Elektriksel Direnç Tomografisi ile yer altı görüntüleme sistemi

codex

Aktif Üye
Surfer veya biz garmini sadece konum dogrulugu icin kullaniyoruz. Datayi garminden cekmiyor. Grid menusunde (grid from server ) a tiklarsaniz, datalari aldigi yerleri gorebilirsiniz. Istenilen veriyi elde etmek icin datayi genelde krig ile grid edip , formul kullanilmasi gerektigine inaniyorum. 2006 yilinda cinliler resimdeki formulu kullanarak kendi gelistirdikleri OMISII ile , toplam 68 bantta sicaklik farkina gore yapi tespiti elde etmisler.
Ekli dosyayı görüntüle 231905
0 = spectral aci
nb = Sam de kullanilan toplam bant
t = bilinmeyen nesnelerin spectrumu
r = referans spectrum (bilinen nesne)
i = kullanilan bant sayisi

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Ustam ben cihaz kullanmaktan yana değilim. Yanlış anlaşılmasın ben şunu araştırıyorum: uydular manyetik alanda frekans yakalayabiliyorlar mı? Uyduların frekansa girme özellikleri var mı? Eğer yoksa büyük devlet adamlarının koruma konvoyunda, makamlarında, saraylarda ve meclislerde neden jammer kullanılıyor. Daha fazla derine inmek istemiyorum. Bu işler ses dalgalarına kadar gider. Ben sadece hangi uydu manyetik alanda frekans sinyali ile data algılayabiliyor ve biz bu uyduya nasıl bağlanırız yolunu arıyorum. Tabii bu mümkünse :)
Lansat 8 ve Lansat 9 senin dediğin uydular ama bizim gibiler giremez kullanamaz bunlardan başka Rusların var ismi şu an aklımda değil. Hacker isen işin kolay ))) şifreyi kırarsın belki.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
ustam bakiniz..tuzel kisiler ve resmi telep dahilinde mumkundur..bizleri cok asan bi durum..uzaydan mali hupletenler..bolum 1 | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü
Ustam bu yorumuna beğeni vermedim hele sor de ki niye? Çünkü bizi aşan durum Elhamdülillah yok diye düşündüğümüz için kolları sıvadık :) Rabbim emeklerimizi ziyan etmesin inşallah. İnsan en azından der ki hayal bile olsa her türlü yanınızdayım hiç değilse moral motivasyon verir değilmi

toyalp

Süper Moderatör
Lansat 8 ve Lansat 9 senin dediğin uydular ama bizim gibiler giremez kullanamaz bunlardan başka Rusların var ismi şu an aklımda değil. Hacker isen işin kolay ))) şifreyi kırarsın belki.
Ustam çok zor bir soru sordun :) yani bunun yerine hiç kaya mezar patlattın mı diye sorsan evet desem suç niteliği daha düşükdür. Hacker kim biz kim :) Rusları karıştırma bize amerika lazım Reisin bu aralar putini müslüman etme gayreti var o yüzden rusları askıya almışız. :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam bu yorumuna beğeni vermedim hele sor de ki niye? Çünkü bizi aşan durum Elhamdülillah yok diye düşündüğümüz için kolları sıvadık :) Rabbim emeklerimizi ziyan etmesin inşallah. İnsan en azından der ki hayal bile olsa her türlü yanınızdayım hiç değilse moral motivasyon verir değilmi
peki ustam caniniz saolsun.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Usta bu sefer yakalamışsın bununla ilgili olarak en kısa zamanda bir deneme yapacam.
yakaladığım yok yaklaştım sadece, hangi uyduya entegre olarak çalışıyor acaba bu sitenin serveri? merakettim
birde multipple seçenek yok, yani çoklu koordinat işleme yok,

hem nasıl ve hangi programla hangi yollarla deneyeceksin? ilk işimiz kaynak bulmak, cat yada sörfçü programlara sonra bakarız

ncodas

Yeni Üye
yakaladığım yok yaklaştım sadece, hangi uyduya entegre olarak çalışıyor acaba bu sitenin serveri? merakettim
birde multipple seçenek yok, yani çoklu koordinat işleme yok,

hem nasıl ve hangi programla hangi yollarla deneyeceksin? ilk işimiz kaynak bulmak, cat yada sörfçü programlara sonra bakarız
haklısın usta çoklu koordinat işleme yok bende sabah inceleme fırsatı buldum siteyi.surfer veya voxler da denemek için söylemiştim.

toyalp

Süper Moderatör
Kim ne çalışması yapacak ustam? Ben çok geriden geliyorum çünkü ağırlaştım iyice :)

jeodek

Bilgili Üye
Konuyu yeni gördüm :) Bahsedilen yöntem rezistivite tomografi diye düşünüyorum. kazık sayısını arttırdığınızda ineceğiniz derinlikte artmaktadır. Profil boyunun 6 da 1 oranı derinlik elde edersiniz. Örneğin bende 24 kazıklı var 1 er metre aralıklı çakıyorum. 24/6 = 4 metre derinliğe iniyorum. eğer 2 şer metre aralıklı çakarsam 8 metre derinliğe inerim ama hassasiyetim 2 metreye çıkmış olur. Saygılar.

man_correct

Bilgili Üye
bu sistemin topraga elektiksel direnc gönderdiğini kim söyledi elektiksel direnc kaydedici x.y.z olarak dünya donerken olusan manyetik alan ve o manyetik alanın topraktan gelirken toprak altındaki boşluklardan değilde maddenin icicndne gecerek gelmesi ve sensorlerle bilgisayara kayıt edilen x.yz kordinatlarının daha sonra ilgili programla acılarak haritaya dokulmesidir. yer altı görüntüleme cihazı yapıyoruz diye bir konu actım bu onunla alakalı telefondaki sensorlerin büyügü dersem anlayan olabilir ;)