edit

@ibrhm

Bilgili Üye
Din adamı? Tılsım falan varmıdır?
Ben anlamam b
Papazdan başka din adamları var muhakkak.
Ama benim
Papazdan başka din adamı vardır muhakkak.
Hangi medeniyet ritüeli, içerdeki eşyalar bilir.
Büyü ,tılsım konusunda ilmi olan ustalar cevap verir. Bir tılsımı andırır emare görünürde yok.

Cann

Editör
Bilgiler güzel çoğu insan bunları görüp işareti kırıp gidiyor bilgisi olmadığı için ya da zengin olmak için bu mesleğe saygısı olmadığı için internet ortamında verilen bilgilerin çoğu kahvehane sohbetleridir boş hikaye insanları boşa yormak kandırmak ve masrafa sokmak

İşin özü alanda işareti görmek dokunmak ölçmek kayada horasan var mı kaya yüzeyi sağı solu yontma var mı oyma nın içinde yön veren murç izi var mı kaya çevresinde zemin ne durumda toprak yapısı işletilmş mi mıcır lı mı ot var mı çakıl lı mı oraya ait olamayan kaya var farklı duran kesilmiş kaya var mı
vs vs

Eğer bu işi yaparım diyorsanız ilk önce tarihi bilgi literatür bilgi ritüel bilgi arkeolojik bilgi

Her görüşe saygı gösterin insanlar bu tecrübeleri kolay kazanmıyor onlarca medeniyet yasamış bu topraklar da hepsini bilseydik zaten bilim adamı olurduk evimizde otururduk dağda taş da ne işimiz var :)

Rastgele

deli firat

DOĞACI
Emeğine yüreğine sağlık kardeşim güzel paylaşımlar ufak bir not düşmek lazım işaret aynı olur ama mekanı farklı olabilir odası farklı yerde olabilir yani benzer işaretler için araştırma ve tespit için bir ön Bilgi bir kolaylık olarak alınmalı Banu’da yazmakta fayda var ki biri çıkar aynı işaret aynı düzen ama birşey yok benzer yerde der (y)

Son düzenleme:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Emeğine yüreğine sağlık kardeşim güzel paylaşımlar ufak bir not düşmek lazım işaret aynı olur ama mekanı farklı olabilir odası farklı yerde olabilir yani benzer işaretler için araştırma ve tespit için bir ön Bilgi bir kolaylık olarak alınmalı Banu’da yazmakta fayda var ki biri çıkar aynı işaret aynı düzen ama birşey yok benzer yerde der (y)
Kesinlikle abi işaret aynı olabilir mezar illa anakayada olucak diye bir kural yok.Zaten konu içeriğinde de belirttim.Her dönemin farklı gömme gelenekleri var.Kimisi ana kayaya yapar,kimisi kayanın arkasına, sağına,soluna kimisi işarete yakın yerde zemin altı yapar.Bunun için bu tarz işaretleri iyi analiz etmeli çevresi arkası sağı solu hertürlü cihaz destekli argeye tabi tutulmalıdır.

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Emeğine sağlık @vakko kardeşim.
Her bir konun ayrı bir tat, ayrı bir lezzet, zevkle takip ediyorum.
Mesleğe! yeni başlayan arkadaşlarımız öncelikli olmak üzere, her kesime faydalı paylaşımlar yapıyorsun.
Bu güzel konuya farklı bakış açısıyla katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımızın örnek görsellerle fikirlerini desteklemelerini bekleriz.
Diğer türlü yaklaşımlar konuyu provoke edici ve tatsızlık verici durumlar oluşturur ki bunu da tasvip etmek mümkün değil.
Köstek değil destek olalım diyorum, böylesi daha iyi.