ermeni parası. 26.000 isviçre frangı

mayhem

Co Admin
Co Admin
şimdi bu elit kesimin kermeslerinde bu işler nasıl yürüyor acaba :unsure: Bende kermeslik malzeme çok fakat bu bay bayanlar ne ister neler ilgilerini çekerki .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
şimdi bu elit kesimin kermeslerinde bu işler nasıl yürüyor acaba :unsure: Bende kermeslik malzeme çok fakat bu bay bayanlar ne ister neler ilgilerini çekerki .
Muzayede davetiyesiyle baslangic.. statu gostergesi obje alma restore nasil yapilir sohbeti .
karsilikli kartvizit alip verme .acilis
Birbirini tartma suzme
Duruma gore 30 saniyede bir fiyat arttirma
Turnikeye girildiyse suni fiyat artirimlariyla gaza gelip 5000 lik mali 35.bine bunyeye alma {{kii artik semsiyenin acilmayacagini kabullenme sureci baslar}}
onun verdigi anlik haz ve magrurlukla sagi solu yoklama bakislari baari geceyi bos gecirmeyek adina ciliz sonuk kalan atraksiyonlar
Kapanis evlere dagilis
@vakko usta bi el at

mayhem

Co Admin
Co Admin
ihaleye arazide giriyoruz zaten bu kısmı atlamak lazım alırken kazandık satarken kim ne ister diye soruyorum kimi çoğunluk taş sever kimi küpe kimi kılınç şu bu aradıkları özel şeyler nedir gibisine sordum sadece :)

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Muzayede davetiyesiyle baslangic.. statu gostergesi obje alma restore nasil yapilir sohbeti .
karsilikli kartvizit alip verme .acilis
Birbirini tartma suzme
Duruma gore 30 saniyede bir fiyat arttirma
Turnikeye girildiyse suni fiyat artirimlariyla gaza gelip 5000 lik mali 35.bine bunyeye alma {{kii artik semsiyenin acilmayacagini kabullenme sureci baslar}}
onun verdigi anlik haz ve magrurlukla sagi solu yoklama bakislari baari geceyi bos gecirmeyek adina ciliz sonuk kalan atraksiyonlar
Kapanis evlere dagilis
@vakko usta bi el at
@mayhem ustayı yollarmıyim öle karma kermeslere usta. ?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Gecen arkadaş kermesten bir çok şey almış farklı farklı bebe arabası bıcak oyuncak bavul yav bunları niye aldın ihale usulu yapyorlardı heycan olsun girdim aldım dedi kol saati cizme ne alaka ise almış ne bulduysa sonrada ben bunları ne yapıcam diyordu :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Gecen arkadaş kermesten bir çok şey almış farklı farklı bebe arabası bıcak oyuncak bavul yav bunları niye aldın ihale usulu yapyorlardı heycan olsun girdim aldım dedi kol saati cizme ne alaka ise almış ne bulduysa sonrada ben bunları ne yapıcam diyordu :)
Gercekten ciddi bi liste yapiyim bunlari bul al satinal maakul fiyata sahistan al fiziiki alisveris olsun netten deil
ben aktif olarakta yapiyim neyin para ettigini iyi bilirim merakin varsa yapcaksan ustam.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ayrı bilmediğimiz bir sektör fakat bir çok yerde var insanlar satmak istediği şeyleri getirip bir birlerine satıyorlar eski ve ya antika malzemeleri hastasıda çok sanırım . Her türlü alım satım yasak Üst yönetime kermes açalım desem nederler bilemedim şimdi sormakta istemiyorum :rolleyes: :unsure:

GABRİEL1

Aktif Üye

100 euro açılış fiyatı 3930 euro satılmış yurt dışı ne güzel.Tr de kaça gider acaba müze ne verir müzeye götürmeyi düşünmüyorum ustam.

Bunların bazı benzerlerini gördüm bizim bölgede(doğutarafi) çıkardı eskiden çift kafa derdik piyasanın verdiği 1000-1500(büyüklüğü ve temizliğine göre defisir ) o da az çok anliyorsan tabi anlamazsan bir sigara parasına alıyorlar . Siz ne tarafta buldunuz ustam . Saygılar .

bynemo

Member
vay arkadaş yarım saat aradım bunu bulamadım
ön yüzdeki eleman 1. ya da 2. tigrana benziyor ama mevcut sikkelerde arka yüzde o at arabalı figüre rastlamadım
mümkünse katalogdan link ekler misin
ERMENİSTAN KRALLARI. Artavasdes II, M. Ö. 56-34. Drachm (Gümüş, 18 mm, 3.93 g, 1 saat), Artaxata, RY 6 = 51/0 M. ö. Artavasdes II'nin bol dökümlü büstü, iki Kartal arasında bir yıldızla süslenmiş ve bir diadem ile bağlanmış beş köşeli bir taç giyiyor. Rev. BAΣİΛEΩΣ-BAΣİΛEΩN / AΡTAΥAZΔOΥ Helios (?) quadriga'yı sola doğru sürerek, sağ elinde tutulan küçük bir Nike figürü ile bir çelenkle taçlandırıldı;tarlada sola, monogram; quadriga'nın üstünde. Kovacs 163. Bu soru için son derece nadir ve istisnai bir durum. İyi vurdu, güzel tonda ve çok iyi korunmuş. Kenarına yakın hafif pürüzlülük aksi takdirde, iyi, çok iyi.

Ermeni sikkelerinin önemli bir koleksiyonundan, EX Leu 2, 11 Mayıs 2018, 141.

Artavasdes II, büyük Tigranes II'nin oğluydu ve - annesi Pontus Kleopatra aracılığıyla-MİTHRADATES VI Eupator'un torunu. Babasının tahtını Roma'nın bir müttefiki olarak başardı, ancak crassus'un M. ö.53'te Carrhae'deki Partlara karşı yıkıcı yenilgisinden sonra Taraf değiştirdi. Sadece M. ö. 36'da, Mark Antony, part İmparatorluğu'nun büyük ölçekli istilasını başlattığında, Artavasdes tekrar Roma ile ittifak kurdu. Ancak Ermeni Kralı, Emanet edildiği kuşatma silahı Bagaj trenini koruyamadı ve Mark Antony sonunda part kampanyasının feci başarısızlığı için onu suçladı. İki yıl sonra, Romalılar Ermenistan'ı işgal etti ve Artavasdes II'yi imha etti, daha sonra birkaç yıl boyunca Mısır'da esir tutuldu ve daha sonra Actium Savaşı'ndan hemen sonra Mark Antony'nin emriyle idam edildi. Artavasdes II'nin Gümüş sikkeleri, sadece dört yıl içinde vurulduğu için tekdüze çok nadirdir: Kovacs, 40/39 ve 39/8 ve 51/50 ve 50/49'dan kalma drahmları biliyordu. Madalyonumuz, Carrhae Savaşı'ndan sadece birkaç yıl sonra vurulan Artavasdes'in ilk Gümüş emisyonuna aittir.Ekli dosyayı görüntüle 289724