Konstantine zehiri

Miene

Yeni Üye
Bu zehiri duydum ve internette araştırırken sadece o belgelerde geçiyordu ismi.
Başka hiçbir bilgi yok. Acaba ismi farklımı diye düşündüm o yüzden burda yazdım. Belki bilen vardır diye

Kristof34

DogacıyıZ
Bak bu konuda alınacak bilgi kulaktan dolmadan öteye gitmez. Bilimsel yaklaşmak gerekirse konuya şu şekilde yorumlanabilir. Bu zehir gözü 100 mt mesafeden kör edecek bir etkiye sahipse ve toprak altı bir gömüyse o bölgede tesadüfen bir şekilde kör olan insanlar olmalı önce buradan başla araştırmaya. yani illaki bu gömüye bi 20-50 mt yaklaşan olmuştur. Bu tarz zehirler gözü 100 mt mesafeden kör edebiliyorsa temas ile değil solunum yolu ile kör edecek bir etkiye sahip olmalı. Ozaman düşünmemiz gereken ne var geriye? Bu gömüyü gömen kişi ya 100 mt uzak bir mesafeden gömünün üzerine döktü yada bu iş için kullandığı adamları kör etti sonrasında kör adam işine yaramayacağı için hepsini öldürüp gömdü. Hangisi aklına yatıyor? Bence ikinci şık. Farzedelim ikinci şık ve sen bir yerden bir şekilde bu yeri bulduğuna inanıyorsun ve ne yapman gerekeceği hakkında bilgi istiyorsun. Sağlam bir gaz maskesi temin edeceksin eğer ki solunum yoluyla gözü kör eden bir zehir ise asla birşey olmayacaktır. Tabiki sonrasını da düşünmek lazım oldu da nasip oldu gömüyü buldun sakın ha dokunma olurya ikinci bir gaflete yakalanmayasın. Sağlam endüstriyel birde eldiven lazım oldu bak sana.

R

remuss

Misafir
Kristof34 Hocam toprağın absorbe etme özelliği var kaldıki cami bile eritiyor tabi zamanla
yani o zehir varsa bile zamana yenik düşme olasılığı da var
kendimi kuyuya atılan taşı çıkaran 1/40 gibi hissettim :)

Kristof34

DogacıyıZ
Kristof34 Hocam toprağın absorbe etme özelliği var kaldıki cami bile eritiyor tabi zamanla
yani o zehir varsa bile zamana yenik düşme olasılığı da var
kendimi kuyuya atılan taşı çıkaran 1/40 gibi hissettim :)
Toprak Absorbe edemez. Gaz haline geçen ne olursa olsun bir şekilde topraktan dışarıya ince damarlarla bile atılır. Ne olması lazım? Kaya içi.

R

remuss

Misafir
Toprak Absorbe edemez. Gaz haline geçen ne olursa olsun bir şekilde topraktan dışarıya ince damarlarla bile atılır. Ne olması lazım? Kaya içi.
hava almayacak bir lahit lazım yada kaya mezar o
zaman mantik devreye girer ki ; kaya içi ise 100 mt den neden kör etsin zaten dışarı salim yok kaya içi ...? gaz mi sıvı mi oda net değil toz da olabilir
birdaha bu konu hakkında yorum yapmayacağım
1/40 haala aynı duygulardayim :)

Son düzenleme:

Miene

Yeni Üye
Sanırım o bölgede ve yakınlardaki tüm canlıları takip etmek gerek. Bir şekilde etkilemiştir eğer böyle bir zehir saddce efsane değilse. Belki buda sadece bir şifredir.
Teşekkür ederim

ÖMER HATTAB

Editör
Bu zehir başka belgelerde takyanus zehiri olarak geçiyor
takyanus ashabı keyf dönemindeki kralın ismi
böyle zalim bir adamın kendine has bir zehir yaptırmasıda mümkündür
lakin ben eşkiya belgelerinde geçen herşeyin olduğu gibi bununda da abartı olduğu kaanatindeyim
kristof ustanında belirtiği gibi bunun mantıksal bir açıklaması yok
eşkiya belgelerinde geçtiği kadarıyla göksu burdan geçip karadenize dökülüyor
bu zehirin göksuya karışmaması mümkün değil,ozamanda olanları insan düşünmek istemiyor
neresinden bakarsanız bakın bu zehirin bukadar olması mümkün değildir
olma ihtimali vardır lakin hazineyle sınırlıdır,buda dokunmayla etki adebileceğini düşünüyorum.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
bu 7 kulplu kazanın hikayesi (efsanesi) orta karadeniz yani çorum iskilip kazası taraflarında büyük ilgiyle anlatılır gerçekliğini bir gün cıkarsa bilecegiz lakin sizin efsanede anlattıgınız binek tası ve yarım hektarlık araziyi ben niğde borda karsılastım desem yeri ama tabiki yer o yermi ALLAH bilir zehire gelirsek eskiler zehrin ustalaridir ve uzun süre muhafasa etmesi icin ugrasıldıgına eminim ve gömüyüde mumyalama sekli gibi yapıp koydular ise korkulması gerek diye düşünüyorum bilimsel önlemler alınarak hareket edilmesi gerekir diye düşünüyorum

Miene

Yeni Üye
Gerçekten kafa karıştırıyor bazı konular. Bu zehirin bir efsane olduğunu düşünmeye başladım.

mayhem

Co Admin
Co Admin
ozamanlar kimbilir hangi malzemeleri karıştırıp varsaki böyle bir zehiri buldular ama domestoz kezzap çamaşır suyunu karıştırıp temizlik yapıcam diye 100 metre kare içinde kendini zehirliyen hanımlar var yani nerden bilcen denemek lazım :72: