Herkese selam, devletten ne kadar pay alırız

Xenophobia

Yeni Üye
heykeli kültürel miras olarak görüp para vermiyebilirler

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son yıllarda ülkemizde birçok yönetmelikte radikal değişiklikler oldu.İnşallah en kısa zamanda define kanunu da değişirde vatandaş rahatlar biraz.

definecix

Member
Hocam devlet şimdiye kadar neyin değerini verdi ki? insanız da insan gibimi yaşıyoruz? kaçımızın sosyal güvenceleri var? kaçımız aç kaçımız tok? malesef ülkemizdeki benzin dünyanın en pahalısı, internet dünyanın en pahalı interneti.. bu sadece en basit iki örnek.

Şimdi bu iş için konuşalım mesala.
Heykel buldun kültürel miras der vermez,
Lahit buldun mezar bu der vermez,
Sikke buldun pahabiçilmez der vermez,
Tarlanda 19. yüzyıldan öncesine ait birşey buldun müze gelir sit alanı yapar. Ne ev dikersin ne sebze ekersin nede ettiği fiyattan satabilirsin elinde patlar. Üstüne bekçi yapar seni en ufak birşeyde sorumlusuda sen olursun. Ömür boyu huzursuz,uykusuz gecelerin olur.
Ne bulursan bul devlet ona göre bir muamele çeker ve elinden alır. bahanesi çoktur.

hakkını hiçmi vermez? vermezmi tabi verir, BABA'yı verir afedersin. kaç defa okudum yurtdışı müzayede sitelerindeki ederinin %5 ini alırsan ne mutlu. oda 10 seneye belki? ha itiraz edebilirsin ama olan yine sana olur forumda birçok örneği var.

gel görki internette, haber sitelerinde bi araştırırsın devlet göya %40 %50 sini veriyor. demek istediğim herşey yine aldatmaca ne yazıkki. devlet vatandaşını elliyor afedersin. daha fazla uzatmayım bu konuda çok doluyum zamanınızı almak istemem.

mayhem

Co Admin
Co Admin
vayy vayy vayy adamın birinin hikayesini yazmışlardı okuyunca hadi canım okadar yer biliyorsunda cebimde para yok diyordu yazısında okadar yer açtım kapatdım hepside doluydu bugün anıt mezarın önündeki alanı doldurur yazıyordu peki neden çıkartmamış acaba birini bile yada sallıyormu ama şu aklıma takıldı sadece bu şahıs değilde başkalarıda yani bu işin içinde olanlar aynı fikirde ozaman bu adam fazla sallamış diye bilirmiyiz : not ben gidiyim yatıyım geç oldu :)