Hangi donem kimin sikkesi degeri nedir bilgi verirmisiniz

Beneditte

Member
Ğ
Soruyu efendice sorup cevap olumsuz olunca kuyruğundan tutulmuş kedi gibi davranmak bu sikkenin orijinal olmadığının kanıtıdır.
Yok abi ondan değil. Gerçekten yerden çıkmış olabilir nasil olabilir böyle sorusunu kendisine soruyor hocam sürekli yanlış ifade etmiş kendisini.

KULT

Aktif Üye
Madem kendin buldun, madem orjinalliği konusunda emindin. Burada neden nabız yokluyorsun. Burada e!indeki objeye süpermiş, iyi para eder, devamı varmı falan deseler ne kadar mutlu olurdun değilmi. Ama sen egolarını tatmin edesin diye kimse burda senin gönlünü eğlemez. Ya kekleyeyecek bir keriz arıyorsun, yada keklenen keriz sensin kuyruk acın yüzünden etrafa sarıyorsun.

Cemov

Aktif Üye
Ğ
Yok abi ondan değil. Gerçekten yerden çıkmış olabilir nasil olabilir böyle sorusunu kendisine soruyor hocam sürekli yanlış ifade etmiş kendisini.
Tmm da güzel kardeşim geldip birşey sordu ustalarda kafa yordu baktı inceledi hiç tanımadıkları hayatlarında en ufak birsey paylasmadiklari bir insan için zaman ayırıp bildikleri kadarıyla cvp verdiler. Bildikleri doğrudur yanlıştır o bambaşka konu. Soruyu soran sormadan önce onların kendisinden daha bilgili tecrübeli olduğunu biliyordu. Bilmese sormazdi. Senin cebinde 50 TL var sen cebinden çıkartıp bu 50 TL mi diye sorarmisin birisine. ? Eminsindir neden soracaksinki. Hadi bu arkadaşa inanalım ona yalancısın diyen olmadı zaten sahte denildi. O sikke görünümlü şeyi kendi kazdı çıkardı buda tmm. Nasıl ki günümüzde sahte para basiyorlarsa eskiden de basiyorlardi. Aldığın cvp tatmin etmedimi tskr edersin yada onu bile yapmazsın olur biter.

Turko

Uzman
Simdi ustam cok dikkat ederim butip inceliklere.ben surekli basim hatasi olan kagit metal para kovaliyom alip satiyom nadirlige neden olan her hata fiyat yulseltiyo genel icin diyom bu konudaki para antik sinifda ben yakin donem kovaliyom cezasi hesap sorani yok.iyi yaani bir konu vardi basim ve darp icin sizi etiketlerim faydali konuydu
Bende 3 torba para var yazlıkta pas tutuyor atmaya kıyamadım her türlü milletin parası var. Sarıları bulunca gözümden düştü hepsi ? kağıt ları saklıyorum ama kokusu hoşuma gidiyor.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bende 3 torba para var yazlıkta pas tutuyor atmaya kıyamadım her türlü milletin parası var. Sarıları bulunca gözümden düştü hepsi ? kağıt ları saklıyorum ama kokusu hoşuma gidiyor.
Hee duydum gulnardaymisin sayin ustam.
Çukurasma aney tavsantepesi tol mevkilerinde gomu cikaran var yerleru mundar edende var.gulnar merkezde elektrik nalburiye yapimarketi olan osman uçtu var .akrabam.gecen yaz oradaydim.kolaygelsin saygilar.
Elindeki paralari ptt ile bana gonderde ayikliyim hafifletiyim

matrax33

Aktif Üye
üstad bende envai çeşit milletin modern zaman bozuk para koleksiyonu var. Ufaktan bu antik kuntik paralara da merak salmaya başladım. Atacak olursan haber et benim çöp konteynırın adresini göndereyim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
üstad bende envai çeşit milletin modern zaman bozuk para koleksiyonu var. Ufaktan bu antik kuntik paralara da merak salmaya başladım. Atacak olursan haber et benim çöp konteynırın adresini göndereyim.
Once ben yesillendim alakdaa ūleşirik yeğenim

Turko

Uzman
Hee duydum gulnardaymisin sayin ustam.
Çukurasma aney tavsantepesi tol mevkilerinde gomu cikaran var yerleru mundar edende var.gulnar merkezde elektrik nalburiye yapimarketi olan osman uçtu var .akrabam.gecen yaz oradaydim.kolaygelsin saygilar.
Elindeki paralari ptt ile bana gonderde ayikliyim hafifletiyim
Bardat tayım ben yayla da diğer yerlerle alakam yok temiz temiz takılıyorum kimseye karıştığım yok. Millete her defasında diyorum benim olduğum yerde sağa sola yazmayın watsap feysbok falan sulandırmayın dinlemiyor adam telefonda yüzüme baka baka yayladayık bacanak kazı yapıyoruz Antalya'dan enişte geldi diyor . Bende yazacam bundan sonra anasını satim. Salı günü döner gazinonun altında eski liman bölgesinde iki tane lahitim var onları acacam. Susanın saçı yansın.