Karbon L Çubuklar Hakkında ...

Metin777

Aktif Üye
@Metin777 ustam çin sitelerinde yüzde 99'5 saflıkta olanları var zirkonyum bar olarak satılıyor Avrupa pahallidir
Çinlilere ne kadar güvenilir bilmiyorum. Bende bakmıştım ucuz olunca saflık oranı yalandır diye düşünüp almadım. Maddi durumun iyi ise al bir dene merakımız giderilir hiç olmazsa

Zirkonyum

Member
metin ustam öncelikle baharı beklemek lazım ve cıvalı kömürlü üzerine çalışmak istiyorum fırsat olduğunda seramiğini ve metalini alır işlerim

Metin777

Aktif Üye
@metin ustam öncelikle baharı beklemek lazım ve cıvalı kömürlü üzerine çalışmak istiyorum fırsat olduğunda seramiğini ve metalini alır işlerim
Benim baktığım dönemlerde ince çubuk olacak bir zirkonyum bulamamıştım. Şimdi metal ve seramik olanı var ve oldukça da pahalı. O zamanlar 50 lira yazıyordu fiyatına güvenemedim zirkonyum olduğuna

Zirkonyum

Member
Benim baktığım dönemlerde ince çubuk olacak bir zirkonyum bulamamıştım. Şimdi metal ve seramik olanı var ve oldukça da pahalı. O zamanlar 50 lira yazıyordu fiyatına güvenemedim zirkonyum olduğuna
Sanırım en düşük kalınlık 1cm bucubuklarda

Metin777

Aktif Üye
Sanırım en düşük kalınlık 1cm bucubuklarda
Usta ya bir parça kalın alıp şakül yapılacak yada sipariş üzerine gelecek başka çaresi yok. aşağıdaki linkte 8-10 mm kalınlığında görünüyor ama satılıyor mu bilmiyorum.
birde bunun numarası da önemli alaşımı da önemli. titanyum mu alüminyum alaşım mı bilmek lazım. tamamı risk yani alıp bir denemeden sonra çöpe atmak ta var.

Tahmini Teslimat Zamanı

Zirkonyum

Member
Usta ya bir parça kalın alıp şakül yapılacak yada sipariş üzerine gelecek başka çaresi yok. aşağıdaki linkte 8-10 mm kalınlığında görünüyor ama satılıyor mu bilmiyorum.
birde bunun numarası da önemli alaşımı da önemli. titanyum mu alüminyum alaşım mı bilmek lazım. tamamı risk yani alıp bir denemeden sonra çöpe atmak ta var.

Tahmini Teslimat Zamanı
Sakal yaparsan evet ama çubuk yapmak için 1cm çap 45 cm uzunluk yeter tutacağı en fazla 3kg olsun ama bence zirkonya seramik aynı işi görür 4 çubuk yeterli olur 42santimlik oda çok tutmaz

Metin777

Aktif Üye
Sakal yaparsan evet ama çubuk yapmak için 1cm çap 45 cm uzunluk yeter tutacağı en fazla 3kg olsun ama bence zirkonya seramik aynı işi görür 4 çubuk yeterli olur 42santimlik oda çok tutmaz
bunlara para harcamak için bir yer açmak lazım ki para harcarken hesap yamayasın. yokken bir de olmayan bir şeye para vermek adamı iyice üzüyor.

bu metal buluyorsa şakül de bulur zaten. L çubugu tek başına kullansan da oluyormuş iki tane LL çubuk yapmaya da gerek yok.

Zirkonyum

Member
bunlara para harcamak için bir yer açmak lazım ki para harcarken hesap yamayasın. yokken bir de olmayan bir şeye para vermek adamı iyice üzüyor.

bu metal buluyorsa şakül de bulur zaten. L çubugu tek başına kullansan da oluyormuş iki tane LL çubuk yapmaya da gerek yok.
Yer açmak nasip işi ustam

Apollon01

Moderatör
Moderatör

Metin777 ustam evet tek çubuk da iş görüyor aynen, yön veriyor gidiyorsun değerli üzerine gelince çubuk kendi etrafinda dönüyor, deneyin görün bir