İşin ehli değilim ama yorumlarınıza ihtiyacım var

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Metalicvoice

Bilgilerin icin sagol.
Rüya tabirler ansiklobidisine itikatimiz olsaydi elbette bakardik.
Bende 40 kitab var rüya tabirleriyle alakali.
en meshur olani (ibni sirin)

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Kamhi Leonard

Yapmam ne demek, Yasakmi?
ALLAH C.C. böyle bir ilim ihsan ettiyse, bunuda kullanman lazim!
ALLAHIN en sevmedigi Kul, Verilen ilim ile amel etmeyenlerdir!

Öyle Seyh Torunu olmak kolay degil....

Metalicvoice

Operatör
@Metalicvoice

Bilgilerin icin sagol.
Rüya tabirler ansiklobidisine itikatimiz olsaydi elbette bakardik.
Bende 40 kitab var rüya tabirleriyle alakali.
en meshur olani (ibni sirin)
itikat derken anlamadım?

Aynı kitaptan bahsediyoruz sayılır. İslami rüya islami rüya tabirleri ansiklobedisinde çoğu yorum ibni sirin ait zaten...

canahmed

Member
itikat derken anlamadım?

Aynı kitaptan bahsediyoruz sayılır. İslami rüya islami rüya tabirleri ansiklobedisinde çoğu yorum ibni sirin ait zaten...
Eğer insan, kafasi rahat ken rüya görüyorsa,en doğru rüya yorumu imam nablusiye aittir,yani bana göre imam nablusi,imam şirin den önce gelir

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Kamhi Leonard - Metalicvoice

Arkadaslar,
Rüya Tabirler Kitaplari, yada icine dogar - Renkler Objeler vs gibi cevaplar hicde tatmin edici degil!

Bizim Maksadimiz, Rüyalari Tabir eden ehil kisilerin olmasi!
Diyeceksinizki, O zaman ismailaga - Menzil - Bursaya vs yerlere git!

Tamamda, bunlari biz bilmiyormuyuz?
Varsi Mahir olan tanik - es Dost vs.... yardimci olsun istedik.
Lakin burda cogunlukla Kacamak laflar almaktayiz ve bu sadece Rüya Tabirleri ile alakali degil! Arkadaslar, yani tamamen hayak Kirikligi denilen sohbet bu olmali sanirim:-(((

ibrahimhll

Yeni Üye
Konunuz ilgimi çekti bende ilk defa burda bişey söylemek istiyorum.ben falın yasak olduğunu iyi bişey olmadığını bilen biriyim ve baktırmam da günah olduğu için.bundan 7 sene önce çalıştığım yerde beni çok seven bir abla ben söz verdim uzun zamandan beri de bakmıyorum ama senin falına bakmak istiyorum oğlum diyerek ısrar ettikten sonra tamam dedim.7 senedir o ablanın bana söylediği hayatı yaşıyorum.bu nasıl oldu bilmiyorum ama 7 sene boyunca ne söylediyse onu yaşadım.ve ben birini hiç görmeden tanımadan birinin sadece resmine bakarak onun seceresini dökebiliyorum.Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bana sadece resmini gösterdikleri kişinin herşeyini biliyorum davranış tarzlarına kadar söylüyorum.6-7 ay önce namaza başladım tövbe ettim günahlarımdan dolayı ve o özelliğim artık kalmadı sebebini bende merak ediyorum gerçekten artık eskisi gibi çok tahmin edemiyorum.

Metalicvoice

Operatör
Siteminizi anlıyamıyorum. Bizim söylediğimiz de bu iş için bir yol sonuçta. Belki bizden daha çok anlıyorsunuzdur bu meseleyi. Her bilenin üstünde bir bilen vardır düsturu gereği o dediğiniz yollardaki ehil insanları da kendi bölgenizde soruşturup bulabilirsiniz. Yani rüya tabiri sormak için mi rüya tabirini öğrenmek için mi soruyorsunuz?
Bu mesele benim adıma çok da önemli değil... insan yaşayacağını yaşayacak. Yalnızca maddi veya manevi bir işe niyetlenip istişareden sonra istihare sonucu görülen rüyanın tabiri için yorum da yapmışız, ama kendimizi ehil görmemişiz, başkasına yorumda yaptırmışız. Belki Kamhi Leonard ustada kendini ehil görmediğinden yorum yapmam diyor. Cevaplar size kaçamak gelebilir ama bizim açımızdan doğru söylenmiştir. Ehil olmayan doktor candan, ehil olmayan hoca imandan eder...

