Ermeni üçlemesi mi?

Sırrı kadem

Aktif Üye
Selamün aleyküm ustalarım, abilerim,kardeşlerim;
Geçen yol üstü bir köyden dönerken dikkatimi bu üç ağaç çekti. Yanlarına gidip biraz inceledim. Üçü de birbirinden farklı ağaçlar. Biri kuşburnu (aşağı da olan), diğer ikisini çözemedim. Dedim ki ben bı aralarındaki mesafeyi ölçeyim. Sağ ve sol taraf 35 adım yukarı yani Orta taraf 28 adım geldi.
Sonra tam gidecekken aklıma foto çekmek geldi. Uzaktan 3-4 tane çekebildim. Yani fotolar çok da iyi değil ama detaylı bir şekilde incelemeye değer bir yer mi, ya da bu bı üçleme tekniği mi?
Bu arada köy bu ağaçların sol tarafında aşağı da 400-500m mesafe de ve Ermeni köyü.
Değerli yorumlarınız bekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 279150Ekli dosyayı görüntüle 279151Ekli dosyayı görüntüle 279152Ekli dosyayı görüntüle 279153Ekli dosyayı görüntüle 279154Ekli dosyayı görüntüle 279155

Son düzenleme:

Sırrı kadem

Aktif Üye
Selamün aleyküm ustalarım, abilerim,kardeşlerim;
Geçen yol üstü bir köyden dikkatimi bu üç ağaç çekti. Yanlarına gidip biraz inceledim. Üçü de birbirinden farklı ağaçlar. Biri kuşburnu (aşağı da olan), diğer ikisini çözemedim. Dedim ki ben bı aralarındaki mesafeyi ölçeyim. Sağ ve sol taraf 35 adım yukarı yani Orta taraf 28 adım geldi.
Sonra tam gidecekken aklıma foto çekmek geldi. Uzaktan 3-4 tane çekebildim. Yani fotolar çok da iyi değil ama detaylı bir şekilde incelemeye değer bir yer mi, ya da bu bı üçleme tekniği mi?
Bu arada köy bu ağaçların sol tarafında aşağı da 400-500m mesafe de ve Ermeni köyü.
Değerli yorumlarınız bekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle 279150Ekli dosyayı görüntüle 279151Ekli dosyayı görüntüle 279152Ekli dosyayı görüntüle 279153Ekli dosyayı görüntüle 279154Ekli dosyayı görüntüle 279155
@Trakyalı81 , @Mhmt82,@Turko ,@ The Thing,
@BulursamKader25 ,@jeolog ,@deli firat ,@Metalicvoice ,@Keskingöz

Sırrı kadem

Aktif Üye

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Sırrı kadem arkadasim seni bu düsünceye sürükleyen sey nedir..orda bir yaşam alanin varmi ermeniyle baglantisı.bu tarz çalı tipleri uzun yillar kaybolmaz auni yerde yetisir ama bana normal gibi geldi kafanda bir soru isareti varsa.bir sistemle metal tespiti yapmani tavsiye ederim..ayrica 4. Resim deki kayalik kismi incele bakalim farkli biseyler orada varmi..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba.
Ağaçlar çok genç hatta çalı formunda bile diyebiliriz. Hasılı; defin yapmak için dikkate değer bir nokta değil.
Netice; buradan ekmek çıkmaz.
Etrafta eski ermeni köyü varsa; manastırı, kilisesi, şapeli, çeşmesi, yatırı, çaput bağlanan ağacı vs. vardır.
Bunlarla gelin tavsiyem.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kayalık bir yer var ama doğal bir alan,
Genelde dut ağacında çakılı mıh olur bunların,
mıhın baktığı yön kuzeye gelir ve 100 metre kayalık alana yön verir,
burada böyle bir ibare yok çalı çırpıdan başka.

Sırrı kadem

Aktif Üye
@Sırrı kadem arkadasim seni bu düsünceye sürükleyen sey nedir..orda bir yaşam alanin varmi ermeniyle baglantisı.bu tarz çalı tipleri uzun yillar kaybolmaz auni yerde yetisir ama bana normal gibi geldi kafanda bir soru isareti varsa.bir sistemle metal tespiti yapmani tavsiye ederim..ayrica 4. Resim deki kayalik kismi incele bakalim farkli biseyler orada varmi..
Ustam şimdi şöyle, ben yayla dan gelirken dikkatimi çekti. Bı de aşağı köy Ermeni köyü. Önce Bismillah deyip çubuk tuttum. Çubuk beni çizdiğim güney taraftaki ağaçtan kuzeydeki ağaça götürdü. Ağaçta boşluk tespiti yaptım. Boşluk verdi. 2-3m boşluk. Değerli tespiti yaptım ağacın yan tarafında boşluğun içinin köşe tarafında değerli (altın) işareti verdi. Ondan sonra ben bı bu 3 ağacın arasını adimlayip ölçeyim dedim. Resimde de çizdiğim gibi 35 adım 2 taraf, bı tarafta 28 adım gibi geldi. Bı de çok dikkat çektiği için. Buraya odaklandım. Sebebi bu.

Sırrı kadem

Aktif Üye
Merhaba.
Ağaçlar çok genç hatta çalı formunda bile diyebiliriz. Hasılı; defin yapmak için dikkate değer bir nokta değil.
Netice; buradan ekmek çıkmaz.
Etrafta eski ermeni köyü varsa; manastırı, kilisesi, şapeli, çeşmesi, yatırı, çaput bağlanan ağacı vs. vardır.
Bunlarla gelin tavsiyem.
Ustam bizim bu tarafta bu ağaçlar pek büyümez. Kuşburnu ağacı dahil. Yani sürekli çalı formundadir. Kısa kalır. Kalın olmaz. Demem o ki eğer ki bir üçleme ağaç sistemiyle yapılsa bu ağaçlar olur. Çünkü diğer ağaçlar pek yetişmez. Benim düşüncem bu yönde...
Teşekkür ederim

Sırrı kadem

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 279163

Ekilip dikiliyor muydu burası daha önce?
O küçük taş obekleri nedir?
Tarim yaparken toplanan taşlar mıdır?
Ağaçlarda dikkat çeken bir şey göremedim..
Ustam bu taşlar ordaki çayırı temizlemek için toplanmış diye düşünüyorum. Ama bu 3 ağacın 2 sinin aynı birbirine aynı mesafede birisinin ise farklı mesafede olması ve üçgen oluşturması tesadüf değil diye düşünüyorum.

Sırrı kadem

Aktif Üye
Kayalık bir yer var ama doğal bir alan,
Genelde dut ağacında çakılı mıh olur bunların,
mıhın baktığı yön kuzeye gelir ve 100 metre kayalık alana yön verir,
burada böyle bir ibare yok çalı çırpıdan başka.
Ustam burda dut ağacı pek yetişmez. Mevsimi buna müsait değil. Burda sadece üçgen oluşturan bu üç çalı gibi ağacın tesadüf bir şekilde burda olması dikkatimi çekti. Ondan