kalp gözü açık ne demek arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Definecikuzu

Bilgili Üye
Geçen bir hoca sahibinden e ilan koymuş Minelab gpx 5000 2019 model fiaytida hayli ucuz tutmuş aradım sordum adamın bana dediği valla tılsım muska işinden Allah'a şükür az buçuk kazanıyoruz ben bu yaştan sonra elime kazma kürek alamam o yüzden satıyorum diyor adam haklı her gittiği kazidan parayı cebe indiriyor tabi iki yalandan okuyup üfler sıkıştığı yerde de burda beni sıkıyorlar diye başlar evine gelirler cin goruyorum kocam bana bakmıyor diye birde ordan indiragandi zaten her kazıya giderken yeme içme bedava benzin mazot derdi yok mal çıkarsa yarısına ortak valla sistem on numara boşuna ugrasiyoz burda biz ne kadar konu açsak da yorum yapsak da adam uydudan baktırdım 8 tane oda var diye konu açıyor aslında hiç ugrasmayacan koyuracan sakalı takacan kafaya yeşil sarığı senden iyisi yok vallahi

adem44

Bilgili Üye
Dinini bes kurusa satan hocalar bu dunyada iyi kazaniyor ahirette ates yiyecekler bu islerin sakasida iyi degil sonu ates adamin karaktersizi en us duzeyi bu paraci hocalar birde inancsiz imansizi yani imansizdan medet bekli bizim keriz defineciler diyelim .

Metalicvoice

Operatör
Bakara suresi:

﴾174﴿
Allah’ın indirdiği kitabın bir bölümünü gizleyenler ve onu az bir karşılık için satanlar yok mu, onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Allah kıyamet gününde onlarla konuşmayacak, onları arındırmayacak! Onlar için elem verici bir azap vardır.
Tefsir
Onlar, doğru yol karşılığında sapkınlığı, mağfiret karşılığında azabı satın almış kimselerdir. Ateşe ne kadar da dayanıklılarmış!
Menfaat kaynaklarının kuruyacağı kaygısıyla, kendi kutsal kitaplarında Hz. Muhammed hakkındaki bilgileri kendi insanlarından saklayan, bu konuyla ilgili dinî metinleri gerçek anlamından ve amacından saptıracak şekilde te‘vil eden yahudi din bilginlerini eleştiren bu âyetlerde, dolaylı olarak, dinî metinleri çıkarları doğrultusunda açıklamak, yorumlamak suretiyle gerçekleri insanlardan saklayan, böylece din konusunu kazanç aracı gibi gören, bir nevi din ticareti yapan her kişi ve topluluğa karşı bir eleştiri söz konusudur (Râzî, V, 28).

Allah, âyetlerini yalnızca insanlar inançlarını, amellerini, din ve dünya hayatlarını doğru bilgilere dayandırsınlar; istikamet üzerinde olsunlar; kendilerini her türlü yanlış inançtan, kötü davranışlardan korusunlar; kısaca dalâletten korunup hidayeti bulsunlar diye indirmiştir. Bu durumda Allah’ın bildirdiği hakikatleri gizlemek, onları birer çıkar aracı olarak kullanmak Allah’ın indirdiklerini belirtilen yüce hedeflerinden saptırmak çok ağır bir günahtır. Bu günah karşılığında elde edilen menfaat maddî olarak ne kadar fazla olursa olsun, işlenen suçun ağırlığına nisbetle son derece önemsiz kalacağından, âyette bu menfaat için “az bir karşılık” tabiri kullanılmıştır. Bu suretle kutsal değerleri kullanarak çıkar sağlayanların bu sayede yiyip içtikleri şeyler gerçekte cehennem ateşidir. Allah onları kendisine muhatap almaya değer bulmayacak, onları arındırmayacak ve sonuçta acı bir azaba çarptırarak cezalandıracaktır. Çünkü onlar, Allah’ın âyetlerini çıkarlarına araç edinerek asıl anlamlarını gizleyecek biçimde yorumlayıp gerçek anlamlarından saptırmak suretiyle dünyevî bakımdan dalâleti hidayete, uhrevî bakımdan da azabı bağışlanma ve kurtuluşa tercih etmiş bulunmaktadırlar. 175. âyetin sonunda “Onlar cehennem ateşine bu kadar mı dayanıklıdırlar ki böylesine ağır günahları işlemeye cesaret edebilmişlerdir!” anlamında bir ifade kullanılarak son derece etkili bir uyarıda bulunulmaktadır.
...

Dikkatli olmak lazım vesselam...

Y2J

Aktif Üye
Definenin yerini söylemek gayb oluyor tabi. Ezber ile yol alınmaz. Mana ile yürü isterim.
Ayrıca anlamadığın bir husus var.
İsterse son mertebede olsun kişi. Git sor o kişiye. Her sorduğuna cevap veremez. Ya bilmiyorum der ya da sana samimi ve sıcaksa, orası kapalı görmüyorum der.
Her şey izin iledir. Tasarruf hakkı çok azdır.
Neyse derin mevzuu bunlar. Allah imandan Kur'an dan ayırmasın.
Definenin yerini söylemek nasıl gayb oluyor? Var olan bir şeyi söylüyor zaten. Gelecekten haber vermiyor ki?

