Haberdeki Objeler Gercekse Dunyaligina Yeter

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
İçeride kaç cins metal var onlari biliyoruz onda sıkıntı yok. Altın var mı var. Gümüş var mı var. Bakır ve türevleri var mı o da var. Boşluk içinde olmasa hangi metalden kaç adet var sana onu da söylerim de boşluk içinde ağ dayi da olunca ona izin vermiyor.
Koleksiyonu seviyordur belki abi vasiyet etmiştir bunları da benimle gömün diye :)
Ben 2 hafriyat kamyonu taşa sektirip duruyorum 19 m yatay bilmem ne kadar eğim yuh diyorum.
Gıcıklari varmış herhalde.
O kadar uğraşa gerçekten değecek bisi çıkmıyorsa gider nadir tek tek falan ararim.
Günlük 8 saatlik mesaiyle ortalama 500 bin m2 tarasam hafif siklette şansımı zorlasam daha mantıklı olur.
Yaptığın hesapta is gücü ile harcanan eforun carpanlarinin matematiği hiç tatmin etmedi.
80/20 kuralını devreye sokacağız o zaman.
Aklımda deli sorular..
Hayırlısı olsun usta karşılığını alırsın inşallah.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Hayırlısı olsun usta karşılığını alırsın inşallah.
Hevesimi kırdınız hic hayırlı olacak gibi durmuyor :)
Nerede muazzam işçilikli bronz bilmem ne heykeli al sana 100 bin $, altin küpe hal hal seti al 50 bin $ , gümüş 62 parça yemek takımı al 30 bin $ hani nerede bu hesaplar ?
Yaptığımız amelelik yanımıza kâr kalacak.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Hevesimi kırdınız hic hayırlı olacak gibi durmuyor :)
Nerede muazzam işçilikli bronz bilmem ne heykeli al sana 100 bin $, altin küpe hal hal seti al 50 bin $ , gümüş 62 parça yemek takımı al 30 bin $ hani nerede bu hesaplar ?
Yaptığımız amelelik yanımıza kâr kalacak.
39 işini bilir. :)

Trakyalı81

Tumuluslerle trak mezarlari yeter ona
Bulgar sinirida yakin ver elini komsii
Tumulusleri geceleri paletliyle ortadan yariyorlar. 1 gecede 4 tane halledebilme kabiliyetleri var. Aksam ustu geçerken bakıyorsun sağlamlar. Sabah geciyorsun nar çiçeği olmuş.
Arada yolumun uzerindeyse ne var ne yok diye bakıyorum bazıları da bomboş zaten. At için yapılmış desen bakır falan bi metal olur. Hadi demir eridi gitti. Hicbisi yok. 3 kurus paraları var diye aldatmaca tumulusle bile uğraşmis olabilirler.
Girilmiş ici boşaltılmış ama uzaktan bakıyorsun tüm heybetiyle duruyor. Dolu olanlarda güzel mimari plan var. Onlarla kendimizi avutuyoruz.
Benim ilgi alanım hiç değil. Sit'e hakikaten bulaşmiyorum. Bir kere bulaşayim dedim tam 35 dakika ipadden gbt me baktılar. Şebeke bi gidiyor bi geliyor. Ne bileyim ben 1 gece önce viyadük ayağı icin çukur açan aleti kamyonla getirip kilise bahçesinde 10 m delik bıraktıklarını.
Kollluklar bi bölük çaprazda bekliyorlarmış. Virajı döndüm sobe yaptılar. Her iki tarafta büyük tiyatrocu Allahtan da 2 perde oyunu alkışlarla tamamlayıp öpüşüp vedalaştık.

Trak mezarlarında da kurganlarda da çivi bile yok ayrıca. En fak fakir kimdir deseler traklar derdim.
Trakyanin evveliyatinin büyük lokması traklar zaten.
Bizans desen soyguncunun ağ babası. Kolayda olanı ham yapmışlar. Via egnatia guzergahindaki kendi şehirlerinin mezarlarını bile muhtemelen ilk onlar soymustur. Etnografya'yi geziyorsun taştan başka bisi yok kersepleptesi saymazsan. Osteomiyelitten ölmüş diyebiliyorlar ama nerede yaşamış ne yemiş ne içmiş bilmiyorlar.

