helal olsun bulmuslar bir tanede zekatini birakmislar

turarmy

Yeni Üye
Böyle haberleri görünce insan gerçekten mutlu oluyor. Rabbim ağız tadıyla yemeyi nasip etsin

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sanırım kırk kadar bulmuş. baksanıza bir tane bırakmış.kırkta biri.onda da aklı kalmıştır.(bence iflah olmaz.)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
O delil deyil ustam
Bilinçli şekilde bırakılmış
1 ve ya 2 3 tane sen bulsan sende bırak
Ve herkes bıraksın
Çıkarılan yere rast gele 2 veya 3 tane sevursun
Zarar ziyanı yok emin olun lehinize iyiye işaret
Öyle huyum yoktur ;)

Bahhalebah

Aktif Üye
Kazasız belasız güle güle yesinler hayırlı uğurlu gelir inşallah

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sanırım kırk kadar bulmuş. baksanıza bir tane bırakmış.kırkta biri.onda da aklı kalmıştır.(bence iflah olmaz.)
Mesele bulunan malın zekatı ise kırkta biri değil,beşte biri olmalı.Çünkü bulunan define ganimet sınıfına girer.Ganimetinde beşte biri Allah yolunda harcanmalıdır.

Enfal Suresi, 41. ayet: Bilin ki, 'ganimet olarak ele geçirdiğiniz' şeylerin beşte biri, muhakkak Allah'ın, Resûlün, yakınların, yetimlerin, yoksulların ve yolcunundur.

Ayrıca bulunan malın zekatı,bulunulan yere neden bırakılıyor.İhtiyacı olana veya hayır işlerine verilmeli.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır ustam güzel paylaşım lakin konuya biraz dikkatli baktığında film işi :)
Profesyonelce hazırlanmış bir kapan, medyayla işin sadece inandırıcılığı artırılmış
bikacgunluk taze mevzu emsal olsun nasi nokta atisi yapiliyo diye paylastim.baska yerde 600 yillik koprunun 8 ayagi var hangi ayakta neresinde emanet var kim nerden nasil bilgi aliyir aksakalli deginmis...

N@KKoZ

Aktif Üye
saygısızca hareketin için teşekkürler...
Ne alakası var saygısızlıkla adam ben bilmiyorum demiş, bende öğrenirsin dedim. Neticede burası sohbet platformu değil, öğrenme öğretme alanı da aynı zamanda.