Gümüş Çubuk 57%

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@mertebe usta neodyum mıknatıslar çubuklara temas etmeli siz araya köpuk koyup iletisimi kesmişsiniz
eltutma yerine 5 cm kala mıknatıslar birbirini çekecek vaziyette çubuklara temas edecek fakar iki mıknatıs birbirine değmeyecek
@amora değmesi çok önemli değil, mantık şu dalgakıran gibi bişe olacak yani, öz metal ile mineral sinyali bir olmaz, elbette bu mıknatıs olayı zayıfsin yalleri çubuklar görmeyecek, hepten kesmek de mümkün değil bazen yine de dönecek amabu defa malzemenin bize verdiği boyutlara bakacaz, bunu nasıl anlayacağız, çarpı başladığı vebittiği yeri çizeceğiz, aynı işlemi dört yandan yapacağız, düzgün bir şekil yaptıysa mesela boşlukta ya dikdörtgen ya kare veya yuvarlak olabilir bir şekil olduysa doğru işlemdemektir, çok dar eğri büğrü şekil çıkıyorsa başka bir şey boşluk diyeceğiz

mertebe

Aktif Üye
@mertebe usta neodyum mıknatıslar çubuklara temas etmeli siz araya köpuk koyup iletisimi kesmişsiniz
eltutma yerine 5 cm kala mıknatıslar birbirini çekecek vaziyette çubuklara temas edecek fakar iki mıknatıs birbirine değmeyecek
Minerale çok da takılmağımı düşünüyorum. Dirseklerim vücuduma olabildiğince yakın olduğunda ve elim göğüs kafesimdeki doğru yere temas ettiğinde net sinyaller aldığımı gözlemliyorum. Mıknatıslar da ekstra parazit giderici görev yapıyor olarak görüyorum. Çubuk tepkileri daha hızlı ve daha net oluyor. Ustalarımın dediği gibi, bol arazi antrenmanı şart, biz de hava müsaitse hep arazideyiz Maşallah.. Saygılar

amora

Member
Minerale çok da takılmağımı düşünüyorum. Dirseklerim vücuduma olabildiğince yakın olduğunda ve elim göğüs kafesimdeki doğru yere temas ettiğinde net sinyaller aldığımı gözlemliyorum. Mıknatıslar da ekstra parazit giderici görev yapıyor olarak görüyorum. Çubuk tepkileri daha hızlı ve daha net oluyor. Ustalarımın dediği gibi, bol arazi antrenmanı şart, biz de hava müsaitse hep arazideyiz Maşallah.. Saygılar
evet ustam neodyum cok hizli ve tepkileri kuvvetlendiriyor mineral icin yeterli degil kesinlikle hatta bu calismada eline numune alan arkadas var sie cubuga koydugu miknatisin arasina numuneyi sıkıştırıp oyle denesinler ben denemistim gayet guzel sonuclar almistim testlerde arazide malesef

amora

Member
@amora değmesi çok önemli değil, mantık şu dalgakıran gibi bişe olacak yani, öz metal ile mineral sinyali bir olmaz, elbette bu mıknatıs olayı zayıfsin yalleri çubuklar görmeyecek, hepten kesmek de mümkün değil bazen yine de dönecek amabu defa malzemenin bize verdiği boyutlara bakacaz, bunu nasıl anlayacağız, çarpı başladığı vebittiği yeri çizeceğiz, aynı işlemi dört yandan yapacağız, düzgün bir şekil yaptıysa mesela boşlukta ya dikdörtgen ya kare veya yuvarlak olabilir bir şekil olduysa doğru işlemdemektir, çok dar eğri büğrü şekil çıkıyorsa başka bir şey boşluk diyeceğiz
@Apollon01 uatam neodyum miknatis ile gumus cubuk kullaniyorsak x isareti benim icin ve bircok kullanici icin demir ve mineral isaretidir tabi kullaniciya gore degisiyor hatta tutus duruş sekli bile alacaginiz isaretleri degistiriyor

Gölge8206

Yeni Üye
Teşekkür ederim peki 4 tane mıknatıs kullansam ortalaması 35cm bir cubuga ilk 2 el tutma yerine 5 cm diğeri 5cm araylamı olsun bi ustam 4 mıknatıs diye yazmış kayalık alanda kasa vs için

amora

Member
Teşekkür ederim peki 4 tane mıknatıs kullansam ortalaması 35cm bir cubuga ilk 2 el tutma yerine 5 cm diğeri 5cm araylamı olsun bi ustam 4 mıknatıs diye yazmış kayalık alanda kasa vs için
@Gölge8206
ustamizin 4 miknatis dedigi iki cubuga birar takim oluyor yani her cubuga ayni sekilde takiliyor sol cubugun uc kismina takanlarda var
normal aramada sadece sag cubuga takiyoruz ustamiz kaya kasa icin sol cubukta da olursa verim daha iyi alinir demisti bunlarin hepsini bastan sona okursaniz herseyi daha iyi anlayip kendinizi gelistirirsiniz

sulucas

Yeni Üye
Yeşil uçlu %40 Kadmiyumlu gümüş olarak aradığımda bulması zor oldu fakat "yeşil tungsten elektrod" diye arattığımda bulabildim 17,5 cm uzunluğunda 2mm kalınlığında buldum.aşağıdaki resimde bulduğum çubuklar belki faydası olur bulunması konusunda

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yeşil uçlu %40 Kadmiyumlu gümüş olarak aradığımda bulması zor oldu fakat "yeşil tungsten elektrod" diye arattığımda bulabildim 17,5 cm uzunluğunda 2mm kalınlığında buldum.aşağıdaki resimde bulduğum çubuklar belki faydası olur bulunması konusunda

Ekli dosyayı görüntüle 274372

Elhamdulillah

Yeni Üye
Son zamanlarda sadece gümüşü kullanıyorum kardaşım.
Hem boşluk da hem değerli tespitinde (altın hariç).

Şu an çantamda;
Gümüş
Bakır
Aleminyum
Pirinç
çubuklarım var. Dolaştığım yere göre hepsini kullandığım olur.
Yalınız yoğunluk gümüş çubuk da...
Gümüş çubuk sizi yüzlerce dertten kurtarır işin başında.
Altında ne kullanıyorsunuz ustam formu okuyorum sanirim daha denk gelmedim Hangi çubuğu veya sistemi kullanmaliyiz

Karabulut

Operatör
Hadi görelim baba yigitler seneye boşlukları bulacaz inşallah busene alıştırma yapalım seneye açarız tek tek ☺inşallah bol bol görsel atarsınız kısmet olur yaşarsak