Gerçek bir sikke.

gülbahçeli

Editör
Evet @gülbahçeli sikke Smyrna. Görsel paylaşan arkadaşın sikkesi üzerinde solda Yaρηκλισ bu yazılış günümüz greek yazılışıdır.ΥΑPiKΛHΣ buda eski greek yazılışı.Yariklis ismi yazılmış sikke üzerinde.
Aynı magistrate Lidya sardeste mevcut.Ama
Smyrna da mevcut değil.Detaylı araştırılmaya açık bir sikke bence.
( Kataloglanmamış olması çok değerli anlamına gelmez)
doğru gurban onunkine ey yakın olanını bulabildim en azından ne olduğunu bilsin diye

gülbahçeli

Editör
Beyaz gül varmı abi bahçede
neyazıkki gülde kalmadı lalede beyazıda kırmızısı pembesi hele renk renk laleler oturduğumuz o yerden taşındık arasıra gidip bakıyorum 20 sene aynı yerde oturdum o kadar emek çektiydim ne yazık hepsini orda bıraktım şimdi evin içindeki çiçeklerle idare ediyorum yanarımda araziye gittiğimde dağdan getirdiğim anemonlarda orda kaldı neyse sağlık olsun

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
neyazıkki gülde kalmadı lalede beyazıda kırmızısı pembesi hele renk renk laleler oturduğumuz o yerden taşındık arasıra gidip bakıyorum 20 sene aynı yerde oturdum o kadar emek çektiydim ne yazık hepsini orda bıraktım şimdi evin içindeki çiçeklerle idare ediyorum yanarımda araziye gittiğimde dağdan getirdiğim anemonlarda orda kaldı neyse sağlık olsun
sağlık olsun abi?

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sende saolasın gurban sizin kadar bilgili olmasamda yardımcı olmaya çalışıyorum elimden geldiğince
Az bilmek çok bilmek önemli değil önemli olan bildiklerin insaca paylaşmaktir .
Paylaşmaya devam edin ustam taktir ediyorum sizleri.