İşaret Tecübeli abilerimden acil yardım

ingiliz

Member
resimdeki buyuk üzerinde oymalı işaret olan kayayı yüksek bir dağın bulundugu yerden çıktı.üzerinde ki işaretmi bilmiyorum.bu taşın çıktığı yerde çok eski bir incir ağacıda var.

Karabulut

Operatör
Anahtar gibi aynı ustalarda bakar inşallah

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba.
Yakında su varsa su değirmeni yoksa yeldeğirmeni olabilir.
Belki de orası taş atölyesidir ve değirmen taşları burada yapılıyordur.
Cevabı siz bulacaksınız.
Videoyu izleyin.

ömer z

Member
Yapi parcasi, gordugunuz papyon oyuk, baska bir yapi parcasinin icine gecerek birlestirilmesinde kullaniliyor.Ekli dosyayı görüntüle 282475
Affınıza sığınarak Bence Bu papyon oyuk değil. Çünkü ahşapta papyon oyuk çok kullanılır çatlamayı ve ayrılmayı önlemek için. Papyon şeklinde olmasının amacı geometrik şekliyle uygulandığı yerde ayrılmaya engel olması. Bu resimde papyon Oymanın özelliği yok

jeolog

Co Admin
Co Admin
Affınıza sığınarak Bence Bu papyon oyuk değil. Çünkü ahşapta papyon oyuk çok kullanılır çatlamayı ve ayrılmayı önlemek için. Papyon şeklinde olmasının amacı geometrik şekliyle uygulandığı yerde ayrılmaya engel olması. Bu resimde papyon Oymanın özelliği yok
Benim anlatmak istedigimi siz daha guzel anlatmissiniz, harikasiniz :) Gorseli de paylastim ki anlatimimin eksik kisimlarini tamamlasin. Papyona benzeyen geometrik sekil desem dogruymus.
Daha aciklayici olacak sekilde duzelteyim onceki yazimi:
Yapi parcasi, yapilari birbirine sabitlerken kullanilan, papyona benzeyen bir oyuk, iki yapi malzemesini birbirine kilitlemek icin kullanilirmis. :)

şahin88

Aktif Üye
Değirmenin üst taşıdır.O oymaya geçen ve alt taşta bulunan ve taşın dönmesini sağlayan demir parçaya da baltacık denir yani orası baltacık oymasıdır.