Garrett 400i

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yüzeyden 5-10cm de olan metal(demir), folyo, vb. parçaları ibre maksimum 85 göstererek ötüyor. iron audio komutunu çalıştırınca ses alırken yanına parazit ekliyor ve işe yaramaz olduğu anlaşılıyor. eğer 10cm den derindeyse bu toprak altındakiler, ibre 70-80 arasında ses veriyor ve yine iron audio da parazitli ses veriyor. buraya kadar güzel. ama yüzeye çok yakın veya 5cm'den büyük cisimlerde parazitli sesi alamıyorum.
bir de bana yakın daha önce forumda paylaştığım bir yuvarlak oymalı kaya var. o kayayı ve çember şeklinde 3m çevresini cihazla yokladım hiç ses alamadım. bundan neden bahsettiğime gelirsek, daha önce kayanın tamamının dibini 20cmx15cm şeklinde kazarak baktım ve farklı ebatlarda farklı yapılarda kilden yapılmış testi parçaları bulmuştum, mutlaka göremediğim ve gün yüzüne çıkmamış parçalar toprağın içinde vardır, ve cihaz hiç bir tepki vermedi (sensitivity en yüksek, derinlik en yüksek, herşeye öt ayarındaydı)
Not: Garret 400i testi parçalarına ötmüyor diyebiliriz :)
bence bu testi senin söylediğin küp testiyse uzun modda yani almetal modunda ötmesi lazım diye biliyorum tamam ayrım modunda ötmez ama al metal yani her metal modunda ayarları açarsan ötmeme şansı yok diye biliyorum bence ötmesi daha iyi çünkü sinyali toprağa ne kadar derine ve taramasının ne kadar iyi olduğunu gösterirki sinyali uzuznda daha derinden alabilir nokta tesbiti yani

jeolog

Co Admin
Co Admin
Mucit Ustam, her gün bir ayarını deniyorum. Zaten çalışma yaptığım saha içerisinde daha önceden bakır çubuklarla aldığım izleri kontrol ediyorum. Henüz olumlu bir sonuç alamadım. Bulmam gereken bir tünel, mahzen veya mağaracık olmalı ama ona ait herhangi bir iz zaten yok. Zeytinlik yapmak için yüzey kayaları temizlenmiş, öyle çok fazla insanın girip çıkmışlığı da yok çünkü yerde sigara izmariti dahi görünmüyor. oymanın yanında bulduğum parçalar şu an yanımda değil onların resimlerini çeker buraya eklerim. belki bahsettiğiniz küp modeline uyanı vardır. 5-6cm lik yüzey altında bulunmuş parçalar, eğer cihaz yakalasaydı rahatlıkla yakalardı.
hatta keşke ötse diye düşündüm çünkü bu sefer sizin de dediğiniz gibi derinde yer alan ve kilden yapılmış bir malzemeyi görecekti ve bu durum da beni hayli heyecanlandıracaktı. :)

Soru: Cihazda yer alan F1, F2, F3, F4 ayarları ne anlama geliyor?

Son düzenleme:

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sıklık Ayarı—(•/X) butonunu Aşağı doğru tutunca, sıklık ayarını arttırıp azaltmak içinDISCRIM (+) veya (-) kullanınız. Elektrik kaynaklarından veya metal dedektörlerdendolayı meydana gelen karışıklığı en aza indirgemek için dört küçük sıklık ayarlarından(F1’den F2’ye) seçim yapınız.parazit veya başka dedktör varsa yanınızda etkilenmemesi için olan ayarlar bu ayarları yükselttiğinizde noktalamada derinliği arta bilir denemelisiz ama parazitte yapabilir

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bilgisayra bi tane kullanım kılavuzu indirin en iyi.pdf dosya çıkart fotokopisinihttps://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwibqKb3qPHOAhXGsxQKHX4MAeY4ChAWCCYwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.depardedektor.com%2Fpdf%2F19334663-ace400i-web.pdf&usg=AFQjCNEcY3PTpfdFX7WygTbvP4twh0tesg

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
şimdi anladım ne olduğunu çok teşekkür ederim.

acemi 55

Bilgili Üye
Küp kiriklarina ötmez diyorum hala ötseydi iyi olurdu diyen var küp kirigina öten bir makina her türlü minerele öter köstebek gibi her yeri kazarsiniz

Nikneym

Member
Merhaba arkadaşlar
bermina dostum aletten memnun musun?
Derinlik nasıl?
Küflü şeyleri iyi ayırt ediyor mu?

İyi günler

bermina

Aktif Üye
Ben ilk kez dedektor kullandim bu kadar basit oldugunu bilmiyordum. Ac dugmesinden sallamaya basla. Tarlanin yarisi tugla oldugu halde hic bosa ötmedi. Degerli birsey bulamadim ama mineralede oymedi. Demiri sesinden ayiriyorsun ve devam ediyorsun. Tavsiye ederim

jeolog

Co Admin
Co Admin
yüzeydeki hayvan (koyun, köpek) dışkısına sola sallarken kısa tek ötme yapıyor.

Krogos

Aktif Üye
Arkadaşlar bende bugün 400i sipariş ettim bakalım bir kaç güne elime ulaşır. Benim sormak istediğim plajda deneyeniniz oldu mu? Başlık su geçirmiyor deniyor bu hususta test eden arkadaşlar var mı ?

bermina

Aktif Üye
Plajlari musait bulmak bana pek mumkun gorunmuyor ama imkansizda degil. Ben denemedim henuz yeni aldim. Kış gelirse sahiller bosalirsa bir firsat kollayayim. Ozellikleri icinde yazan bir ozelligin yanlis cikmasi garret firmasina yakismayacagindan firma boyle bir yalan beyanda bulunmasina ihtimal vermiyorum.