Doğru olan kimde ve nerde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Tartışma perinçek gillerin o ünlü ''çıkar göster'' muhabbetine dönmüş. Daha önce de yazdım burada, çubuk sektörünün %90'ı yalan hurafe. Araziler çubukçular tarafından kazılan/kazdırılan boş çukurlarla dolu. Bu işin artık tölere edilir bi yanı kalmadı. Yıllardır çubuk hurafeleri dinlemekten bitap düştü sektör. Artık yapacak bişiy kalmadı, çubukçu musun kardeşim, çıkar göster :))
Çubuk kunusunda sana katılıyorum ve hak veriyorum. Ama sizinde hiç bir çözümünüz yok sizlerde bu sektörde çubuk satıcıları kadar suçlusunuz. Peki bu insalara kim doğruyu söyleyecek. Bizler hurafe işiyle alakalıyız bu bizim tercihimiz. Niye içinizden biri çıkıpta bu işi tüm çıplaklığıyla anlatamıyor herkesin bileceği şekilde herkesin sonuc alacağı şekilde anlatmıyor. Meydanı niye hurafe işine bıraktınız. Bak kardeşim bizim ıspatlayacak bir şeyimiz yok. Buyrun siz bir şeyler ıspatlayın Bizde hurafeye inanamayıp sizi takip edelim doğruya ulaşalım.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Site yönetimden ricamdır konu tamamıyla kaldırlsın. Hata geçmişte define sohbetinde açtığım paylaştığım tüm konuların silinmesini rica ediyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tartışma perinçek gillerin o ünlü ''çıkar göster'' muhabbetine dönmüş. Daha önce de yazdım burada, çubuk sektörünün %90'ı yalan hurafe. Araziler çubukçular tarafından kazılan/kazdırılan boş çukurlarla dolu. Bu işin artık tölere edilir bi yanı kalmadı. Yıllardır çubuk hurafeleri dinlemekten bitap düştü sektör. Artık yapacak bişiy kalmadı, çubukçu musun kardeşim, çıkar göster :))
Bunu demeyeydin eyiydi topraam
Aasama seni bitirirler

Mhmtylmz

Aktif Üye
o kadar da değil arkadaşım dünyada dedektör tarihini geçmişi neki 100 yıl hadi olsun 200 yıl elektronik yoktur ya eskiden insanlar nasıl buluyordu sonucta bu defineciligi biz yaratmadık binlerce yıldır vardır tabi değerli üstatlar daha iyi bilir ama, bu bi bikim dali radyestezi bunu inkar edemeyiz evet haklisin acilan cukurlar cok ben su an mesela 2. çukurdayım biri 3.7 biraktim diğeri bugün 2.9 oldu yarin bir iş var iptal olursa devam yarin beni yanlış anlamayın ama bazı defineciler 1 - 2 mt para arıyorlar gelin burada ben sizlere 6 mt de mezarlar göstereyim şimdi 6 mt ye ölüsünü gömen insan oğlu malını parasını 1 - 2 mt ye gömer mi ? alin size bir soru gommez çubukçu arkadaşlar evet güzel yer ise buluyorlar 1 mt 2 mt kaz yok birak yok öyle bir dünya

