Gümüş Çubuk 57%

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ayrica bende konuya bazi sorularla katilayim.simdi cubuktaki gumus orani fazla olursa tepkime olayi nedir ne gibi sonuc verir..benim anladigim kadariyla kullanilan gumus kaynak teli ve olumlu sonuc aliniyor deniyor.benim anladigim kadariyla istenilen veya yapilmak istenen cubukta maddiyat cok olacagindan kaynak teli tercih ediliyor gibi dusunuyorum.bunu sormamin nedeni ise 925 ayar 6 mm çap 60 cm boyunda dolgu L cubuk ortalama 360 grm tutuyor ve iscilik maliyetide var.simdi bu anlattigim gibi yapilmamasi maddiyattan dolayimi yoksa tepkimede etkisi olmazmi diye..
Genel Aciklamadir:
Saf gumus
Saf altin
Vs.vs. ile yapilan cubuk ayni metale gitmez.

Saf gumus ile yapilan cubuk, gumuse gitmez. Altindan yapilan cubuk ile de altin tespiti mumkun degildir.

Denemeleri gecmiste yapilmistir.

Ufak bir ipucu vereyim: Her metalin hangi oranlardaki maddelerden olustuguna bakin.
Cubugunuzda da; baskin olan o madde olmalidir.
Ne kadar olmalidir, nasil olmalidir?
Bu; calisma ve deneme ile netlesmeye baslar.

kabakburgiba

Operatör
4x4 ile resim paylastigimda siz anlarsiniz artik kardasim :))
Nasip ne zamansa 1-3-5-7-10 yil.
Bilemem ki. Rizkimizda yoksa yapacak birseyde yoktur.
Elhamdulillah bu konudaki teslimiyetimiz tamdir, endisemizde yoktur.
her rızkın bir zamanı vardır.bizim yaşlılarımız,sabah erken kalkıp hemen kapı ,cam mutlaka birini açarlardı.eve bereket girsin diye.bende sabah namazına kalktığımda hemen camı açarım.rabbim o günkü rızkımızı verir inşallah.namazdan sonra ,yediler,yasin,i şerif,dua,vira bismillah yola.haaa en önemlisi hanımla vedalaşmayı helalleşmeyide unutmam.nasipte ne varsa onu bir günn mutlaka yeriz be ustam.4x4 te sana yakışır mı yakışır be ustam.Rabbim gönlüne göre versin.amiiin.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
her rızkın bir zamanı vardır.bizim yaşlılarımız,sabah erken kalkıp hemen kapı ,cam mutlaka birini açarlardı.eve bereket girsin diye.bende sabah namazına kalktığımda hemen camı açarım.rabbim o günkü rızkımızı verir inşallah.namazdan sonra ,yediler,yasin,i şerif,dua,vira bismillah yola.haaa en önemlisi hanımla vedalaşmayı helalleşmeyide unutmam.nasipte ne varsa onu bir günn mutlaka yeriz be ustam.4x4 te sana yakışır mı yakışır be ustam.Rabbim gönlüne göre versin.amiiin.
ustam sana da bayram abiyede yakışır.a bize a size denk gelirsek 4×4 ün 4 bizden olur inşallah..

kabakburgiba

Operatör
ustam sana da bayram abiyede yakışır.a bize a size denk gelirsek 4×4 ün 4 bizden olur inşallah..
kardeşim benim,gönlü zengin insan.çoktandır hasbihal edemedik kusura bakma.rabbim herkezin gönlüne göre versin.yolunuz açık olsun.cuma nız mubarek olsun.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
kardeşim benim,gönlü zengin insan.çoktandır hasbihal edemedik kusura bakma.rabbim herkezin gönlüne göre versin.yolunuz açık olsun.cuma nız mubarek olsun.
amin abicim cümlemizin cuması mübarek olsun..rabbim gönlümüze göre versin..ben bildiklerimi önce aklı veren allahtan sonra vesile olan sen ve bayram abiden öğrendim..allah razı olsun sizden..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bilirim usta Allah gönlüne göre versin daim
amin abicim cümlemizin cuması mübarek olsun..rabbim gönlümüze göre versin..ben bildiklerimi önce aklı veren allahtan sonra vesile olan sen ve bayram abiden öğrendim..allah razı olsun sizden..
Allah cc razı olsun sizlerden.
Teşekkür ederim.