Hitit-Urartu dönemine ait 3 kilogram külçe altın ele geçirildi ( gene ispiyon)

Phoenix00

Aktif Üye
Hitit ve Urartu dönemine ait 4 kilo külçe altın ele geçirildi!
?⚜?
Van’ın Erciş ilçesinde, yolcu otobüsünde bir kişinin valizinde yapılan aramada Hitit ve Urartu dönemine ait toplam ağırlığı 4 kilo olan 2 külçe altın ele geçirildi.

Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Erciş'in Aşağıışıklı Mahallesi’nde Hitit-Urartu dönemlerine ait 2 adet külçe altının batı illerine kaçırılacağının bilgisi üzerine harekete geçti.

Bunun üzerine yolcu otobüsünde, şüpheli bir kişiye ait valizde arama yapıldı.

Yapılan aramada, Hitit ve Urartu dönemlerine ait olduğu belirtilen biri 1 kilo, diğeri 3 kilo olan 2 adet külçe altın ele geçirildi.

Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alınırken, soruşturma sürüyor. DHA

KULT

Aktif Üye
Arkadaş daha elindeki külçe altına bile sahip çıkamayanlara veriyor rabbim, bı kerede beni dene bana nasip et, en azından kullarının hepsinin bu yakalanan beceriksizler gibi olmadığını gör. Külçe altına el koymaya çalışanlara altını kuzu gibi teslim etmekte ayrı bi aptallık.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Kulce Altinin tarihi bir kiymeti var mi?
Yoksa, 4 kilo altini her kuyumcu alir.
Tokat işide aklimda kendinde yer bulmuyor.
Bu haberi medyada böyle servis yapıp insanlara yalan yanlış bilgi verenlere selamlar.

Yeni ürün.Yeni tokat işi %10000000 görseldeki sahte ve kaplamadır kesinlikle.Külçe ne alaka urartu hitit.??​

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bizim insanımız aç gözlü,
Heryere elindeki maldan bahsedşyor en yüsek verene vereceğim diye,
Sonra hop mal gitti..
Gider tabi.
Muzayede kurmak isteyenleri gordum.
8-10 kisiyi toplayacagim, hangisi en yuksek verirse ona vercegim diyenler cikti. Guler misin ağlar misin..? Sanki pazarda domates satiyor..