Mhmtylmz

Aktif Üye
Pratikte aldığın ölçü doğru çıkmadığını görmüş oldun. Peki doğru sonuc vermeyen bir işte ısrar etmenin bir mantığı varmı? Aynı hatayı tekrarlamak bir kazanç sağlarmı. Boşluk almışsın boşluğun kapağını belirlemişsin küp ve küp içinde sarılar tespit etmişsin peki gerçekten bu tespitlerin hepsi mümkün olurmu. hangi yöntemlere dayanarak böyle bir sonuca ulaştın. Nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum fakat eğer tespit etiğin noktada sarı olmuş olsaydı. Çubukla bunun derinliğini alamazsın. Eğer çubukla bir noktada derinlik alıyorsan orada sarı yoktur. Müsait yerin varsa 50 cm kadar bir derinliğe bir parça altın göm bir kaç gün bekle ve altının olduğu merkezde derinlik ölçmeye çalış. Aldığın sonuçları bana yaz ona göre özelden bazı şeyler anlatırım. Malum ya mosat cia gibi örgütler sırımıza vakıf olmasın
işte sorun da orada neden devam etmiyeyim neden bırakayım ölçü yanlış veriyorsa yada yanlış alıyorsan neden devamı gelmesin aldığım sinyallerden sadece biri gitsin yok olsun bırakırım zaten hala sinyali alıyorum senin veya sizlerin nasil yaptigini bilmiorum her yiğidin yogurt yiyişi farklı
ben sarikizla ararim baktim X yaptı hemen bakarım boşluk var mı yoksa mineral mi pet şişeyi sol koltugumun altına alır bakarım yine tam olmasada X yaptı mi duvarini alırım boşluğun çizerim sonra bakarım neyin icinde elime bakir alırım yok tamam derim küp parçasını alirim baktim yine X sonra kupun ve sarikizin duvarini alirim ayni nokta tmm derim ki başlarım okumaya bu kadar odanın icin de bu kadar küpün icinde sarikiz der başlarım kazmaya o boşluk, kup ve sarikiz sinyali gitmeden bırakmam bıraktıysamda devam edecegimdir ama maksimum 6 mt benim tespitlerim dut agaci yaşlı ağaçlar ve ermeni köyü araştırdım ağaç işaretli gömüler 3 ile 5 mt arası oluşmuş bende 6 mt limit verdim kendime ben bu şekilde arıyorum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Daha önce burada yazdım, dmax isimli tv kanalında izgiliz veya amerikan yapımı bi belgeseldi. Sunucusu bir sarışın kadındı. Bir adam böyle çöl vari bir yerde çıkardı ağaç çatal çubukları tuttu, gitti noktaladı başladı kazmaya, toprak çok yumuşak sanki kum baya indi kolayca ve kehribar buldu. Adam yıllardır bu işi yapıyor ve kehribar toplayıp satmakla geçiniyor. Ben başka bişey demiyorum. Bende çubuk kullanıyorum ama sadece boşluk için, e yani mantıken boşluk varsa açılır bakılır nasipde ne varsa, yada yok, rastgele.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Daha önce burada yazdım, dmax isimli tv kanalında izgiliz veya amerikan yapımı bi belgeseldi. Sunucusu bir sarışın kadındı. Bir adam böyle çöl vari bir yerde çıkardı ağaç çatal çubukları tuttu, gitti noktaladı başladı kazmaya, toprak çok yumuşak sanki kum baya indi kolayca ve kehribar buldu. Adam yıllardır bu işi yapıyor ve kehribar toplayıp satmakla geçiniyor. Ben başka bişey demiyorum. Bende çubuk kullanıyorum ama sadece boşluk için, e yani mantıken boşluk varsa açılır bakılır nasipde ne varsa, yada yok, rastgele.
tabi öyle her yerde her boşluğa da girilmez 10 mt bosluk var mahsen var diye aylarca çalışıp çıkan kayayı parçalayıp kaya boşluğuna denk gelende var sadece boşluk ta mantıklı degil bak bakalim kemik, kup, bakir, bronz, mermer, kurşun, demir testini yap sonucta çubuk kullanıyorsun boşluğa kürek sallama bunların hiç biri yoksa birak uğraşma

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Site yönetimden ricamdır konu tamamıyla kaldırlsın. Hata geçmişte define sohbetinde açtığım paylaştığım tüm konuların silinmesini rica ediyorum.
.
.
Ustam durmak yok .. devam ... seni senin konularınla bilgilerinle takib ediyoruz ... . Kimilerinide boş sohbetleriyle takib ediyoruz ... mesela vakko ustamızı takib ettiğimiz konuları çubuk değil ... onu takib ettiğimiz konuları bilgileri farklı ... diğerini diğerine karıştırmıyoruz ..... olaki seni vakkonun açıklık getirdiği konulara muhalif 1 yazı yazdığını görsem çok dikkate almam .. fakat 1 başkasının senin açıklık getirdiğin getirmeye çalıştığın konulara muhalifinide dikkate almayız ... ben herşeyi çok acaip pis biliyorum ... negüzel allahtan cahilimde herşeyi biliyom herşeye lafım sözüm var havasında değiliz .... seni senin konularınla takib ediyoruz ustam .. testlerini argeni geliştirmelerini .mücadeleni bilgilendirmeleri ni herdaim bekliyoruz ....seni seviyoruz ustam ..

