Kaşıntı

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Herkes bir fikir beyan etmiş. Kaşıntı yapmayan bir yerden ve buradan toprak örnegi alıp analiz yaptırsanız. Bölge dışından gelen bir insandada aynı kaşıntıyı yapıyormu acaba?
Aynı bölgede farklı farklı yerlerden toprak alınıp analiz yapıldı herşey normal
Ne varsa ağaçlarda var kanaatimce

Karacasan

Aktif Üye
Aynı bölgede farklı farklı yerlerden toprak alınıp analiz yapıldı herşey normal
Ne varsa ağaçlarda var kanaatimce
Agaçlar kış uykusundan cıkmadan bordo bulamacıyla bi ilaçlayın ustam hastalik mantar vs birsey varsa iyi gelir aklıma birsey gelmiyor.
Bendede domateste oluyor. Kendim yetistiriyorum doğal yemek için bahçeye giriyorum yaprakları yeterki koluma temas etsin kaşınarak çıkıyorum.
Nerden aklimda kaldı tam hatırlamiyorum ama alerjik bunyelere tere faydalı diye hatırlıyorum belki az yada çok faydası olur.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@kamhi leonard ustam bence sen o alanda maden suyu yada kükürtlü su kaynağı ara. Böyle bir kaynak varsa ve rakım ile beraber ağaçların tepkimesi böyle olabilir.

Yada olmadı toprağı sağlam bir ilim sahibine götür veya onu oraya getir bak ki oradan neden uzaklaştırılmak istediğinizi çözebilecekmisiniz :) Belki herşey bilimle olmayabilir.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Agaçlar kış uykusundan cıkmadan bordo bulamacıyla bi ilaçlayın ustam hastalik mantar vs birsey varsa iyi gelir aklıma birsey gelmiyor.
Bendede domateste oluyor. Kendim yetistiriyorum doğal yemek için bahçeye giriyorum yaprakları yeterki koluma temas etsin kaşınarak çıkıyorum.
Nerden aklimda kaldı tam hatırlamiyorum ama alerjik bunyelere tere faydalı diye hatırlıyorum belki az yada çok faydası olur.
Teşekkür ederim bunları bizim kot kafaliya iletirim artık uylasin
Adam öyle bir olmuski
Biri çıkıp deseki
Ayakların toprağa deymicek amuda dikilerek toplaman lazım dese yapar
Ben eminim yapar

Kamhi Leonard

PiSaGoR
@kamhi leonard ustam bence sen o alanda maden suyu yada kükürtlü su kaynağı ara. Böyle bir kaynak varsa ve rakım ile beraber ağaçların tepkimesi böyle olabilir.

Yada olmadı toprağı sağlam bir ilim sahibine götür veya onu oraya getir bak ki oradan neden uzaklaştırılmak istediğinizi çözebilecekmisiniz :) Belki herşey bilimle olmayabilir.
Oda doğru her yolu denicez denettirecez artık
Akıl akıldan üstündür diyerek
Herkes düşüncesini yazsın diye açtık konuyu
Bütün parlak fikirlere açığız
Yeterki dinsin şu kaşıntı diyor kendileri kot kafalı gardaşım :72:
Bu arada tesekku4 ederim garda
sana gel gorde Çağ borcum olsun ?
Aslında erzurum evlerinde ginger daha ey gider sana galmis gurban :)

Sarıyerli34

Bilgili Üye
@kahmi Leonard ustam buna benzer bir olay başımıza geldi.. toprak biti denmişti bize.. seninki ağaçtan mı topraktan mı bilinmez inşallah bizimki gibi değildir.. kaşıdıkça kaşınıyordu.. uyuz gibi tabiri caizse.. kaşınan noktaya dokunmadığın zaman bişey yok ama dokunduğun zaman durduramıyorduk kendimizi yara bere içinde kaldık.. çareyi aloevera da bulduk çok şükür.. aloevera sür kaşınan yerlere.. krem değil aloeveranın kendisi.. eğer bulamazsan eczaneden kremini al..Allah kurtarsın

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oda doğru her yolu denicez denettirecez artık
Akıl akıldan üstündür diyerek
Herkes düşüncesini yazsın diye açtık konuyu
Bütün parlak fikirlere açığız
Yeterki dinsin şu kaşıntı diyor kendileri kot kafalı gardaşım :72:
Bu arada tesekku4 ederim garda
sana gel gorde Çağ borcum olsun 🤗
Aslında erzurum evlerinde ginger daha ey gider sana galmis gurban :)
Senin sorunun çözülsün kaşıntın dinsin yeter. Yemeğin lafı bile olmaz ustam. Nede olsa finduk söz konusu :72: