Kral Selevkos

eagle-adler

Yeni Üye
Arkadaslar elimde olan yaklasik 693 gr. Ebatlari 7x7,5x1,4
Eski yunanca yazili arastirmalardan manasi Kral Selevkos cikti. En son teknoloji cihazi Röntgenfluoresznezanalyse ile kontrol yaptirdim icerigi %92 Bakir gerisi cinko oldugu bilgisi cikti.
Anlayan arkadaslar yardimci olursaniz bu sahtemidir degerli yorumlarinizi bekliyorum.
Saygilarimla

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
ne ki bu sikke falan mı?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üzerindeki domuz ve çoban görseli burada sikke olarak sorulmuştu.boş çıkmıştı.obje arka yüzeyinin tamamı asitik sıvı içinde hava almadan bir süre kalmış.ikinci kez bir daha sıvıya yatırılmış.solda yılanın boyun bölgesindeki sıvının göllenme yaparak durulmuşluk izleri ve o noktada sıvının kuruyarak ince katman yapması bunu gösteriyor. önem arz eden başka nokta arka yüz yılan boyun bölgesindeki sahte patin pul yapmış.dökülecek kabuk görünümünde olması düşündürücü.gerçek patini el ile kolay kolay silemezsiniz. sağdaki yılanın ağzına keski vurulmuş.ayrıca ön yüz hale üstü taçlı kral betimi çok basit.burun krala yakışmamış.kısaca sahte.boş işler.

Son düzenleme:

eagle-adler

Yeni Üye
Üzerindeki domuz ve çoban görseli burada sikke olarak sorulmuştu.boş çıkmıştı.obje arka yüzeyinin tamamı asitik sıvı içinde hava almadan bir süre kalmış.ikinci kez bir daha sıvıya yatırılmış.solda yılanın boyun bölgesindeki sıvının göllenme yaparak durulmuşluk izleri ve o noktada sıvının kuruyarak ince katman yapması bunu gösteriyor. önem arz eden başka nokta arka yüz yılan boyun bölgesindeki sahte patin pul yapmış.dökülecek kabuk görünümünde olması düşündürücü.gerçek patini el ile kolay kolay silemezsiniz. sağdaki yılanın ağzına keski vurulmuş.ayrıca ön yüz hale üstü taçlı kral betimi çok basit.burun krala yakışmamış.kısaca sahte.boş işler.
Üstad birde buna bak bunu internette Reddit te Buldum bendekiyle ön bölüm ayni arkalari degisik