Karot hakkında yardım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Guzel bir konu olmus.
Guzel olusu;
İlmi bilgilerin coklugu.
Guzel kiyaslama yapmaya bu bilgiler vesile olur.
Bit uclar hatirladigim kadariyla tunel kazan o makinalarda ve komur ocaklarinda kullanilan makinalarda mevcuttu.
Mevcut kullanilan karotlarla bu karotun ozellikleri yanyana excelde yazilip karsilastirilmali ve ustalarimizin tecrubi bilgileriyle harman edilip karara ulasilmalidir.

saftilki

Moderatör
Moderatör
susturucu yapması çok basit, biraz üzerinde araştırma yaparsan o sesi %50 hatta daha da minimuma indirebilirsin,
17 yaşlarımda iken benzinli hızar motoruna masa bacağından W şeklinde büküp sesi kırmıştım
ve onunla bir römork dolusu odun ettim geldim sessiz sedasız :) zaman aşımına uğradı çoktan yazdım ama :)

ister parçacıdan bir egsoz daha temin edin çift egsoz kullanın ister bir oto egsozcuya borudan susturucu yaptırın
yakıtı etkiler ve çabuk hararet yapar dikkat edin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Benim için 300 m den duyulan ses, çok seslidir.
Ağaç testeresi 1-2 km den duyulur gece sanırım :) Çalışma sesinin videosu vardır illa. Açın son ses bir dinleyin derim..

Fikir vermesi açısından ;

60 db - normal konuşma
70 db - otobandaki trafik
80 db - Çalar saat, saç kurutma makinası
90 db - mutfak blenderı
100 db - metro istasyonu
110 db - klakson sesi
115 db - ambulans sireni
120 db - Gök gürültüsü
150 db - jet uçağı kalkışı
160 db - pompalı tüfek
165 db - 357 lik magnum :)
175 db - havan topu
180 db - roket kalkış sesi..

Sizin baktığınız 116 db olabilir.
Selamlar..
Ustam bölgesel açıdan ses bizi fazla etkilemiycek :) Ayrıca bilgiler için çok çok tşk. Ederim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
susturucu yapması çok basit, biraz üzerinde araştırma yaparsan o sesi %50 hatta daha da minimuma indirebilirsin,
17 yaşlarımda iken benzinli hızar motoruna masa bacağından W şeklinde büküp sesi kırmıştım
ve onunla bir römork dolusu odun ettim geldim sessiz sedasız :) zaman aşımına uğradı çoktan yazdım ama :)

ister parçacıdan bir egsoz daha temin edin çift egsoz kullanın ister bir oto egsozcuya borudan susturucu yaptırın
yakıtı etkiler ve çabuk hararet yapar dikkat edin
Ustam Allah razı olsun vermiş olduğunuz bu bilgiyi dikkate alıp cihaz elimize geçtiğinde sesini dinleyip gerek olursa bu fikrinizi cihaz üzerinde uyguluycaz :) BulursamKader25 abi ustalarımızın katılımı ile konu çok akıcı bir hal aldı, sağolsunlar varolsunlar. Buranın en büyük farkı mutlaka her alanda bilgi sahibi olan arkadaşlar mevcut:) Bu zenginliğin kıymetini bilmek gerek. İnşaallah makine elimize geçtiğinde bide kullanıp edindiğimiz tecrübeleri paylaşırız konuda, daha sonra karot düşünücek arkadaşlara hazır bilgiler olur.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
yukardaki resimlediğin örnekte ise ,elmas uçları farklı.buna benzer bir yerde gördüm.suyu içten ermişler.araba yokamacılarda tazyikli suyu basan motor varya onu bağlamışlar,içeri çok tazyikli su veriliyor.bu su yandan kesilen parçaları dışarı atıyor.borularda birbirine geçirmeli ve dişli,çıkma olasılığı hiç yok.en güzel yanı,boruları hiç çıkarmıyorsun daha işin bitene kadar.bu en güzeli. 3 m 1 saatte deliyor dedi arkadaşlar.bunun canı su elmas uçları hiç susuz kalmaması gerekiyormuş. daha tecrübeli arkadaşlar varsa fikirlerini yazabilirler.parası olan için en güzeli karot.
Ustam verdiğiniz bilgiler firmanın dedikleri ile birebir aynı, 20 dk. 1 mt iniyor 1 saatte 3 mt. Gibi bi ölçüye ulaşıyonuz. Bu çok büyük bi nimet ayrıca boruların pimli olmaması dişli olup ingiliz anahtarı ile sıkılmasıda ayrı bi avantaj , ve dediğiniz gibi hepsini çıkarmanıza gerek yok işlemi sonlandırana kadar.

Y2J

Aktif Üye
Önerebileceğiniz bir karot var mı? Özellikle kayalar için.

Kng7474

Member
Ustalar ben akfil karot kullandım valla göründüğü kadar değil çok zor kayada iyi ama kaya aralarındaki katmanlarda sıkışıp kalıyor birde çok su gidiyor su bol olacak

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
marka model degil mesele devir yüksek devirde çalışanı tercih edin.
Kaya ne kadar sert ve blok ise o kadar iyi.

Senin ima ettigin killi katman bloksa deler yok leblebi gibi misket gibi parcalanır kayaç yapılarına gelirsen işin zor.

Bunları zincirle kesmek daha iyi. Öbür türlü olmaz degil uç kırılır sıkısır ugraşır durursun.

Kng7474

Member
marka model degil mesele devir yüksek devirde çalışanı tercih edin.
Kaya ne kadar sert ve blok ise o kadar iyi.

Senin ima ettigin killi katman bloksa deler yok leblebi gibi misket gibi parcalanır kayaç yapılarına gelirsen işin zor.

Bunları zincirle kesmek daha iyi. Öbür türlü olmaz degil uç kırılır sıkısır ugraşır durursun.
Evet usta sıkışıp kalıyor sabır ve bol su gerek ben 8 mtr indim sıkışıp kaldı

Demirçalık

Aktif Üye
Küçük motorlar derinlerde sıkıntı büyük motor olacak.
Birde su işin içine girince zahmet artar.
Foklift uç değiştirirken sıkışınca işini görür kardeşim.

Kng7474

Member
Ustam valla dağın başına çıkıcan su bulucan kullanmak çok zor su taşı taşı yetmiyor
Jenderme geli