Fikri olan gördüğünü yorumlasın

Dağlarınkralı

Yeni Üye
Kardeşim şunu anlamadım ,
Sen komple şehrimi ortaya çıkarmak istiyorsun ,
Orada birşeyler var olma ihtimalinimi değerlendirmek istiyorsun ,
Hadi diyelim şehir var..
Devlete haber verdin,
Sonuç haberlerde kayıp şehir bulan adam diye çıkmayacan,
Otobüs biletini kendin alıp evine gidecen ,
He birde eline yeri bulduğun için Teşekkür belgesi verecekler, (Hemde çerçeveli, )
Gerek yok varsa altında kalsın.

Son düzenleme:

Dağlarınkralı

Yeni Üye
Duzeni bozma.
Gariban ciftci ve koylumun huzurunu kacirma.
Oldugu gibi kullanilmaya devam etsin.
Simdi sen muracat edersen 3 tane comlek parcasi var diye oralari istimlak etmeye kalkarlar yada kimseyi arazilerine sokmazlar. Vebale girebilirsin. Devletimizin haberi olmadigi bir sehrin olacagina ihtimal veremiyorum.
O gariban çiftçinin hepsi Mercedes e biniyor ustam neden acaba

jeodek

Bilgili Üye
Arkeojeofizik dersinde ilk iş hava fotoğrafları ile bölgeyi incelemek olurdu. Senin fotolar tam derste işlenecek türden. Bence Eski bir yerleşim yeri. Oranın koordinatını al ve sonra o bölgeye hangi DSİ bakıyor onu öğren. Sonra DSİ yi ara ve burda arazim var, şu koordinatlarda kuyu açabilir miyim diye sor. Zaten sit alanı ise hayır burası sit derler. Değil ise oranın keşfi sana aittir ;)

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Arkeojeofizik dersinde ilk iş hava fotoğrafları ile bölgeyi incelemek olurdu. Senin fotolar tam derste işlenecek türden. Bence Eski bir yerleşim yeri. Oranın koordinatını al ve sonra o bölgeye hangi DSİ bakıyor onu öğren. Sonra DSİ yi ara ve burda arazim var, şu koordinatlarda kuyu açabilir miyim diye sor. Zaten sit alanı ise hayır burası sit derler. Değil ise oranın keşfi sana aittir ;)
Öyle birşey yok.İstediğin koordinatı verip sorma gibi.Başvuru yapıldıktan sonra DSI mühendisi geliyor arazine kendi belirliyor koordinatları.Lokasyon için gerekli olan haritayıda mühendis hazırlıyor.Bir sürü prosüdürü var.

jeodek

Bilgili Üye
Öyle birşey yok.İstediğin koordinatı verip sorma gibi.Başvuru yapıldıktan sonra DSI mühendisi geliyor arazine kendi belirliyor koordinatları.Lokasyon için gerekli olan haritayıda mühendis hazırlıyor.Bir sürü prosüdürü var.
yok be kardeşim ben kendim ruhsat işi yapıyorum. Burası tahsise kapalı alanmı diye soruyon. ben ada parsel bilgisi veriyom, adamlar bana koordinat ver öyle bakamam diyor

Dağlarınkralı

Yeni Üye
Burda ne görüyorsun
yok be kardeşim ben kendim ruhsat işi yapıyorum. Burası tahsise kapalı alanmı diye soruyon. ben ada parsel bilgisi veriyom, adamlar bana koordinat ver öyle bakamam diyor
Peki ustam hiç mi bakmazlar neden toprak altinda kalmis hic bolgeye bakan muhendisler card curt kimse yokmu sadece bu degil ayrica ustune adamlar tarla yapmis onlarada bakmadanmi satmislar acaba biraz bilgi verirmisin

Dağlarınkralı

Yeni Üye
Ustam peki kimse gormuyormu tarlasinin alti insanlarin ayrica neden yetkili kimse hic mi bakmadilar nasil is bu birde burda bu goruntunun altinda ne olabilir ayrica mal mulk de olurmu

jeodek

Bilgili Üye
Ustam peki kimse gormuyormu tarlasinin alti insanlarin ayrica neden yetkili kimse hic mi bakmadilar nasil is bu birde burda bu goruntunun altinda ne olabilir ayrica mal mulk de olurmu
Orayı işleyen kişi bakalım senin gibi hava fotoğraflarına bakmışmı, hiç aklına gelmemiştir. Ayrıca belki de çok yakın zamana ait köylülerin yaptığı bir işte olabilir. Her düzgün şekil çok eski döneme aittir diye bişey yok.

Dağlarınkralı

Yeni Üye
Orayı işleyen kişi bakalım senin gibi hava fotoğraflarına bakmışmı, hiç aklına gelmemiştir. Ayrıca belki de çok yakın zamana ait köylülerin yaptığı bir işte olabilir. Her düzgün şekil çok eski döneme aittir diye bişey yok.
Buna ne diyorsun?