Sharpa

Aktif Üye
Çubuk kunusunda sana katılıyorum ve hak veriyorum. Ama sizinde hiç bir çözümünüz yok sizlerde bu sektörde çubuk satıcıları kadar suçlusunuz. Peki bu insalara kim doğruyu söyleyecek. Bizler hurafe işiyle alakalıyız bu bizim tercihimiz. Niye içinizden biri çıkıpta bu işi tüm çıplaklığıyla anlatamıyor herkesin bileceği şekilde herkesin sonuc alacağı şekilde anlatmıyor. Meydanı niye hurafe işine bıraktınız. Bak kardeşim bizim ıspatlayacak bir şeyimiz yok. Buyrun siz bir şeyler ıspatlayın Bizde hurafeye inanamayıp sizi takip edelim doğruya ulaşalım.
Benim çubuk konusunda iddiam olsa iddiamı ispatlarım şüphesiz. Ben şüphelendiğim yere çubuk tutarım illaki döner. Çok cömert benim çubuklar :)) bu çubuk konusunda sizin gibi tecrübeli olduğunu iddia eden ustalar, piyasayı doğru domine ederlerse, doğru gerçek bilgi verir veya cihazı geliştirir, patentini alır, ücreti karşılığında piyasaya sürer, bundan da müşteri memnun kalırsa, işte o zaman yalana dolana dolandırıcıya meydan kalmaz. Yoksa bu tür eleştiriler illaki olur bunu da sizler anlayışla karşılamanız gerekir, saygılar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Arkadaslar Merhaba.
Memleketten misafirlerim vardi.
Siteye peyderpey giremedim.
Nereden baslayacagimi bilemiyorum.
Aklima gelenleri yazarak baslayalim insallah.

1-@AliOmer usta, kendisi hakkinda bazi kisilerin ozel mesajla kendisini karaladigi bilgisini bir sekilde almis. Ve bununla alakali bir konu açmiş.

Konunun muhataplari
@Mal bulanındır
@vakko ustalarimiz olmamasina ragmen konuya mudahil olarak yorum yapmalari yanlis olmus. Ozel mesajla karalama yapan olmadiklarina gore niye mudahil olmuslar anlasilir da degil.

Yonetimdeki kardeslerimizin her konuya mudahil olma gibi bir mecburiyetleri yok. Kendileri de biliyorlar.

AliOmer'in actigi ozel konuyu, cubukculugun cakalliklarina getirilmesinin manasi da yok. Eger mesele esegini dovemeyen semerini dover tarzinda ise, bu da yanlis olmus. Bu konunun yeri de bu acilan konu degil.

2- @Mal bulanındır ustamizin hitap tarzi ve uslubunu biz biliyoruz. İsin gercegi bircok uye bundan baslangicda rahatsiz oluyor. Sonra bazisi alisiyor, seviyor bazilari da kendisinden uzak durmaya calisiyor, alisamiyor.
Usul ve uslubunu coğu zamanda sikayet konusu oluyor.
Bende bu uslubundan memnun degilim cogu zaman. Eski ve tanidigi uyelere bu tarz hitabinda sorun olmazken yeni uyelere de ayni tarzda davranmasi uygun degil.
Yeni ve tanimadigi uyelere normal hitap ile yaklasmasini hepinizin huzurunda rica ediyorum.