Metalicvoice

Operatör
Konunuz ilgimi çekti bende ilk defa burda bişey söylemek istiyorum.ben falın yasak olduğunu iyi bişey olmadığını bilen biriyim ve baktırmam da günah olduğu için.bundan 7 sene önce çalıştığım yerde beni çok seven bir abla ben söz verdim uzun zamandan beri de bakmıyorum ama senin falına bakmak istiyorum oğlum diyerek ısrar ettikten sonra tamam dedim.7 senedir o ablanın bana söylediği hayatı yaşıyorum.bu nasıl oldu bilmiyorum ama 7 sene boyunca ne söylediyse onu yaşadım.ve ben birini hiç görmeden tanımadan birinin sadece resmine bakarak onun seceresini dökebiliyorum.Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bana sadece resmini gösterdikleri kişinin herşeyini biliyorum davranış tarzlarına kadar söylüyorum.6-7 ay önce namaza başladım tövbe ettim günahlarımdan dolayı ve o özelliğim artık kalmadı sebebini bende merak ediyorum gerçekten artık eskisi gibi çok tahmin edemiyorum.
En doğru olanı yapmışsınız. Olan şeyleri veya olacak olanları tahmin etmek işinize yaramaz. Ama tövbe etmek namaz kılmak hem dünya hem de ahiret için çok işinize yarar. Bu sebeple sizin için hayırlı olan bu tahmin halinin ortadan kalkmasıdır.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Siteminizi anlıyamıyorum. Bizim söylediğimiz de bu iş için bir yol sonuçta. Belki bizden daha çok anlıyorsunuzdur bu meseleyi. Her bilenin üstünde bir bilen vardır düsturu gereği o dediğiniz yollardaki ehil insanları da kendi bölgenizde soruşturup bulabilirsiniz. Yani rüya tabiri sormak için mi rüya tabirini öğrenmek için mi soruyorsunuz?
Bu mesele benim adıma çok da önemli değil... insan yaşayacağını yaşayacak. Yalnızca maddi veya manevi bir işe niyetlenip istişareden sonra istihare sonucu görülen rüyanın tabiri için yorum da yapmışız, ama kendimizi ehil görmemişiz, başkasına yorumda yaptırmışız. Belki @Kamhi Leonard ustada kendini ehil görmediğinden yorum yapmam diyor. Cevaplar size kaçamak gelebilir ama bizim açımızdan doğru söylenmiştir. Ehil olmayan doktor candan, ehil olmayan hoca imandan eder...
Bir süredir kısa bir süredir yoktum bağışlayın
Son mısra yerinde olmuş teşekkür ederim ...

Rüya ta birligi her insana tabi olmaz
Ben rüya yapmam yapamam
Daha önce bir konuda benzeri bir olayla ilgili bir konuda
Söz konusu olduğu için kendime has denimde yaşadığım bazı olayları yazmıştım
Bu kısa sürede sizlerle olmayisimin etkenlerinden biri de bu aslında
Ölümleri hissetmek Sedegor usta o konuda bana hislerimin kuvvetli olduğunu söylemişti hakliydida aynı his üzerine erzurum a gitmek zorunda kaldım
Ve 3 günde kavaldemi kaybettik
Gidisimizde eşim bu telaş niye diye sorduğunda içimden geldi anne ni gorek fena mi dedim zaten yatalak hasta dedim
Dahada ustelenmedi ve biz hava alanına indiğimizde hastaneye kaldırılmıştı sonrasında olan oldu zaten

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Ben rüya yapmam yapamam
Ölümleri hissetmek Sedegor usta o konuda bana hislerimin kuvvetli olduğunu söylemişti hakliydida aynı his üzerine erzurum a gitmek zorunda kaldım
Gidisimizde eşim bu telaş niye diye sorduğunda içimden geldi anne ni gorek fena mi dedim zaten yatalak hasta dedim
Dahada ustelenmedi ve biz hava alanına indiğimizde hastaneye kaldırılmıştı sonrasında olan oldu zaten
Kamhi ustam allah rahmet etsin ..geride kalanlara sabirlik versin ... tüm olmuslerimizede ...

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Ben rüya yapmam yapamam
Ölümleri hissetmek @Sedegor usta o konuda bana hislerimin kuvvetli olduğunu söylemişti hakliydida aynı his üzerine erzurum a gitmek zorunda kaldım
Allah rahmet eylesin ustam. Mekanı cennet olsun inşallah.
El hükmü Lillah.