• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Halkalı Kare Oyma

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@mertebe kardeşim sen öyle görürsün ben başka türlü görürüm.onun için sordum siz mi kırdınız diye.deseydinki biz kırdık. içinde + mı vardı x mı vardı diye soracaktım.ondan sonra devam edecektik.çünkü işçilik var.ben öyle görüyorum.başkasını bilmem.
Belki tam temizlenmediğinden ve gölge düştüğünden anlaşılmıyor olabilir. Fotoyu yenilerim uygun zamanda inşallah ustam..

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar pek sessiz bugün..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Moderatör
hadi kareden vaz geçtim de bu işaretli yeri kım kırdı,kırılmadan önceki işaret neydi.bilginiz varmı.etrafta açılmış hiç bir yer varmı.çalışmayapılmışmı.gelen giden çokm olmuş zannedersem.diğer taştaki kareyi arkadaşlar kırmış diyorsun.bak şimdi sana kaynak ustam@ soracak ölçülerini,en boy derinlik ve yönlerini,ne cevap vereceksiniz.yyaaaa kırıyonuz madem ölçülerini alın.
@kabakburgiba ustam saygılar...

Kulağımızı çınlatmışın :)
Binaleh iki kelam yazalım inş.

İşaret kombinasyonunu incelediğimiz zaman şu anlamları kısaca sıralayabiliriz.

Diğer tarafta bir amaç ile hayat.
Tüm borçları o gün af edildi.
Siyasi bağları kesilmiş ve para orijinal değerinde.
Kutsal Ruh'un temsil. ( Daire ile kare arasındaki çizgi hatın manasıdır )

Bu yakında değil kardaşım.
Ayrıca işaretde hilede yapılmış.
Burada iyi bir alan tarama tutar ve sinyal aldığı yönü belirtirseniz duruma bakarız.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardasim,
Sari ile isaretlesigim istikametlerde ne kadar duzluk varsa, bu tasin yanina geldiginde baktiginda gorecegin uzakliktaki, bir duzlukte oda arayacaksin. Odanin oldugu duzlukte baska emare olur muhakkak. Bahce, tarla yapilirken atilmadiysa. Ucgen kaya, rengi farkli bir kaya vs.
Gunes dogdugunda bu duzluge dogar.
İsiklar buraya vurur evvelen.
Aradaki baglanti cizgisini de mezro ile olc.
Buradan da bir fikir cikar.
İsi netlestirecek olan;
Bosluk buldugun yer veya icinde metal olarak altin, gumus varsa, isaret alamadigin yer.
Konuyu bu bilgiler cercevesinde de degerlendirmen uygun olur inşallah.
Kolay Gelsin.

2020_01_13_114535.png

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@kabakburgiba ustam saygılar...

Kulağımızı çınlatmışın :)
Binaleh iki kelam yazalım inş.

İşaret kombinasyonunu incelediğimiz zaman şu anlamları kısaca sıralayabiliriz.

Diğer tarafta bir amaç ile hayat.
Tüm borçları o gün af edildi.
Siyasi bağları kesilmiş ve para orijinal değerinde.
Kutsal Ruh'un temsil. ( Daire ile kare arasındaki çizgi hatın manasıdır )

Bu yakında değil kardaşım.
Ayrıca işaretde hilede yapılmış.
Burada iyi bir alan tarama tutar ve sinyal aldığı yönü belirtirseniz duruma bakarız.
Valla @kaynak ustam, en az işaret kadar şifreli yazmışsın. Benim gibi acemiler ne yapsın şimdi? Arazide şifre, burda şifre, çıkamıyorum işin içinden.. Zaten sel, çıkarmış küpü burnumuzun dibinden, moral bozuk. Ustamızın biri düzlükler boş geçmeyin yazmıştı. Şüphelendiğim bir yerde almış atmış kenara.. :((

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Moderatör
Valla @kaynak ustam, en az işaret kadar şifreli yazmışsın. Benim gibi acemiler ne yapsın şimdi? Arazide şifre, burda şifre, çıkamıyorum işin içinden.. Zaten sel, çıkarmış küpü burnumuzun dibinden, moral bozuk. Ustamızın biri düzlükler boş geçmeyin yazmıştı. Şüphelendiğim bir yerde almış atmış kenara.. :((
Anlaşılmıyan birşey yok kardaşım.
(Diğer tarafda bir amaç ile hayat) kastettiği "açmak için dolaşmak" diyor, bu manayı resime bakarak nasıl yapılandırabilirim?
Kıssadan giderek, alıcağınız bir sinyal yönü ile bunu neticeye yakınlaşma babında kullanmayı düşündük.
Bu sinyal yönünde doğru olması gerekiyor.

İşaretin kendisi var , gerisinde bir şey varmı bununda irdelenmesi lazım.

