Kare şeklinde taş

yorgunum

Aktif Üye
Slm ustalar sayın ustalarım zemin altı oda mezar tesbitimiz %100 doğru daha önce başka bölgede açtım ondan biliyorum büyük bir mihrap ve yuvarlak oymamız vardı noktayı bulduk sorum şu odanın üstünde kare şeklinde kapak gibi bir taş var taşın büyüklüğü eski tv ler vardı 51 ekranmıydı onlar onun kadar ve üzeri sıvalı gibi resimde müjdelik olabilirmi mezar roma dönemi zemin altına oyularak yapılmış bir oda örme değil bu bölgedeki mezarlar müydelik oda üstünde olabilirmi girişin hemen yanında seyyar bi kayada çay bardağı ağzı genişliginde birde oyma var oyma havaya değil yan yüzünde bu kasamı ama ben kare olandan şüpheliyim resimlerden bakıyorum yerime şöförlük yapıyorum yoldayım şu an 5 gün sonra bakacağım ama merak ettim zihnime takıldı bilgisi olan varmı şimdiden tşkl

yorgunum

Aktif Üye
Ustalar yardımlarınızı bekliyorum nerdesiniz

yorgunum

Aktif Üye
Sitede kimse yokmu kapatıldımı bu site ben kendi kendimemi yazıyorum anlamadım

Koray Kor

Admin
Administrator
Merhaba, Hepimiz sitedeyiz :) konuya hakim arkadaşlar en kısa sürede ilgilenecektir.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeş şu baktığın resimlere bizde baksak ne iyi olurdu, merakta kaldık doğrusu

yorgunum

Aktif Üye
28karayel28 yoldayım ustam cepten beceremiyorum resim atmayı evde leptoptan atıyorum

R00T

Profesyonel
Co Admin
Çok şüphe ettin ise lütfen o kare kayaya dedektör tut.Ama sanmıyorum onda hediye vb ola.

yorgunum

Aktif Üye
28karayel28 ustam giriş dediğim yerde yuvarlak oyma çizgi şeklinde çember işareti var

yorgunum

Aktif Üye
Root ustam bu çember giriş içinmi kasa içinmi acaba

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Slm ustalar sayın ustalarım zemin altı oda mezar tesbitimiz %100 doğru daha önce başka bölgede açtım ondan biliyorum büyük bir mihrap ve yuvarlak oymamız vardı noktayı bulduk sorum şu odanın üstünde kare şeklinde kapak gibi bir taş var taşın büyüklüğü eski tv ler vardı 51 ekranmıydı onlar onun kadar ve üzeri sıvalı gibi resimde müjdelik olabilirmi mezar roma dönemi zemin altına oyularak yapılmış bir oda örme değil bu bölgedeki mezarlar müydelik oda üstünde olabilirmi girişin hemen yanında seyyar bi kayada çay bardağı ağzı genişliginde birde oyma var oyma havaya değil yan yüzünde bu kasamı ama ben kare olandan şüpheliyim resimlerden bakıyorum yerime şöförlük yapıyorum yoldayım şu an 5 gün sonra bakacağım ama merak ettim zihnime takıldı bilgisi olan varmı şimdiden tşkl
Ustam mahzeni buldun .tüneli buldun .mezarı buldun .mihrabı buldun .oymayı buldun çukuru buldun .kapak taşı buldun.. sen bize hediyeyimi soruyon ... .
İlginç geldi bana ... şu resimleri yükle bizde bakalım merak ettim ...sen hediyeyi alıp gitmeyi ..geride kalanları bırakacan gibi intiba bıraktın bize ..

yorgunum

Aktif Üye
uçmuş ustam vallahi resim yükleyemiyorum yükleyebilsem atacagım ama olayı anlatim sana 30mt yukarısında iki adet oyma bulduk oymada çatlak gibi çizgi vardı aşağıda düzlüğü gösteriyordu oymalar çorba tası büyüklüğünde mihrap girişin dibinde büyük bir kayada mihrap büyük yani büyükderken iki karışa iki karış arayanlar kayada aramış odayı ama bölgede hiç kaya mezarı yok zaten mihrabı karşına alınca sağ tarafında yerde gömülü eski yosunlu taşlar yani oda yontulurken çıkmış onları fark ettik sonra ucu sivri arkası oval üçgenimsi bir taş iki kişi kaldırır yanyüzünde küçük oyuk vardı bu taşın sivri ucu girişe ve o çembere bakıyo arası bir iki adım girişle bu taş girişte üstü düz üzerinde çizgi olan baya büyük bi kaya var yani 1.50 1.50 gibi çemberde bu kayanın dibinde yani bu kaya üzerinde üstte düzlükte odanın üstünde kare şeklinde taş var üsdü düz pürüssüz orta kısmında harç var gibi kenarları düz ama ortası harçlı gibi acaba bu taş kare oyma yani odanın oyması ve içinde müjdesimi var taş dikenlerin arasında kalmış kimse fark etmemiş ustam müjdesi tatmin ederse odayla uğraşmam riske girmem ikinci bi oymadaha var onunda yerini tesbit ettim onunkinide alırım sistem aynı ondada bu sivri dediğim taştan aynısı öbür oda girişinde var oymalar dip dibe ama ayrı ayrı kayada kayalar 2 ton gelir sence dediğim gibi kare oyma çıkabilirmi goolede bir yerde gördüm açılmış mağranın üstünde sabit olmayan kayada toprakta gömülü müjdesi alınmış romada varmi acaba buda toprakta gömülü