Kaplumbağa işareti

Karabulut

Operatör
Senin işaretin anlamı meblağ bir engelin arkasında bu bir kayada olabilir bir tepeyede işaret olabilir.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim birseye benzetemedim doğal gibi.
Ama arı ırkı öülüleri gömmezlerdi bir kayayı biraz oyarlardı cenazeki özerine bırakırdı toprağı kirletmesin yani cenazeyi ýırtici hayvanlara bırakırdı.
Şimdi sizin işaretiniz kartal desem değil kaplumbağa da değil bazen doğada garip işaret ler neye benzetirsen o na benzer .
Önündeki oyukta işçilik var gibi ama net değil onun için aklıma arı ırkı gömme geleneği geldi bu işaret doğudaysa yada arı ırkı o yörede geçtiyse uğraşma derim yinede sen bilirsin.
Değerli ustam tek yapman gereken hafif sola dönmüş o raya bak yani sol kanadın özerine ve kuyruk kısmına ve önündeki oyuğu bi incele .
Saygılar ve sevgiler.

Karabulut

Operatör
@ÖMER HATTAT usta tecrübe edinmişsin saygılar Benim yükledigim fotonun 50 metre arkasında taşın içi oyulmuştu Biraz toprağa doğru eğimli olduğu için muhtemelen dökülmüş ve kaya arasına düşenleri almak için oymanın altına doğru biraz kurcalanmış kazılan yer yüksek kayaların arası ve çokta tehlikeli herkes cesaret edemez oraya girmeye kayaların biri kaysa sağ çıkma şansınız 0 Bir tane düşürmüş olmaliki oda sarı kız Bulan kimse oda torağı kazmış :)

Karabulut

Operatör
nik usta bu işaretin yaslandığı kayada yazılar var ben okuyamadım Grekçe şifrelenmiş yazılar 18 inci tugay yazılmış diye söylediler

Avcı43

Yeni Üye
3 ayagi var ve ayaginin biri eksik ustam acaba bu isaret neyi anlatmak ister bize