Eşkiya haritası mı? Okuyabilen bir el atsın!

phalanx

Yeni Üye
Sevindim :D Haritalar bende tabi, tapuları ararken çıktı ortaya işte bunlar. Neler diyor acaba yardımcı olamaz mısın Ragıp Bey? Bu işlerin tehlikeli olduğunu duydum, dışarıda kimseye soramıyorum, kendimi öldürtmeyeyim durduk yere :D ragıp

phalanx

Yeni Üye
Teşekkür ederim, cevaplarınızı bekliyorum. Hayırlı geceler.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Define haritası değil o günkü Kadastro evrakı.

Üç yerin parsel memurlar tarafından incelenip evrak düzenlenmiş.

Ev ve arsalar var.

Bitişikteki yol ve diğer komşu arsa ve evler hakında ve sahipleri isimide var.

Ayrıca bu gün her hangi bir sınır ve ya diğer taşınmaz menküllerinizin sorununda işte bu ecdattan kalma delil diye ilgili mercilere sunacagınız bir evrak! Elbette tüm malları değil sadece üçünü içeriyor.

Son düzenleme:

phalanx

Yeni Üye
Tapu evrakları içinden çıktı zaten ama tercümesi nedir? Biriniz çevirseniz, bende öğreneyim

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
phalanx işinize gelmedi deyılmı?

phalanx

Yeni Üye
Ney işime gelmedi mi nik bey? 40 yıldır açılmayan çantanın içinden çıkan evrakın ne olduğunu merak ediyorum. Bu işleri bilmediğimden, ilgim olmadığından, kimseye soramadığım için internet ortamında kağıtlarıda tamamen paylaşıp yardım istemişim, işime gelmeyen ne olabilir? anlamadım. Sağda, solda unutulmuş arazim çıksa kötü mü olur? Anlamını bilmediğim kağıdı hangi kuruma gösterebilirim? Kadastro evrakı diyor arkadaş, birinin arazisine denk geliyorsa, duyulursa adamı ne yaparlar köy ortamında biliyorsundur umarım.

pusula17

Engellendi
Ney işime gelmedi mi @nik bey? 40 yıldır açılmayan çantanın içinden çıkan evrakın ne olduğunu merak ediyorum. Bu işleri bilmediğimden, ilgim olmadığından, kimseye soramadığım için internet ortamında kağıtlarıda tamamen paylaşıp yardım istemişim, işime gelmeyen ne olabilir? anlamadım. Sağda, solda unutulmuş arazim çıksa kötü mü olur? Anlamını bilmediğim kağıdı ha dngi kuruma gösterebilirim? Kadastro evrakı diyor arkadaş, birinin arazisine denk geliyorsa, duyulursa adamı ne yaparlar köy ortamında biliyorsundur umarım.
fazla tepki veriyorsun birazda saygılı olun lütfen arkadaş nedir biz o ustalardan öğreniyoruz onların çırağıyız burda ! Ümit ettiniz define diye fakat harita çıkmış işte .

phalanx

Yeni Üye
Ben her zaman saygılı biri olduğumu düşünüyorum, arkadaşım ben defineci değilim, ilk defa böyle bir sohbetin içinde bulunuyorum, ortamı bilmediğimden üslup kusurum olduysa affola lakin art niyetli birisi olsam zaten evrakların tamamını paylaşmam ki evrakları bu sitedeki arkadaşlardan ve benden başka kimse görmedi. Niyetim evraklarda ne yazdığını öğrenmek kadastro mu? Arsam mı var? Arazimde define mi var? Niyetim bu belgeler nedir, ne yazar, ne işe yarar onu öğrenmek. Yardım edip, etmemek bu işe emek veren ustu arkadaşların fikrine kalmış ne diyeyim.