Kanalın bitiş noktası

Poyraz33

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 270802

Biz kanal diyoruz fakat bu resimde her iki pozisyonel ve standart halin sembolik anlamı "kesmek" demektir.
Sayısıda 7 dir.
" yedinci gün " altı gün yaratılış hikayesini ifadede tekrarlar"
her iki yönde uzanan ve bir " V " gibi görünürler.
Kuzey yönünden bunlara bakıldığında biri sağda biri solda kalıyor.
Dönen ışık sola ;
yani k.doğudan güneş doğduğu zaman bunların girişine/boyuna/kapısına temas edicek-karşılacak şekilde ayarlandı denmek istenmiş
Güzel bir mekan.
çok tşk ederim k. Doğudan boşluk tespiti yapmıştım evet boşluk vermişti hem sarı çubukla hemde elektrotla ustam

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bölge sıkıntılı ustam olacaktı dediğiniz millet burayı piknik yeri ilan etmiş gündüz gece alem ci dolu hergün kontrol ediyorum bi bitmediler :)
Bu kış havasında bitmediyseler daha bitmezler demedi deme :) bence valizini topla yelkenleri aç yeni yerler keşfet ))
yada topla ahaliyi mangal partisi ver o arada götürr ))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu kış havasında bitmediyseler daha bitmezler demedi deme :) bence valizini topla yelkenleri aç yeni yerler keşfet ))
yada topla ahaliyi mangal partisi ver o arada götürr ))
oraya bi cadir kursun ustune .evsizim burda kalcam desin kurumlar proseduru yapana kovana ksdar icinden tirtiklasin.turistler oyle yapiyii.yerel halk bide ikramda buluniyi

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
video da kayanın üstüne cıktıgınızda çalıların önünü kapattıgı uzun bir kanal gözüküyor. resim olsaydı çizerdim şuan çizemiyorum. ordaki çalıları temizleyip kayanın dibinden boşluk bakın.

matrax33

Aktif Üye
Net şekilde taş ocağı. Taş kesip götürmüşler. Götürmedikleri kayada kalmış. Her taraf murç izi. Belirli bir mantık yok. Götürülen taş varsa yakın çevrede kullanıldığı yerde vardır.