3- Bu sitede, baska sitede olan kisilerle alakali yazi yazilamaz. İsim verilemez. Burada elestirilemez. Zira bu sitede uye degil. Olmayan insanin arkasindan yazilmaz, hos bir davranis degildir.
İkizcelinin isminin gecmeside uygun dusmemis. Her defineci ikizceli kadar insan olsa yeter bence. Kendisini sahsen tanirim. Adam gibi adamlardandir. Evet sektorden cekildi, yaşi ve sagligi sebebiyle. Cubuktan biktigindan veya basarisiz oldugundan dolayi degil.

4- Cubuga inanmayabilirsiniz. Hurafe gorebilirsiniz. Bu hickimseye hakaret hakki vermez. Eger birisi cubuk satiyor, pazarliyor ve bu sitede ise; istediginiz kadar yuklenebilirsiniz.
@AliOmer hicbir sitede ve burada cubuk, sistem pazarlamamistir.
Hatta ben kendisini tevsik etmeme ragmen, hakka girerim korkusuyla asla yanasmamistir. Benim ricamla da bir kardesimiz bu sistemi denemektedir. İkinci bir kisi yoktur.

5-Cubukla altin tespitini yapabilen usta sayisi bizim bildigimiz bir elin parmagi kadardir.
İsrarla deniyor ki; video cek, ispat et.
Boyle bir dunya yok arkadaslar. Hicbirisi bu talebinizi yerine getirmez.
Hal bu oldugu icin, işi bilenler artik yazmak istemiyorlar. Bunun vesilesi ise "cok bilmisler". Arasira yazsalardi daha iyi olacakti. Cubuk isinin teferruatini bilmeyenler yazilarindan birsey anlamiyorlar kabul ediyorum. Lakin calisip belli bir tecrubeye gelen herkes bu yazilara yapisip daha ileriye gideceklerini de ben biliyorum.

6-Kimsenin girtlagina ozellikle bu sitede sarilan yok. Cubuk kullanmayin kardesim.
Zorla cubukla define aramalisiniz diyen var mi? Yok. Uzak durun cubukdan. İlla ben cubuk kulanicisi olmak isteyen icin de yeterli bilgi verdik yol gosterdik. Kitabini yazmadik amma kitap olacak kadar bilgiler var bu sitede.

7-Bircok kardasimuz yazmis:
" Elestiriye açik olunuz "
Yazilanlarin buyuk kismi elestirinin cok otesinde. Bu kavrami tekrar ele almakta fayda var sanirim. Yargilayici ve asagilayici ve kucumseyici yazilar elestirici yazi olamaz.

8- Kendi inandiklarimizi baskalarina dikte etmek etik olamaz elbette. En azindan dikte yaparken emredici bir uslupdan ziyade rica edici bir tarz sorun olmaz kanaatindeyim. Kimsenin karsisinda cocuk veya cocugu yok. Hepimiz haddimizi ve hakkimizi bilmeliyiz.

