Hafta Sonu Piknikten Görseller - Güzel Yer - Malkoçoğlu Filmi Çekilebilinir :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
üstat kusura bakma haddim değil ama illa çizecem :)
Eline sağlık, gözüne kuvvet kardaşım.
Yağmur yağmadan bir pazar günü gelirsen seni gezmeye götürürüm inşallah.
Kuşuçumu sana 40 km. ancak uzaklıkta.

BulursamKader25

@BulursamKader25 hocam ben de hafta sonu ordu kurul kalesini gezdim 15 senedir kazı çalışmaları yapılıyor daha öncelerinde alemcilerin kafa çektikleri bir yermiş 2300 yıllık bir kale ana tanrıça kibelenin 1.10 cm boyunda oturan heykelinin bulunduğu kale gözlemlediğim kadarıyla bir buçuk ila iki metre toprak altında kalmış 2300 yılda.senin kaleyle buna göre bir orantı kurabilirsin. 3 gün önce resimleri paylaşmıştım bi göz atarsın Ekli dosyayı görüntüle 209629en son çıkanlar :)
Ortalama yılda yerküre 10-35 cm arasında toprak yükseltisi yaşıyor.
Misal Konyada'ki Selçuklu eserlerinin hemen hemen tamamı, bugünkü Konya kodundan 120-170 cm aşağıdadır.
Baktığın zaman hepsi bir çukurun içinde gözükür. Konya merkezdeki İplikçi Camii bu dediğime çok güzel bir örnektir.

Selamün Aleyküm Kardaşlarım,

Özellikle benim resmimin arkasındaki kaleye göz gezdirin.
Bende ilk kez gördüm uzaktan. En kısa zamanda gezmeye gideceğim inşallah.
Hocam merhabalar 4.resimde Deveye benzettiğiniz aslında Merkez putudur merkez putundan sağ ve sola 20 m ilerleyerek değerli tespiti yapmalısınız kemiğe denk gelme olasılığınız yüksek büyük ihtimal buradan birşey çıkartamazsınız makine vesaire lazım ama hediyesi olan biyerdir çok bğendim.
Aşağıdaki anıta benzer yerin resimleri var.
Geriden, yakından, solu, sağı, vadinin solu, sağı, hem solu hem sağı aynı resimlerde.
Bildiğimiz klasik işaretlerden hiç bir şey yok maalesef.
Amma çok şey var, bakalım sizlerin dikkatini nereler çekecek :)

Daha iyi resimleme yapabilirdim amma hava çok sıcaktı.
Kendimi de fazla yormayayım dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 209510

Hocam merhabalar 4.resimde Deveye benzettiğiniz aslında Merkez putudur merkez putundan sağ ve sola 20 m ilerleyerek değerli tespiti yapmalısınız kemiğe denk gelme olasılığınız yüksek büyük ihtimal buradan birşey çıkartamazsınız makine vesaire lazım ama hediyesi olan biyerdir çok bğendim.

BulursamKader25

Resimde, resmin açısından dolayı biraz deveye benzediğinden, bazı kardaşlarımız bu deve mi diye sordular. Bende deve olmadığını söylemiştim hocam. Bu merkez putunun baktığı istikamette, yanyana 7-8 çok büyük kayalar var ve üzerinde de kurban kesim yerleri.
Normalde toprak dolması lazımken, rüzgar ve yağışlardan epey aşınmış arazı. Bu küçük kanyonun -vadinin- bitiminde dedektörle gezin dedim arkadaşlara amma birşey çıkar mı bilemiyorum, bakacaklar.
Emekli olsam, 60 kovan arı koysam kenarlara, epey vakit geçer. Her taraf kekik-lavanta dolu. Güzel olurdu.:D

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu kayalar ne var ne yok bırakmış gidiyor sanki gözler geride kalmış alt düzlükte keşif yap gidince usta .

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader benim aklım arka taraftaki kayalıkta başkaca hiç bi yer aramaz direk oraya yönlenirdim üstüde çok muhteşem dibleride üstü adeta kale gibi nasibin bol bereketli olsun üstad duyumlar ve bilgi üzerine her zaman yönelmek değilde bazen yönelmek iyidir

BulursamKader25

bozoklu Kardasim,

Senin memlekette film cekilir diyordum amma burayi gorunce artik demiyorum :))

Burada filmin krali cekilir, amma Malkoocoglu yasli ve hasta :(((

Persler
Kimmerler
Hititler
Frigler
Lidyalilar
Klikyalilar
Pontus
Roma
Bizans
Selcuklu
Osmanli

Arada birkac medeniyet daha vardi amma unutmusum. Hepsinin el izi kayalarin uzerinde duruyor.

Birkez gorduk doyamadik.
Havalar biraz serinlesin,
Ne bosluk baktik nede degerli.
Saskinliginizdan 3 litre su icmisim
Yarim pakettr cigara.
Altta kocaman odali kucuk bir sehri gordum bakarken. 1 km kuzeydogusundaki tepenin altinda da bir sehir var gibi.
Bak bakalim en cok hangi yeri begendin?

blackjack

Member
ustam bu güzel yerde bariz işçilikli hiç işaret yok mu ?

blackjack

Member
yani kayaların işçilikli olduğu bir yaşanmışlık olduğu kesin ama şöyle kaya üzerinde kabartma figürler falan görebildiniz mi?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
maaşallah BulursamKader25 ustam, böyle arazilerde çok gezerek ben göbeği bayağı erittim, böyle arazilerde daha çok gezmenizi tavsiye ederim, kalp damar sağlığı için haftada en az 4 gün günlük 45 dk. şart, (sadece tavsiye) ama manzara gerçekten mest etti benİ, BENİM GÜZEL MEMLEKETİM DİYORUM HEP, BÖYLE YERLERİ GÖRÜNCE, yeni yerler de keşfetmek lazım, sağlıklı,huzurlu,bereketli,güzel günler diliyorum,

selam ve saygılar ustam