Kaybolmuş kuyuyu bulmak..

mertebe

Aktif Üye
Selamün Aleyküm ustalarım.. Tarlada kaybolmuş çakma su kuyusu borusu vardı. Bölgesel olarak yerini söylediler. Az ilerde suyu kuruyan tulumbanın paslanmış vidalarından birini sağ elime aldım. Kuzeyde durup çubuklarla yön aldım. Doğruca çekti ve işareti verdi. Topuğumun altına gelen noktayı kazdım. Hedef tam 12. Çubukçu için önemli bir gelişme midir bu durum. Saygılar..
Ekli dosyayı görüntüle 282121Ekli dosyayı görüntüle 282122Ekli dosyayı görüntüle 282123Ekli dosyayı görüntüle 282124

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selamün Aleyküm ustalarım.. Tarlada kaybolmuş çakma su kuyusu borusu vardı. Bölgesel olarak yerini söylediler. Az ilerde suyu kuruyan tulumbanın paslanmış vidalarından birini sağ elime aldım. Kuzeyde durup çubuklarla yön aldım. Doğruca çekti ve işareti verdi. Topuğumun altına gelen noktayı kazdım. Hedef tam 12. Çubukçu için önemli bir gelişme midir bu durum. Saygılar..
Ekli dosyayı görüntüle 282121Ekli dosyayı görüntüle 282122Ekli dosyayı görüntüle 282123Ekli dosyayı görüntüle 282124
Rica etsek bu dedigini kisa bir videoyla anlatsan
Millet bi yigit gorsun cikalim meydana donedone oynayalim zemin bi zangirdasin toprak hosgeldin abi desin dile gelsin?

mertebe

Aktif Üye
Rica etsek bu dedigini kisa bir videoyla anlatsan
Millet bi yigit gorsun cikalim meydana donedone oynayalim zemin bi zangirdasin toprak hosgeldin abi desin dile gelsin?
Çekerim ustam, sıkıntı yok.. Birkaç kaybolmuş kuyu daha varmış. Bulmaya çalışırken video çekeyim inşallah..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bizimkiler tarlada 7 metrelik 3 inç su borusu ustam. Sudan başka bişey zor çıkar.. Bölge zengin de kazıcı ekip yok.. Bugün şok oldular ama hala boş iş gibi geliyor onlara çubuklar..
Ben anlamam çubuktan usta.Ama anlayanlar çok güzel boş veya dolu çubukla mezarları buluyorlar görselleri görüyorum sohbette de denk geliyor.Çubuk işini şikayet edeni bizim sitede görüyorum gerçekten çok ilginç bunun için burada çubuk konularını okuyorum bazen.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hedefe ulasan her usul ve sistem iyidir.
Devam insallah.

Asil mesele,
Arasira degil
Her zaman hedef tespiti yapabilmektir.

Bunu basaranin arazide yuruyusu ve konusmasi farkli olur dogal olarak. :))

Cubukla yapilan bazi islere karsiyimdir.
Cok kizinca arasira karsi oldugum seyleri yapmisligim da vardir. :))

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@mertebe ustam tabii ki çok önemli bir gelişme, ben anladım sizin anlatmak istediğinizi, size daha önce yazdım test alanı oluşturup oraya sizin bilmediğiniz metalleri gömün bir iki gün sonra gidin tek tek sağ avuç içine numune alarak bulmaya çalışın isabetleri o zaman ölçün ilk etapta yanılmalar olabilir ancak zamanla %100 yakalamaya başlarsın, çubuk elinden düşmesin git çamlıklarda gölge yarlerde devamlı araştırma yap, çubuğun gidip kapandığı yerlerde neler var? iyi etüt et, çalışmaya devam kardeş, Adana ya gelesem uğrayacam sana inşallah kolay gelsin başarılar