• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Halkalı Kare Oyma

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kare oymanın olduğu kayanın etrafını temizledim bugün. Bölgenin değerlendirilmesini alakanıza sunacağım temizlik yaptıkça. Fotodaki traktörün önündeki düzlükte, giriş kısmı traktörün önü olmak üzere odalar mevcut. Buradaki kayaları zamanında dozerle dereye ittirmiş büyüklerimiz. Soldaki zeytinlere dikkat. Sağdakilerle aynı zamanda dikilmiş olmalarına rağmen, gelişim geriliğini farketmişsinizdir. Artık aşağısı ne kadar yüklüyse, ağaçları kötü etkiliyor. :)) İki video ile iki kayanın görebildiğim özelliklerini ortaya koymaya çalıştım. Diğer kayaları da temizledikçe konuyu ilerleteceğim inşallah..
IMG_20200112_185357.jpgIMG_20200112_185346.jpgIMG_20200112_185439.jpgIMG_20200112_185413.jpgIMG_20200112_185514.jpgIMG_20200112_185458.jpg

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Su doldur bakalım su hangi yöne akıyor

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Su doldur bakalım su hangi yöne akıyor
Halka kısım doğu kısımda olup kayanın duruşuna göre biraz yukarda ustam, halkadan oymaya akabilir sadece, ordan da güney batı yönünden kayanın aşağısına gider pozisyona göre..

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunun kendisnde ve zeminin de boşluk metal bak kendisi horasan

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kare oymanın olduğu kayanın etrafını temizledim bugün. Bölgenin değerlendirilmesini alakanıza sunacağım temizlik yaptıkça. Fotodaki traktörün önündeki düzlükte, giriş kısmı traktörün önü olmak üzere odalar mevcut. Buradaki kayaları zamanında dozerle dereye ittirmiş büyüklerimiz. Soldaki zeytinlere dikkat. Sağdakilerle aynı zamanda dikilmiş olmalarına rağmen, gelişim geriliğini farketmişsinizdir. Artık aşağısı ne kadar yüklüyse, ağaçları kötü etkiliyor. :)) İki video ile iki kayanın görebildiğim özelliklerini ortaya koymaya çalıştım. Diğer kayaları da temizledikçe konuyu ilerleteceğim inşallah..

Bunun kendisnde ve zeminin de boşluk metal bak kendisi horasan
Kare oymalı olan mı diğeri mi ustam?

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kanallı kare oymanın bulunduğu kaya ile traktörün bulunduğu düzlüğü aynı karede görebileceğim fotoğrafın var mı ?

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu açı biraz daha geriden ustam, aşağıda, traktör hizasında oymalı kaya. Çalı temizlenmemişti o zaman. Ekli dosyayı görüntüle 267822
Kare oyma tek mezar verir, çok sevilen birisi ama kimdir bilinmez.
Kayanın kendisinde bişey arama, horasan falan değil, azıcık lapya oluşum çoğusu da minik sunaklar.
Çubuk/dedektör değil de gpr/gradyometre tarzı toprak altı analiz cihazıyla o düzlük tarlayı bir ölçüm yaptırın derim.
Ucuz yollu iş gücüyle halledeyim derseniz de şişleme ideal bir yöntemdir.
1,5-2 metrelik hava çeliği işinizi fazlasıyla görecektir.

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustaların çoğu yorgun sanırım.. Ses yok.. :rolleyes::rolleyes::D:D

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hadi kareden vaz geçtim de bu işaretli yeri kım kırdı,kırılmadan önceki işaret neydi.bilginiz varmı.etrafta açılmış hiç bir yer varmı.çalışmayapılmışmı.gelen giden çokm olmuş zannedersem.diğer taştaki kareyi arkadaşlar kırmış diyorsun.bak şimdi sana kaynak ustam@ soracak ölçülerini,en boy derinlik ve yönlerini,ne cevap vereceksiniz.yyaaaa kırıyonuz madem ölçülerini alın.

Ekli dosyalar

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hadi kareden vaz geçtim de bu işaretli yeri kım kırdı,kırılmadan önceki işaret neydi.bilginiz varmı.etrafta açılmış hiç bir yer varmı.çalışmayapılmışmı.gelen giden çokm olmuş zannedersem.diğer taştaki kareyi arkadaşlar kırmış diyorsun.bak şimdi sana kaynak ustam@ soracak ölçülerini,en boy derinlik ve yönlerini,ne cevap vereceksiniz.yyaaaa kırıyonuz madem ölçülerini alın.
Orada herhangi bir kırılma yok ustam, kare oyma içinde murç izi sanırım.. temizleyince o şekilde çıktı.

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Orada herhangi bir kırılma yok ustam, kare oyma içinde murç izi sanırım.. temizleyince o şekilde çıktı.
@mertebe kardeşim sen öyle görürsün ben başka türlü görürüm.onun için sordum siz mi kırdınız diye.deseydinki biz kırdık. içinde + mı vardı x mı vardı diye soracaktım.ondan sonra devam edecektik.çünkü işçilik var.ben öyle görüyorum.başkasını bilmem.

Üst Alt