (69) 45 yıldır ilçede yaşadığını ve çok sık define arayanlara şahit olduğunu söyledi. İlçede define kazılarının yapıldığını duyduklarını da anlatan Demirtaş, ilçede değerli definelerin olduğuna inandığını söyledi.

(DHA)

hepastios

Editör
Aynen ustam çok dikkatli olunması lazım bizim burada cin mağarası var kimse sonuna gidemedi hem yarasa gübreleri çok yoğun ve ağır bir koku var hemde birçok yol ayrılıyor demem oki bu tür işler profesyonel ekip işi işi bilmeyen çaylak işi deyil maazallah sonu hüsranla biter

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aynen ustam çok dikkatli olunması lazım bizim burada cin mağarası var kimse sonuna gidemedi hem yarasa gübreleri çok yoğun ve ağır bir koku var hemde birçok yol ayrılıyor demem oki bu tür işler profesyonel ekip işi işi bilmeyen çaylak işi deyil maazallah sonu hüsranla biter
Cinden vs'den ziyade Allah korusun gaz falan olur cenazeni kaldırırlar oradan,

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ayrıca yarasalarla fazla temas kişinin kuduz olmasına yol açar..... Asıl define yarasa gübresinde de kim ugrasicak :D

akıltopağı

Operatör
İnsanlar birşey alabilmek için onurunu satıyor, birileri mağaraya girmiş gayet doğal.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
A

Aynen hocam İsrailliler bu işin peşindeler ama biz yarasalarımızın gübrelerini bile onlara vermeyiz yoksa çok para var yarasada
Ne işler dönüyor aslında İsrailliler yarasaların gübresinden ziyade kozalarini topluyolar... Elbette gübresinin getirisi yüksek olduğu için onunla da ilgililer. Ama kozayı şer işlerde kullanıyorlar...

eski

Editör
Ne işler dönüyor aslında İsrailliler yarasaların gübresinden ziyade kozalarini topluyolar... Elbette gübresinin getirisi yüksek olduğu için onunla da ilgililer. Ama kozayı şer işlerde kullanıyorlar...
Usta yarasa kozası diye bir şey yokmuş. suriyelilerin milleti dolandırmak için uydurduğu kandırmacaymış. Dediğin gibi Yarasa ısırığı kuduz aşısı gerektiriyor. gerçi kanunda hangi hayvan ısırırsa ısırsın hayvanı tanısanda kuduz aşısı mecburmuş. geçen ay mahallede bir kedi zor yürüyordu, çıplak elle yakaladım arabaya aldım,bu arada birkaç defa sağlam ısırdı. veterinere gittik böbrekleri bitmiş veterinerde kaldı 3 gün yaşadı. İlk gün kediyi bıraktıktan sonra 4 yıldır tetanoz aşısı olmamıştım tetanoz olmak için hastaneye gittim, hayvan ısırmalarında kuduz aşısı mecburmuş. 5 defa aşı yaptılar. bu arada belediye aradı sağlık bakanlığından aradılar ciddi takip ediyorlar. kedi öldükten sonra veterinerden alıp gömmüştüm. ısrarla kediyi sordular , bende hayvanı otopsi yapıp rahatsız etmesinler diye yaşıyor saldım dedim. Yinede nereye saldın tahlile gitmesi gerek diye baskı yapmak istediler. bende filanca yerde gri bir kedi arayın bulun dedim. Veterinerede kediyi canlı aldım diye tenbih ettim. İsmimden veteriner kayıtlarından hangi veteriner tedavi edildiğinide bulabiliyorlar. kuduza ciddi çalışıyorlar.

hepastios

Editör
Aynen hocam katılıyorum biliyorum kozayı çünkü dışarıdan gelip soruyorlar dı iyide fiyat veriyorlardı