Son düzenleme:

baykan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işlerde arkadaşların başarısız olmalarının başlıca sebepleri şüphe, varsayımlar ve ihtimallerdir.
Bir diğer sebep yeterli ekipman ve donanıma sahip olmamaları ve çalıştıkları yerde çok çabuk pes edip bırakmalarıdır.
Çalışılan yerde sadece sinyal alınan bir yere odaklanmaları. Halbuki bir işaretin olduğu yerde en az 3 nokta belirlenip tüm noktalar üzerinde en az 1 mt çalışma yapılmalıdır. Sağlıklı olan ve sonuca yaklaştıran çalışma biçimi budur.
Ayrıca klasikleşen işaret çözme yöntemleri dışında düşünüp taşınıp her veriyi doneyi iyi etüt etmek gerekir.
Zira akıl akıldan üstündür. Ustada ustadan üstün olabilir. Bu sebeptendir ki tüm ustalarin yorum ve önerileri dikkate alınıp çalışma esnasında rehber olarak kullanılmalıdır. Selametle.

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işlerde arkadaşların başarısız olmalarının başlıca sebepleri şüphe, varsayımlar ve ihtimallerdir.
Bir diğer sebep yeterli ekipman ve donanıma sahip olmamaları ve çalıştıkları yerde çok çabuk pes edip bırakmalarıdır.
Çalışılan yerde sadece sinyal alınan bir yere odaklanmaları. Halbuki bir işaretin olduğu yerde en az 3 nokta belirlenip tüm noktalar üzerinde en az 1 mt çalışma yapılmalıdır. Sağlıklı olan ve sonuca yaklaştıran çalışma biçimi budur.
Ayrıca klasikleşen işaret çözme yöntemleri dışında düşünüp taşınıp her veriyi doneyi iyi etüt etmek gerekir.
Zira akıl akıldan üstündür. Ustada ustadan üstün olabilir. Bu sebeptendir ki tüm ustalarin yorum ve önerileri dikkate alınıp çalışma esnasında rehber olarak kullanılmalıdır. Selametle.
Eyvallah sayın ustam. Bir yere odaklandım. Önce yer üstü tüm noktaları açığa çıkarıp istişareye sunma aşamasındayım. İlerleme kaydettikçe meraktan sormadan edemiyoruz. Kısa sürede sitede alanlarında uzman ustaların varlığına vakıf oldum. Paylaşımlara detaylı izahatın gelmeyişi aslında benim gibilerin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ustalara tam etüt şartlarını sunamıyoruz. Bunun farkındayım. Ama azcık ilgi de bizi daha iyi yönlendirmektedir. Kendi namıma, en ufak tavsiyeyi dahi es geçmemeye çalışıyorum. Site ve paylaşımlar, sizlerin ilgisiyle değerli.. Saygılar..

baykan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah sayın ustam. Bir yere odaklandım. Önce yer üstü tüm noktaları açığa çıkarıp istişareye sunma aşamasındayım. İlerleme kaydettikçe meraktan sormadan edemiyoruz. Kısa sürede sitede alanlarında uzman ustaların varlığına vakıf oldum. Paylaşımlara detaylı izahatın gelmeyişi aslında benim gibilerin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ustalara tam etüt şartlarını sunamıyoruz. Bunun farkındayım. Ama azcık ilgi de bizi daha iyi yönlendirmektedir. Kendi namıma, en ufak tavsiyeyi dahi es geçmemeye çalışıyorum. Site ve paylaşımlar, sizlerin ilgisiyle değerli.. Saygılar..
Yaptığım açıklamada kimseyi hedef almadım ustam, genel yapılan hata ve yanlışları dilim döndüğünce izah ettim.
Kimseye nasihat etmek haddimiz değil, fakat burası bilgi paylaşımıysa bizde bildiğimiz kadarıyla çorbada tuzumuz olsun istedik.
Eğer kalp kırdıysak of ola. Maksadımız yapılan işin hak ettiği değeri bulması. Zira kolay bir iş değil yaptığımız. Buna keza sonuca ulaşması da bu sebeplerden ötürü daha da zorlaşıyor. Yeterli emek, bilgi, doğru nokta, tespit, işlem =Sağlıklı sonuç (mutlu son)
Tüm ustalarımıza başarılar.

mertebe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yaptığım açıklamada kimseyi hedef almadım ustam, genel yapılan hata ve yanlışları dilim döndüğünce izah ettim.
Kimseye nasihat etmek haddimiz değil, fakat burası bilgi paylaşımıysa bizde bildiğimiz kadarıyla çorbada tuzumuz olsun istedik.
Eğer kalp kırdıysak of ola. Maksadımız yapılan işin hak ettiği değeri bulması. Zira kolay bir iş değil yaptığımız. Buna keza sonuca ulaşması da bu sebeplerden ötürü daha da zorlaşıyor. Yeterli emek, bilgi, doğru nokta, tespit, işlem =Sağlıklı sonuç (mutlu son)
Tüm ustalarımıza başarılar.
Sıkıntı yok ustam. Aratıyor, paylaşıyor, öğreniyorum.. Tecrübeliler olmasa yeniler nasıl yetişecek.. Varolsun ustalar..