En iyi çözünürlükle Turkiye Uydu Haritasi

Pam55

Member
Hayirli Ramazanlar.
Şimdiden hayırlı iftarlarınız olsun dostlarım.
Elimde ki haritalar ile ben net görüntü göremiyorum.
3 tane uygulama var hepside aynı şekilde. Yaklastirdigim zaman karıncalar dans ediyor âdeta.
1.fotoğraf a programı.
2.fotoğraf b programı.
3.fotoğraf google haritalar .
Google earth ülkemizde kullanılmıyor olarak gösteriyor bende. Vpn kullanıp denedim yine aynısını diyor.
Bana söyle güzel bir uygulama onerecek ustalarımız illa ki vardır zannımca.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bir çok arkadaş hayalî iş olarak görüyor uydu işini.
Yerin altını gösterebilen bir uydu ya da program olmadığı için.
Ayrıca bu işi insanları kazıklamak içinde çok kullanıyorlar.
Yer bakıp para alıyorlar.

Her halükârda tamamen kurgusal ve safsatadan ibaret.

Pam55

Member
Bir çok arkadaş hayalî iş olarak görüyor uydu işini.
Yerin altını gösterebilen bir uydu ya da program olmadığı için.
Ayrıca bu işi insanları kazıklamak içinde çok kullanıyorlar.
Yer bakıp para alıyorlar.

Her halükârda tamamen kurgusal ve safsatadan ibaret.
Yok hocam benim ki öyle değil:) onlar bir gun Allahindan bulurlar. ben yerlerin net haline yakınını görmek istiyorum sadece:) veya oyle bir uygulama varmi onuda bilmiyorum :) yani define ile ilgili değil benim olay :)

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hayirli Ramazanlar.
Şimdiden hayırlı iftarlarınız olsun dostlarım.
Elimde ki haritalar ile ben net görüntü göremiyorum.
3 tane uygulama var hepside aynı şekilde. Yaklastirdigim zaman karıncalar dans ediyor âdeta.
1.fotoğraf a programı.
2.fotoğraf b programı.
3.fotoğraf google haritalar .
Google earth ülkemizde kullanılmıyor olarak gösteriyor bende. Vpn kullanıp denedim yine aynısını diyor.
Bana söyle güzel bir uygulama onerecek ustalarımız illa ki vardır zannımca.
Asagidaki linki bir denermisin, aldigin sonucu bildirirsen sevinirim. Biraz beklemen gerekiyor yukleme esnasinda...

Pam55

Member
Asagidaki linki bir denermisin, aldigin sonucu bildirirsen sevinirim. Biraz beklemen gerekiyor yukleme esnasinda...

Çok teşekkür ederim üstadım,bu bendeki uygulamalara göre daha net.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bahsettigim sitelerden biri bu, bir arazi, bölge icin muhendislik calismasi yapilacaksa bu uydulardan yeryuzu fotograflari isteniyor. Sonra isleniyor ve haritalara yerlestiriliyor. :) sagol ustam emegin icin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Landsat görüntü.
Ticari WorldView-2 uydusundan görüntüler, Boulder, Colorado'daki Eylül 2013 selinin sokak detaylarına göre sokak gösterebilirken, bilimsel Landsat 8 uydusu (alt), bir şehir büyüklüğü ölçeği vermek için yakınlaştırılabilir. (Verilere dayalı Worldview-2 görüntüsü © 2013 DigitalGlobe. USGS Earth Explorer'dan alınan verileri kullanan Jesse Allen ve Robert Simmon tarafından Landsat görüntüsü . )
NASA uyduları tam tersi yaklaşımı benimser. Yer bilimleri araştırmacıları tipik olarak tüm ekosistemleri veya atmosferik cepheleri görmek için geniş açılı bir lens ister. Sonuç olarak, NASA görüntüleri daha az detaylıdır, ancak manzara ölçeğinden (185 kilometre çapında) tüm bir yarımküreye kadar geniş bir alanı kaplar. Ayrıntı seviyesi uydunun uzamsal çözünürlüğüne bağlıdır. Dijital fotoğraflar gibi, uydu görüntüleri de piksel adı verilen küçük noktalardan oluşur. Her pikselin genişliği uydunun uzamsal çözünürlüğüdür.

Ticari uydular piksel başına 50 santimetreye kadar uzamsal çözünürlüğe sahiptir. En ayrıntılı NASA görüntüleri her pikselde 10 metre gösterir. Bir seferde tüm bir yarımküreyi gözlemleyen geostationer hava uyduları, bir pikselde bir ila dört kilometre görerek çok daha az ayrıntılıdır.

Pam55

Member
Adamlar aşmış kendini.
Teknoloji almış başını gidiyor.
Site güzel lakin ben hiç birşey anlamadım işin doğrusu :)

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yok hocam benim ki öyle değil:) onlar bir gun Allahindan bulurlar. ben yerlerin net haline yakınını görmek istiyorum sadece:) veya oyle bir uygulama varmi onuda bilmiyorum :) yani define ile ilgili değil benim olay :)
Benim özel olarak alerjim var o konuya.
O yüzden her yere bir şeyler yazıyorum rahatsızlık versin diye ?