Kertenkele

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam açiklarmisin
Senin yorumun nedir işaretide çozemedim neye benzer bilemedim
kayanin kendisi kertenkele kivrilmis yatiyor.
sonresimde öndeki kayada ucgen mavi cizdim.
arkadaki kayada acilmis mezari kirmiziyla cizdim ...

Ustam büyük bir şokrayim sebebini sorarsan oraya gittigimde bu resimleri cekerken bu taslarin arka kisminda daha once paylastigim kanal resminin yaninda bir tas vardi tiklayim dedim zaten dusmeye musait yere dustu bir parcasi ve o yariktan 3 tane en az 15 20 cm lik canli kanli kertenkele cikti korkuyla geri cekildim sonra bu resimleri cektim bu figuru deve kusumu devemi diye dusunurken siz simdi kertenkele diye isaretleyince evet gercekten kertenkele oldugunu fark ettim arkada gordugum kertenkelelerde alttaki resimde birde ustam acilmis mezar dediniz burdaki hic bir tasta toprakta zarar ziyan yok sadece o cizdigin yeri kirmislar ucundan

Ustam birde bu kivrilan yatan kertenkelenin mali nerdedir ve uzerinde yakinlastirinca dikkatini ceker nok ta nokta pas isareti gibi yerler var neydir acaba kendi icinde birsey varmidir horasan falan gorebiliyormusunuz degerli bilginize ihtiyacim var tum ustalarimin oldugu gibi

Kertenkeleyi bi görsem anlatacağım ama.siz görebiliyorsanız baktığı yönde baş merkezli ileri ve sağa 90 derecelik açı içinde 10 mt lik mesafede en az 3 mt lik zeminaltı değerler adına şaşmayan ana gömü noktasıdır.işçilik çok zordur.kaya içi gömüsüdür.tünel mevcut olup tuzaklar cabasıdır.define işaret ve kodlaması AKO veya hKO olarak geçer. 143850 nolu fotoda kayanın en üst noktası daha net görülüyor. 30 cm altta çatlakların sınır yaptığı yer horasan kapama gibi durmuş.bunu kertenkele olarak kastediyorsanız sağdaki 7-8 mt mesafedeki kuru örme yüzeye odaklanın.girişi bulmaya bakın.kertenkeleli taş alt noktada girişin tapası olabilir. ben kertenkeleyi yazayım da siz netleştirince uygulamaya geçersiniz. kolay gelsin.
Ustam ne güzel özetlemissin yüregine saglik oturan kertenkele olduguna dahada emin oldum peki ustam kendi altinda birsey olmazmi kertenkelenin
Birde yakindan bakarsaniz sari sari beneklemeler var onla hakkinda bilginiz nedir acaba

Son düzenleme:

Asa1905

Aktif Üye
herkezin yorumu kendine ama yani, top gibi kayaya net işaret nadir bulunan bir işaret evet kertenkele demek karşındakini yanılmaktan başka birşey değil. ne işaretlere doğal fyip buna hayırlı olsun demek sağlıklı bir yorum değil..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam birde bu kivrilan yatan kertenkelenin mali nerdedir ve uzerinde yakinlastirinca dikkatini ceker nok ta nokta pas isareti gibi yerler var neydir acaba kendi icinde birsey varmidir horasan falan gorebiliyormusunuz degerli bilginize ihtiyacim var tum ustalarimin oldugu gibi
[/ Son resim olmuş. Gerçekten kertenkele der Ama diğerleri tamamen doğaldır. Ben bir şey göremedim. Değerli üstadlar Bir de baksınlar.