Eski kama

martin001

Yeni Üye
Degeri var midir ustalar ?

Son düzenleme:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kılıf ve sap işçiliği kendini gösteriyor.üzerlerinde olabilecek tuğra mühür tarih gibi özel durumlar değerini daha da arttırır. kılıf ucu tombak meşe kapama osmanlı gibi.bakımı adına kimyevi malzeme kullanmayınız.hicri 1255 öncesi yapımlı ise kültür varlıkları niteliğindedir.kaliteli orjinal ve değerli bir obje.hayırlı olsun.(ayrıca kamanın durduğu zeminde yer döşemeleri öyle yeni bir mekan zeminine benzemiyor.devaaam.)

Son düzenleme:

Tor

Member
Aynı objenin kılıfsiz ve ahşap saplı olanını gördüm yakın zamanda.
Ahşap saplı olduğu için yeni olduğunu düşündüm.(sahte olduğunu düşündüm.)
metaldeki korozyon miktarı aşağı yukarı aynı.

yeni konu açmadan ben de sormuş olayım, bu obje kıymetli midir?

hepastios

Editör
Deyeri elbette var fakat ahım şahım para vermezler bunun meraklılarını bulabilirsen İyi birşeyler verirler rast gele

martin001

Yeni Üye
Ustalar bu kama bursa da bir arkadaşın Dedesinden,kalmaymış,satacağım,diyor benimde ilgimi epey çekti almayı düşünüyorum oyüzden değerini soruyorum.istediği fiyatı buraya yazmam uygun olurmu acaba??

Ebu Computer

Bilgili Üye
Çerkez kamasına benziyor.

Arkadaşınızın dedesinede muhtemelen dedelerinden kaldı.

150-200 yıllık bir tarihi olsa gerek.

martin001

Yeni Üye
Ustalar yorumlarınız için teşekkür ediyorum.benimde düşüncem arkadaşın dedesinin babasından kalma ihtimali diye düşünüyorum dokuz yüz tl diyor.Alıp bende üstünden bırseyler yemek istiyorum.Benim bu objeler hakkında değeri ne eder bir bilgim yok.Sizce istediği fiyata almalımıyım beni bilgilendirirmisiniz..

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustalar yorumlarınız için teşekkür ediyorum.benimde düşüncem arkadaşın dedesinin babasından kalma ihtimali diye düşünüyorum dokuz yüz tl diyor.Alıp bende üstünden bırseyler yemek istiyorum.Benim bu objeler hakkında değeri ne eder bir bilgim yok.Sizce istediği fiyata almalımıyım beni bilgilendirirmisiniz..
Şimdi biz sana al dedik aldın ve 5 kuruş etmedi. Buraya girip tantanasını yaparsın. Ya da alma dedik çok değerli bir şey çıktı kaçırdın yine aynı şeyi yaparsın. Daha önce de söyledik şimdi de söylüyorum burası alışveriş ya da pazar değil kardeşim. Ederini değerini müze belirler. Ya da antikacılar. Lütfen dikkat edelim aksi durumda ceza alırsınız. Hayırlı forumlar

jeolog

Co Admin
Co Admin
Adige kamasina benziyor, isleme harici çeligi de onemlidir.
Bu arada ragıp ustam hosgeldin.

martin001

Yeni Üye
Usta Teşekkür ediyorum uyarılarınız için.