Ben diyorum ki kalp gözü açık insanlarda Definenin yerini söyleyecek basiret vardır diyorum. İlla her gelenin sorduguna cevap verecek manasına getirmedim. Sadece şunu söylüyorum o basiret vardır. Yukarıda da söyledim zaten.

Gelelim bu mertebedeki insanların şurda şu var demesi onun dünyalıga düşkün oldugu anlamına gelmez. Söylemekle değil o fiili işlemekle söylediğiniz anlam kazanır. Define ile ilgilenen genelde cindar dediğimiz kişiler olur.

balkaya34

Bilgili Üye
Kalp gözü açık demek, maddenin ötesinde ki manayı gören demektir. altınla, parayla, pulla işi olmaz.

Selam usdad : Eh maddenin ötesi yani kayıp i bilmek demek bunuda ALLAH dan baskası bilemez ,Yani demem oki .Müslümanları KURANI KERIMDEN uzaklasdirmak için hazırlanmış, Saf ,Temiz insanlarin Kalbini kendi istikametlerine yönlendirmek üzere kullanılan bilinmeyen ve anlami olmayan kelamlardır

Metalicvoice

Operatör
Selam usdad : Eh maddenin ötesi yani kayıp i bilmek demek bunuda ALLAH dan baskası bilemez ,Yani demem oki .Müslümanları KURANI KERIMDEN uzaklasdirmak için hazırlanmış, Saf ,Temiz insanlarin Kalbini kendi istikametlerine yönlendirmek üzere kullanılan bilinmeyen ve anlami olmayan kelamlardır
Söyleyeceğim şeyin define ile alakası olmamakla birlikte iddiali bir laf edelim mi?

Allah CC gayb bilmez. ..
Çünkü Allah CC'ye gayb yoktur....
O her şeyi bilir...

Allah CC kulları yine onun izni ile gaybi kademe kademe ölçü ölçü bilebilirler... Gayb, normal durumlarda herkesçe bilinemeyen içyüzü anlaşılamayan demektir... Bazı izin ve işaret yeti ve anlayış bilim ve ilim zahir ile anlasilamayan işlerin batında vukuu bulmasıdır. Bu iş " şüphe ediyorum" veya "büyük olasılıkla öyledir" cumlesi ile açıklanamaz. Gaybi haber nettir kesindir...

Son olarak bizim sektördeki işler cinler ile alakalıdır. Ancak ve ancak böyle kalp gözü açık bir zat bir ihtimal fakir birine yardım maksadı ile ona yetecek kadar bir yer yön gosterebilir...

balkaya34

Bilgili Üye
Söyleyeceğim şeyin define ile alakası olmamakla birlikte iddiali bir laf edelim mi?

Allah CC gayb bilmez. ..
Çünkü Allah CC'ye gayb yoktur....
O her şeyi bilir...

Allah CC kulları yine onun izni ile gaybi kademe kademe ölçü ölçü bilebilirler... Gayb, normal durumlarda herkesçe bilinemeyen içyüzü anlaşılamayan demektir... Bazı izin ve işaret yeti ve anlayış bilim ve ilim zahir ile anlasilamayan işlerin batında vukuu bulmasıdır. Bu iş " şüphe ediyorum" veya "büyük olasılıkla öyledir" cumlesi ile açıklanamaz. Gaybi haber nettir kesindir...

Son olarak bizim sektördeki işler cinler ile alakalıdır. Ancak ve ancak böyle kalp gözü açık bir zat bir ihtimal fakir birine yardım maksadı ile ona yetecek kadar bir yer yön gosterebilir...

Selam....Anlatamamışım demekki ,KAYIP ALLAHA GÖRE DEGİL.
Kula göre kayıpdır.
Yazına dikkat edersen,Orda ALLAH KAYIBI BİLMEZ demişsin bunu sevhen yazdığın kanaatindeyim, Aslında alttarafınada o sözü çürüten bir sözde ilave yapmışsın . Evet ALLAH acıgıda Kapalıyda ,Ve kapalının içinde olanıda bilir ,Bu bir ayetdirzaten.

Yazınızın alttaki bir bölümündede bizim sektör, Yani define isiyle uğraşanların yapdigi kazı veya araşdırma işinin Cinler le ilgili oldugunu yazmıssınız
Cinlerin bu işlerle hiç alakasi yokdur,Biz bu isi yaparken kendi icimizdeki vesveseden kaynaklanan kendimizi ruhi sıkıntıya sokmamizdan kaynaklı korku ve endiseden kaynaklanan bir huzursuzluk yaşarız
Insan korkdugunda Çalıyı Deve zanneder ,Öyle görür ve korkar.olay budur. Yoksa Hic bir SARRAF aksam kilitledigi kasayı sabah açtığında, Bizim cinlerin haclıgi bitmiş demekki içinden birkac tane almış demez ,Zaten olacak is degil. AYNI FİKİRDEYİZ USDAM. Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...