Ekmek aslanın midesinde burada hiç oradan gözüktüğü gibi değil :)
Cunda'da papalina istiyoruz, Ganoslarin fakir nekropollerinde ayak izi bırakıyoruz
Coğrafya bazi durumlar için kader olsa gerek..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tumulusleri geceleri paletliyle ortadan yariyorlar. 1 gecede 4 tane halledebilme kabiliyetleri var. Aksam ustu geçerken bakıyorsun sağlamlar. Sabah geciyorsun nar çiçeği olmuş.
Arada yolumun uzerindeyse ne var ne yok diye bakıyorum bazıları da bomboş zaten. At için yapılmış desen bakır falan bi metal olur. Hadi demir eridi gitti. Hicbisi yok. 3 kurus paraları var diye aldatmaca tumulusle bile uğraşmis olabilirler.
Girilmiş ici boşaltılmış ama uzaktan bakıyorsun tüm heybetiyle duruyor. Dolu olanlarda güzel mimari plan var. Onlarla kendimizi avutuyoruz.
Benim ilgi alanım hiç değil. Sit'e hakikaten bulaşmiyorum. Bir kere bulaşayim dedim tam 35 dakika ipadden gbt me baktılar. Şebeke bi gidiyor bi geliyor. Ne bileyim ben 1 gece önce viyadük ayağı icin çukur açan aleti kamyonla getirip kilise bahçesinde 10 m delik bıraktıklarını.
Kollluklar bi bölük çaprazda bekliyorlarmış. Virajı döndüm sobe yaptılar. Her iki tarafta büyük tiyatrocu Allahtan da 2 perde oyunu alkışlarla tamamlayıp öpüşüp vedalaştık.

Trak mezarlarında da kurganlarda da çivi bile yok ayrıca. En fak fakir kimdir deseler traklar derdim.
Trakyanin evveliyatinin büyük lokması traklar zaten.
Bizans desen soyguncunun ağ babası. Kolayda olanı ham yapmışlar. Via egnatia guzergahindaki kendi şehirlerinin mezarlarını bile muhtemelen ilk onlar soymustur. Etnografya'yi geziyorsun taştan başka bisi yok kersepleptesi saymazsan. Osteomiyelitten ölmüş diyebiliyorlar ama nerede yaşamış ne yemiş ne içmiş bilmiyorlar.

Ekmek aslanın midesinde burada hiç oradan gözüktüğü gibi değil :)
Cunda'da papalina istiyoruz, Ganoslarin fakir nekropollerinde ayak izi bırakıyoruz
Coğrafya bazi durumlar için kader olsa gerek..
Oyle bi anlattinki libya collerinde kalmis gibi
Burdan ora 50 60 tane lahit gonderip gomesim geldi
Bu aciya yurekmi dayanir bizi bitirdin beayaa

Trakyalı81

Oyle bi anlattinki libya collerinde kalmis gibi
Burdan ora 50 60 tane lahit gonderip gomesim geldi
Bu aciya yurekmi dayanir bizi bitirdin beayaa
Potaya girmeyen şeyi elleme diye fetva verdin bugün :) Napayim ben lahiti.
Baykuşlu falan varsa arabanın camından 1-2 tane sallarsın buralardan geçerken. Peçeli türünden olursa daha makbul olur.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Potaya girmeyen şeyi elleme diye fetva verdin bugün :) Napayim ben lahiti.
Baykuşlu falan varsa arabanın camından 1-2 tane sallarsın buralardan geçerken. Peçeli türünden olursa daha makbul olur.
Evet lafimin arkasindayim kirmizi cizgim
Potaya girmeyen formu degistirilmeyen cabuk nakite donusmeyen hucbuseye dokunmayak
Senin yazdigin dogru haklisin
Mizah kattim mevzuya yoksaaa ahanda boyle durum var

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Ustaların mesajlarını okudum, çıkardığım sonuç ise: tek teke devam. :)

akıltopağı

Operatör
Vuyy mevzu derin ve karışık... Ne yapsın sefül defineci.birisi gelip üstüne basacak koca ayağını,, şey ettirecek adamın hayallerini. Eritme denemesi ne başlar millet yakında, azda oradan anlatılsın iyi gelir belkide.. Sektöre?

sandalci14

Operatör
lahit,kitap, tümülüs, kral işi, mozaik heykel, derin işler,sit alanları,buralardan ve bunlardan uzak dueacaksınız, 100 de 90 emniyet, yüzde 10 da milyyonluk mala yüz bin elli bin veren kaçakçıya dengelirsinz şanslıysanız.yada mafyaya düşer canınızı kurtardığınıza dua edersiniz. eşkiya işleri ise bambaşka bir mecraa,kapılmayacaksınız. benim zamanım olsun imkanım olsun tektek yapar dıtlayan yere bakar arada müzeye,değerli değersiz arada koleksiyonere verir işime bakarım.olmadı sahillerde takılın.