9- Arkadaslar..!
Meydan boş değil.
Herkes atini istedigi sekilde bu tavlada suremez. Bu nedenle kurallarimiz bellidir. Ben kafama gore takilirim diyen varsa kendisine bir site kurmali, atini orada istedigi gibi surmelidir. En kotu kurallar dahi kuralsizliktan iyidir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
....Cikar goster.....
Bu talep sorun olabilir.
Sonuç "şok" olabilir.
Herkesin yaratilisi birbirine benzesede muhakkak farkliliklar oluyor.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Alisik degiller boyle gerceklik algisiyla mantikli sorgulamalara boyle yapma garaduzen gidecen haa oylemi sen cubugun icine ne koyuyon nerden bukuyin sarimi olsun alemiyinmu karbonfibermi bakirmi tuncmu gumusmu titanyummu vs vs diyecen 200 sayfa guzinabla dert kosesi gibi yuruyecen kii yillardir hep boyle yapilmis sonuc hep fiss ben bu uyenin degisik latformlarda yazilarinida okudum digerleri gibi net tespit test videosu yok
Boyle konusunca yazinca bide magdur edebiyatina alismislar cubukculara saldiriyiler haksizlik yapiyiler filan oliyi
Takipteyim herhangi bir sekilde tum internet alēminde fantazili cubuk satisini tespit ettigim an 2015 yilindan beri yazdigi her siteye link atacam
Bunun ustam dedigi ikizceli ismail bile umudunu kesti eliniayagini cekti bu mevzulardan
Elestirilmeye herkestahammul edecek etmeli
Herseyin eniyisini ben biliyom ayaa yas ayak
Burda harbi net test tespit bilgiye ihtiyac var
Bu sitedeki konumu deneyimi ne olursa olsun tum cubuk emektari ve kullanicisi uyeler bilmeliki cubuk ile ilgili karalama yapmak baskaaaa dogrusunu ogrenmek icin sorgulamak ve ozelestiri yapmak bambaska biseydir
Nede cok fazla bilgi kirliligi var sebebi ise fantazili sekil yontem ve metallerle ticaret amacli yapilan suistimal edilen uygulamalardir ve onyargi deildir
Ornek kilosu 275 dolar olan ve perakende satilmayan titanyum metalinden yada hurda grami 4 tl olan gumusten 200 gr gelen bir cubugu herkes yapamaz
Ben kendim duzenli olarak cubuk konularini okurum mudahil olmam yanliz gordugum 2012 yilindan beri hep bir kisirdongu var
Konusahibi uyenin yazdigi gibi vermisler coskuyu arkadan gelenlerde yaz babam yaz olmusallah kitap askina biride cikip agalar bu isin dogrusu budur ahanda tespit boyle yapilir neticesindede bu olur dememis demezler ve demiceklerde
Velhasilkelam is bu yazi tabulari kisir donguleri yikmak garaduzen yorum ve yazilara muhalif olmak icin yazilmistir artik kendinizi asin cikin bu ketenpereden
Kimsenin cubuga cubukcuya yalanci hayalci dedigi karaladigi yok elestiriye acik olun
Cubukla bosluk bulunur kii buldugun boslukta zaten antik cografyadaysan ya mezar odasi ya mahsen ya tunel yada yeralti yasam alanidir zaten orayida bulduysan illaki icinde bisey vardir ayrica degerli metal bulmak icin ugrasmaya gerek ýok
İkizceliyi iyi tanırım ve bu işlerden neden çekildiğinide iyi bilirim. Öncelikle ikimizin x siteden ayrılmasının nedeni bir yetkili şahıstı, yorumlarında lavabali ve bzende şartlı yorumlar yazar ben bilirim havasından dolayıydı. Bu konuyu bir kenara bırakalım, bu işlerden çekilmesinin en büyük nedeni, yani sitelerden, ibadetlerine daha çok vakit ayırmaktı. Çünki yetkili olduğu siteye çok vakit ayırıyordu. Hal böyleyken sizin farklı bakış açınız ve, ve affedersiniz ama ön yarsınız size hiç yakışmamış.
Aliömer ustaya yazdınız çizdiniz o farklı bir konu, kendiai burda kendinide çokta güzel ifade ediyor, onun için birşey yazmama gerek yok. Fakat iş ikizceli oldumu orada duracaksın, kendisi burada olsaydı hitabesiyle sizin yüzünüzü kızartırdı. Bu alemde onca değerli insan tanıdım, ikizceli bir başkadır. Yazılarınızı fazla dikkate almamıştım fakat bulursamkader abi yazınca tekrar gözden geçirdim öyle fark ettim. Şunu bilinki aliömer ustama ve hele burada olmayan ikizceli ustam hakkında yazdıklarınızı ve vakko ustayla alaycı tavırlarınızı kınıyorum. Ayrıca ikizceli çubuk tutmayı bırakmadı sadece sitelerden uzaklaştı bahsettiğim konudan dolayı.
Biz burda dedektif değiliz, isteyen konulara yorum yazsın isteyen okusun geçsin, yeterki insanları kırmayalım. İnsan bazen birşey yazarsa karşısındakini vereceği cevabada tahammul gösterlemi, yok o erdem yoksa ozaman kendi işine bakmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...