Horasanlı zemin

kralkano

Yeni Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım fotoğrafsız bölüme konu açıyorum gece olduğundan foto alamadım
Arkadaşlar bir tepenin yamacı tepenin üstü yıkıntı Roma Bizans devamı tepenin yamacında 4de 3 horasan la kaplı yer bulduk ince kum ve kireç karışımlı horasan tam ortasına el ile sıvazlanmış 30cm 30 kaya çıkıntısı sıvazlanmış kaya benzetilmeye çalışılmış oyma yok çubukla baktık 4mtre boy 3 metre en boşluk veriyor derinlik tavan dan zemin 2 metre zeminden tavan 2 metre 4 metre derinlik veriyor horasan toprak üştünde kalan çok sert kırılmıyor toprak altı nemli kısım kırılıyor böyle bir yerle karşılaştınız mı bu nedir ne için kullanılmıştır tecrübeli üstadlarım fikirleriniz nedir şimdiden teşekkürler

The Thing

C*
Süper Moderatör
Her zaman yanında 3-5 fotoğraf bulundurmak iyidir.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tespitiniz şüpheli geldi. kum katmanı zamanla sıkışarak sertleşir kaya gibi. size horasan gibi gelmiş olabilir. aynı zamanda ordaki farklı bir kaya türü yada toprak katmanını boşluk olarak almış olabilirsiniz.

kralkano

Yeni Üye
Onu düşündüm 2 metre solunda güneydoğu istikametinde kalp'e benzer (işcilik yok) ana kaya onun toprak altındanki kaya ile karşılaştırdım bariz kaya idi
20 metre etrafındaki kayalarla karşılaştırdım 10 cm toprak altı böyle bir kum ve kireçli taş kaya bulamadım şüphem 1 metrede derinlikte horasan olurmu ve kolay dağılıyor horasan yanında parçalanmış 10 cm lik bir mermer büst gibi içinde demir saplama olan mermer var tepenin üstünden kopup gelmişte olabilir ilk fırsatta resimleyeceğim