Gölde bulduklarım

Gonziles

Yeni Üye
Bursada balık tutmak için gittigim yerde tesadüfen gözüme çarpan para görünümlü tenekeler. Bulduktan 1 - 2 gün sonra müzeler müdürlüğüne götürdüm ama bir değerinin olmadığını elimde tutmamin bir sakincasi olmadigini soylediler. Internette biraz araştırma yaptım 2 tane RUS sitesinde aynılarına hatta daha temizlerine rastaldim. Üzerlerinde belli belirsiz eski yunan askerlerinin bir figürü var. Çok ince teneke gibiler. Sizce ne olabilirler?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gonziles

Yeni Üye
Bilgi verebilcek biri yok mu? Ustteki resimler benim bulduklarım alttakilerde internet gorselinde karşıma çıkanlar. Ben bulduğumda dışları tamamen görünmez haldeydi sonrasinda limon tuzlu suyun içinde bir süre kaynattiktan sonra bu kadar temizleyebildim

Garip_sk

Aktif Üye
Bilgi verebilcek biri yok mu? Ustteki resimler benim bulduklarım alttakilerde internet gorselinde karşıma çıkanlar. Ben bulduğumda dışları tamamen görünmez haldeydi sonrasinda limon tuzlu suyun içinde bir süre kaynattiktan sonra bu kadar temizleyebildim
Değrli olmadığı aşikar mademki müze kabul etmemiş @vakko usta yada @ıYı ustalar bir baksınlar bu işten onlar anlar

Garip_sk

Aktif Üye
Bir değeri olduğu veya olmadığı için değilde benim merakım hangi dönemden kalma olduğu. Yardımcı olursaniz cok sevinirim
Ben pek anlamam dediğim gibi bu işin ustası @vakko usta ile @ıYı ustalar onlarda girince siteye mutlaka yardımcı olurlar yada anlayan başka ustalar varsa onlarda yardımcı olurlar mutlaka dönüş yaparlar size

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bir değeri olduğu veya olmadığı için değilde benim merakım hangi dönemden kalma olduğu. Yardımcı olursaniz cok sevinirim
dönemi günümüzdür alttaki örnek görsel hediyelik eşya kategorisinde bulunan kolye ucu.Keşke müzedeki arkadaşa hediye olarak bıraksaydınız.Örnek gösterdiğin site llinki yollarmısın.

Gonziles

Yeni Üye

dönemi günümüzdür alttaki örnek görsel hediyelik eşya kategorisinde bulunan kolye ucu.Keşke müzedeki arkadaşa hediye olarak bıraksaydınız.Örnek gösterdiğin site llinki yollarmısın.
Мастер-класс "муравей-археолог". Поделки из пластилина. Муравьи
*** altlarda 15. Maddede var

!

vakko

Мастер-класс "муравей-археолог". Поделки из пластилина. Муравьи
*** altlarda 15. Maddede var

!

metal Hediyelik obje.Sizde tasarlayıp yapabilirsiniz istediğiniz şekilde mesela hoplit güzel olur hediyelik.

vakko

monisto boncuk madeni para vs dizilerek hazırlanan kolyedir.Bu paylaştığınız görselde kolye hazırlanmak için kullanılan bir madeni görsel.Altta örnek bir monisto.

Gonziles

Yeni Üye
monisto boncuk madeni para vs dizilerek hazırlanan kolyedir.Bu paylaştığınız görselde kolye hazırlanmak için kullanılan bir madeni görsel.Altta örnek bir monisto.
Bilgiler için cok tesekkur ederim. Ilginç olan türkiyede bursada suları çekilmiş bir göl içerisinde bulmam. Yinede bilgiler için çok teşekkür ederim.