Equinox 800 ve Vanquish 540

MeraklıABDO

Yeni Üye
Selamun Aleykum,
Arkadaşlar Minelab marka 2 dedektör arasında tercih yapamıyorum. Fiyatı sorun değil, Sizce hangi cihaz daha iyi? Bu 2 cihazı kullanan deneyim sahibi arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

Equinox 800 ve Vanquish 540 cihazlar;

1-Tek parayı kaç santimden algılar?
2-Yumruk büyüklüğündeki küp'ü kaç santimden algılar?
3-Mineralli topraktan etkilenir mi?
4-Fiyatına göre cihazların kapasitesi nasıldır? ( teknoloji, derinlik, küp, tek para, ayrım, parazitlenme vb. )

NOT; Bu cihazları kullanmayan deneyimsiz arkadaşlar lütfen gereksiz yere yorum yazarak dedektör almak isteyenleri etki altına almasınlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turko

Uzman
X Terra 705 modelinide incele kardeş.

MeraklıABDO

Yeni Üye
Öneriniz için çok teşekkürler, lütfe sadece bu 2 cihaz konusunda bilgi istiyorum.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Selamun Aleykum,
Arkadaşlar Minelab marka 2 dedektör arasında tercih yapamıyorum. Fiyatı sorun değil, Sizce hangi cihaz daha iyi? Bu 2 cihazı kullanan deneyim sahibi arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

Equinox 800 ve Vanquish 540 cihazlar;

1-Tek parayı kaç santimden algılar?
2-Yumruk büyüklüğündeki küp'ü kaç santimden algılar?
3-Mineralli topraktan etkilenir mi?
4-Fiyatına göre cihazların kapasitesi nasıldır? ( teknoloji, derinlik, küp, tek para, ayrım, parazitlenme vb. )

NOT; Bu cihazları kullanmayan deneyimsiz arkadaşlar lütfen gereksiz yere yorum yazarak dedektör almak isteyenleri etki altına almasınlar.
A.selam

Sorduğunuz soruların genelinde standardizasyon olmadığı için bakış perspektifinizi sinirlandiriyorsunuz. Bu sizin aleyhinize işler.
Makinelerinize değil heterojen durumlara değinerek yorum yapayım.

Soru 1&2;
Topragin yapısına,tek paranın dik/yatay duruşuna,metalin cinsine göre her durumda değişir. Standardı yok. Mevzu yumruk büyüklüğünde küp degil içindeki metal cinsidir.
Bunlar vlf dedektorlerdir. Kimse küpü 2 karisa gommez. Bu dedektorlerde onu görmez.
Soru 3;
Mineralden etkilenmeyen makine olmadigi gibi mineralsiz toprakta yoktur. Ve bu yoğunluk sürekli değişkendir.
Soru 4-)
Vlf dedektörlerin eti budu bellidir. Yazdıklarınızın fiyati ve kapasitesi de bellidir.
Gün gelir 20 cm yi görür Gün gelir 30 u belki görür.

Toparlarsak;
Vlf dedektorler ile ilgili sitede ilgili bölümde genis kapsamlı yazılar mevcuttur. Okumanızı tavsiye ederim.
Kendini kanıtlamış uluslararası bir markanın bütçenize uygun olanını alabilirsiniz.

sᎬᏁᎪᏆöᏒ

Yeni Üye
Sorularınıza cevap vermek gerçekten de çok zor toprak yapısı mineral seviyesi çok şeyi değiştirir Avrupa da bu cihazları gerçek arazi şartlarına göre test eden birçok kişi var lakin Avrupa da 105 cmden gördüğü metal plakayı Türkiye topraklarinda çoğu zaman 70 cmden yukarı cikamayabilirsiniz yine de ortalama 1 değer söylemem gerekirse tek para Max 25 ile 45 cm yumruk büyüklüğünde küp 55 ile 60 cm gibi basta da söylediğim gibi çok değişken olabilir bu rakamlar son olarak ikisi arasında tabiki equinox derim ama senin yerinde olsam bütçeme göre etrac veya ctx3030 alırdım etrac standart başlıkla beraber coiltek veya sef başlıkla sizi hızla gelişen günümüz teknolojisinde 3-5 yıl vlf cihaz ihtiyacını fazlasıyla karşılayacağını düşünüyorum son olarak Minelablarda Halo etkisi dediğimiz bir toprak etkisi vardır bu durumu gerçek Minelab kullanıcıları mutlaka fark etmiştir kısaca bahsetmem gerekirse cihazın taş veya topraktaki performansıyla havadaki performansı arasında olumlu fark olmasıdır derinlik rakamlarının farklı olmasının nedeni ise oksidasyondur toprakta uzun süre kalmis çeyrek altın büyüklüğündeki bronzu 35 cmden çok belirgin bir ayrimla bulabiliyorken aynı buyuklukteki altını 25 cmlerden gorursunuz çünkü herkesin bildiği üzere altın okside olmuyor

ayhan66

Yeni Üye
ekınoks 800 tavsıye ederım su an ben kullanıyorum multı sınyal kapasıtesı ıle en basta yer alması gereken vlfdır