kahramanmaras kalesini kim hupletiyor

kanije

Bilgili Üye
ayar alıyorum böyle söylentilere.bizim burada da var.bir kamyon altın çıkartmışlar.bir kamyon altın kaç bin ton gelir??
şu tepeden 10 kazan altın çıkarttılar.anlıyorum anadolu medeniyetin beşiği vs çok zengindi vs.ama palavra atarken bile uçmamak lazım.
aslanın boyu 10 metre
10 metre olmasa da 5 metre
yani aslan kadar aslan
atma ziya hesabı oluyor bu tip söylentiler.
birde şu mesele var.kaleler en fazla çarpışmaların olduğu yapılardır.ya savunursun ya almaya çalışırsın,hal böyle iken sen kalende niye bir kamyon altın veya herneyse muhafaza edesin.adama salak derler değil mi?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ayar alıyorum böyle söylentilere.bizim burada da var.bir kamyon altın çıkartmışlar.bir kamyon altın kaç bin ton gelir??
şu tepeden 10 kazan altın çıkarttılar.anlıyorum anadolu medeniyetin beşiği vs çok zengindi vs.ama palavra atarken bile uçmamak lazım.
aslanın boyu 10 metre
yani aslan kadar aslan
birde şu mesele var.kaleler en fazla çarpışmaların olduğu yapılardır.ya savunursun ya almaya çalışırsın,hal böyle iken sen kalende niye bir kamyon altın veya herneyse muhafaza edesin.adama salak derler değil mi?
ustam haklisin fikrinde.amma ates olmayan yerden duman cikmazmis.tamam rakamlar abarti afaaki kabulde ganimetleri ve kendi hazinelerini kalelerde muhafaza eden medeniyetlerde cok var.yoksa bizim kolpacilara kalsa bodrumdaki emlakci gibi 300 trilyon dolarlik altini emmek isteyende var.ciddi sekilde bide arkasinda dutuyodu

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aslanın boyu 10 metre
yani aslan kadar aslan
Kaleler genelde höyük gibi eski yerleşim yerlerinin üzerlerine kurulmuştur. Önemli olan kale değil alt katmanlardaki roma kalıntıları.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Hem gitsek ne kaldı geriye?
Bol bol bunlardan toplarız :D

Ekli dosyayı görüntüle 264653

Alaattinin sihirli lambası ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
1 m3 altın kaç kg. eder ustalar bilen var mı? öğrenince bende çok şaşırdım, o kadar ağır mı olurmuş? dedim, haa böyle var mı?elbette var ama bulmak almak var mı?o birazzor, tarihte öyle zengin milletler gelip geçmiş, öyle devir olmuş ki parası sadece altın olan devlet, ve ya altın ve gümüş olan devletler gelip geçmiş, elbette medeniyetin beşiği ülkemiz, insanlığın ilk yaşadığı yerlermiş, herhalde kamyon derken ağır tonajlı olduğundan betimleme yapmışlardır.

1 metreküp altın kaç kilo
Altın elementinin santimetreküp ağırlığı yani özgül ağırlığı 19,3 gram/cm3
1 Desimetreküp altın 19300 gramdır. (1 litre Altın 19,3 kilo) 1 metreküp altın ise 19.300.000 gram ya da 19300 kilodur. (1 metreküp Altın 19,3 ton) alıntıdır

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
eyi ozaman bizde kilitbahir kalesine gidekte pirireisin istifledigi gomulere bi bakakmi ustam nedersin elektrik aldinmi bi cay icekmi
Sevgili kardeşim ben memleketimdeki üç yapraklı yoncaya dokundurtmam? . .
İşin şakası bir yana hakikaten piri reisin hazinesi başka bir muamma. Bir ara orada restorasyon var iken buna benzer şeyler patlak vermiş idi. Orada amaç başka şey diye . Piri reisin savaş ganimetleri ve kendisine hediye edilenler ile birlikte gerçekten epey yüklü bir dünyalığı var imiş. Lakin hep sizinde belirttiğiniz gibi bu üç yapraklı yonca şeklindeki kalede olduğu söyleniyor. Çünki piri reis o kaleyi kendisine mesken edinmiş .Ekli dosyayı görüntüle 264703

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sevgili kardeşim ben memleketimdeki üç yapraklı yoncaya dokundurtmam? . .
İşin şakası bir yana hakikaten piri reisin hazinesi başka bir muamma. Bir ara orada restorasyon var iken buna benzer şeyler patlak vermiş idi. Orada amaç başka şey diye . Piri reisin savaş ganimetleri ve kendisine hediye edilenler ile birlikte gerçekten epey yüklü bir dünyalığı var imiş. Lakin hep sizinde belirttiğiniz gibi bu üç yapraklı yonca şeklindeki kalede olduğu söyleniyor. Çünki piri reis o kaleyi kendisine mesken edinmiş .Ekli dosyayı görüntüle 264703
dogrudur abi mevzu..orda ekmek varda bize yedirmezler.kuralim bi resto sirketi sponsor olup bagis yapalim necikarsa ūleşiriz